התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

רוצים בריאות? פרנסה טובה? יציבות בחיים? מכירים את הפאנג שואי?
מאת: אנט חלפון | פורסם: 27.07.2012 18:50
פאנג שואי כבר מזמן טרנד נפוץ בקרב הישראלים. איך זה בדיוק עובד? מה כל חדר מסמל? ואיך הבית שלנו משפיע על החשיבה והחיים היומיומיים? אנט חלפון מסבירה

YenYang.jpg

אתם מרגישים טוב בביתכם? אוהבים לחזור הביתה? זו דרך מצויינת לבדוק אם יש לכם אנרגיות טובות בבית, בשפת הסינים: האם יש לכם פנג שואי טוב.

פנג שואי היא תיאוריה סינית עתיקה הבודקת את היחסים בן האדם לסביבתו. הסינים גילו שסביבה המתאימה לאדם, עוזרת לו להתפתח ולהתקדם בחיים, להיות יעיל ובריא יותר ולקיים תקשורת טובה ומכובדת עם הזולת.

כל אדם נולד עם האנרגיות המאפיינות אותו והוא משקף אותם דרך ביתו וסביבתו. כל בני האדם שונים אלה מאלה בצורה זו או אחרת ולכן הם גם מעדיפים וצריכים דברים שונים. כל אדם אוהב דברים מסוימים שאחרים אינם בהכרח אוהבים. זה יכול להיות סגנון מיוחד של עיצוב או צורה מסויימת של בניית חלל שהאחרים בכלל לא מבינים מה הוא מוצא בהם. הבית שאני אוהב ואני מרגיש בו מצוין, לא בהכרח מוצא חן או מתאים לאדם אחר.

לפעמים אני מבקרת אצל קליינטים ובמבט הראשון אני חושבת לעצמי, איזה בית מוזר ולא מזמין, ואז אחרי שבדקתי את כל הנתונים האישיים של אנשי המשפחה שגרים שם, אני מופתעת לגלות שדווקא הבית המוזר והלא מזמין לפי דעתי, כן מתאים למשפחה הזו.

אז לכל אלה שבלחץ אם האנרגיות בבית הן טובות, התשובה הראשונה היא: האם אתם מרגישים טוב בבית? האם אתם בריאים בדרך כלל? והאם יש גם הכנסה טובה? במידה שעניתם על הכול ב"כן", אז אין לכם מה לדאוג. כנראה יש לכם אנרגיות מצוינות.

לכל מי שחושבים שיש מקום לשיפור, הנה כמה כללים וטיפים שבהחלט יכולים לעזור לכם כדי להביא אנרגיות טובות יותר לביתכם:

* הכלל הראשון הפשוט והידוע הוא: לסדר את הבית. ניקיון וסידור הבית נותנים הרגשה טובה, סיפוק ומצב רוח. בית מסודר מאפשר לנו להיות בריכוז טוב יותר, וכך אנו יכולים לנהל את חיינו בצורה יעילה, קלה ומוצלחת.

* הכלל השני הוא: להתפטר מדברים ישנים שלא בשימוש יותר ותופסים מקום יקר בבית. איסוף אגירת דברים, מראה על תקיעות ואי-זרימה בחיים והענקת חשיבות יתר לעבר. כדאי לשחרר את העבר כדי לשפר את ההווה וגם את העתיד. כשמפנים וזורקים (לא סתם מאכסנים) חפצים ישנים, נוצר מקום לדברים חדשים בבית וגם בחיים.

Happy-Family1.jpgבנוסף להגיון הזה יש עוד משמעות לשני הטיפים הללו מעבר לסדר וניקיון. לפי פנג שואי הבית מחולק לאזורים לפי כיוונם. כל חדר או איזור בבית מסמל אחד מבני המשפחה וגם תחום מסוים בחיים, כמו בריאות, פרנסה, יציבות וכדומה. לכן כל חדר בעייתי, מבולגן ומוזנח, משפיע על אחד מבני המשפחה וגם על תחום מסוים בחיים. לדוגמה האיזור הצפון-מערבי בכל בית מסמל את אב המשפחה, סמכותו ופרנסתו. אם באזור הצפון-מערבי יש חדר מכובד כמו חדר עבודה, חדר שינה או סלון, האב במצב טוב, הוא מרגיש טוב, נותנים לו כבוד והוא מסוגל לפרנס את משפחתו בקלות. במידה שיש באזור הזה חדרי שירותים וחדרים מוזנחים ומבולגנים,  מצב האב קשה, לא נותנים לו כבוד, וקשה לו להביא פרנסה הביתה.

אני רוצה לתת לכם דוגמה של ייעוץ מסויים. הזמינו אותי לבית של משפחה נורמטיבית. החדר של אחת הבנות היה כל כך מבולגן, שלא יכולתי להיכנס בלי לדרוך על חפצים: נעליים, תיקים, בגדים ... הכול היה מפוזר על הרצפה. הסברתי לנערה שבצורה שהיא חיה, היא שמה מכשולים לעצמה ולחייה, זו זכותה, אבל משום שחדרה נמצא באיזור צפון-מערבי של הבית והאזור משפיע על אביה ופרנסתו, היא גורמת לאביה לקשיים בפרנסה, בסמכותו ולבעיות בכלל, כי כל מה שקורה בחדרה, מסמל את אביה.

הנערה הבינה את המצב, התחילה לסדר ואחר כמה חודשים עזבה את הבית לקולג' בו החלה את לימודיה ואביה הפך את חדרה למשרדו וקבל קידום בעבודה זמן קצר לאחר מכן.

כפי שאתם מבינים מאד חשוב לשמור על שני הכללים הללו בחייכם. לשמור קצת על סדר וניקיון ולאפשר לאנרגיה לזרום חופשי בבית. אתם יכולים להשפיע לטובה על כל תחום בחייכם וגם לשפר את מצב בריאותם ונפשם של כל בני המשפחה.

שיהיה לכם במזל ובהצלחה!
במידה שיש לכם שאלות נוספות, לחצו כאן

אנט חלפון מומחית פאנג שואי, מגיע מידי פעם ללוס אנג'לס למתן ייעוץ, ביקורי בית והרצאות. המפגשים הבאים עם אנט יפורסמו בלוח הארועים של לוס אנג'לס כאן באתר.
לעשות לאנט לייק בפייסבוק לחצו כאן

תצלום:Shuterstock.com 

הוסף תגובה חדשה