התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - קהילה

הקשר היהודי
מאת: נורית גרינגר / צילמה: אורלי הלוי | פורסם: 28.11.2012 21:36
בצל התבטאותו של ראש התנועה הרפורמית, כי "יהודי ארה"ב אינם רואים בישראל מדינה המשקפת את עולם הערכים שלהם", רבני לוס אנג'לס הטיפו להידברות וסובלנות

עומדים מימין לשמאל: הרבנים דוד אליעזרי ויוסף קנפסקי, הקונסול הכללי בלוס אנג'לס דיוויד סגל, שף רוזנמן (מארגון "לימוד אל.איי") והמנחה רוב אשמן (עורך"ג'ואיש ג'ורנאל"); יושבות מימין לשמאל: הרבניות ניקול גוזיק, לורה גלר וג'ודית הלוי

עומדים מימין לשמאל: הרבנים דוד אליעזרי ויוסף קנפסקי, הקונסול הכללי בלוס אנג'לס דיוויד סגל, שף רוזנמן (מארגון "לימוד אל.איי") והמנחה רוב אשמן (עורך"ג'ואיש ג'ורנאל"); יושבות מימין לשמאל: הרבניות ניקול גוזיק, לורה גלר וג'ודית הלוי (צילמה: אורלי הלוי)

שילובה של הקהילה היהודית הרפורמית וקבלתה על ידי העולם היהודי - ובעיקר מדינת ישראל, היתה נושא דיון רבנים, שהתקיים השבוע מול אולם מלא ב"טמפל עמנואל", בבוורלי הילס; מה שמעיד על חשיבות הנושא לרבים בקהילה היהודית-אמריקנית בלוס אנג'לס.

כהד עמדה לאורך הערב התבטאותו הנוקבת של הרב ריק ג'ייקובס, ראש התנועה הרפורמית בארה"ב, שאמר לאחרונה, בעצרת הכללית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, כי התנהגותה של המדינה כלפי הרפורמים גורמת לכך, ש"יהודי ארה"ב אינם רואים בישראל מדינה המשקפת את עולם הערכים שלהם".

כל המשתתפים, רבנים ורבניות המשרתים בלוס אנג'לס - ג’ודית  הלוי (נשיאת ארגון רבני לוס אנג’לס), לורה גלר (מ"טמפל עמנואל"), ניקול גוזיק (מ"סיני טמפל), יוסף קנפסקי (מ"בני דוד יהודה"), דוד אליעזרי (חב"ד) - נשאו דברים בזכות פלורליזם וסובלנות דתית, והציעו דרכים יצירתיות לקדם את ההכרה והלגיטימציה שחסרה היום ליהודים-הרפורמים בישראל ובכלל ומותירה אותם במידה רבה 'מחוץ לגדר'.

בנושא אחד היתה הסכמה של כל הדוברים: חיפוש המשותף במקום התמקדות בוויכוחים תיאולוגיים.

הקונסול הכללי בלוס אנג'לס, דיוויד סגל, שאביו היה אחד משני הרבנים הקונסרבטיבים הראשונים שפעלו בישראל, חיזק את חשיבות ההידברות וההתקרבות בין כל זרמי היהדות, כפי שבא לידי ביטוי במפגש ועודד קיום מפגשים נוספים בעקבותיו. "התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית עשו דרך ארוכה מאז שאבי הגיע לישראל... היום יש בישראל 120 רבנים של הזרמים המסורתיים".

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.