התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - קהילה

לוס אנג'לס נערכת לפסטיבל העצמאות הישראלי: משינה, חללית ישראלית, מדרחוב נחלת בנימין, וגם... קצת היסטוריה
שרות ILUSA / צילם: רני סיקולסקי | פורסם: 14.04.2013 21:04
הקהילה הישראלית הגדולה ביותר מחוץ לישראל נערכת לקראת פסטיבל העצמאות הגדול והמושקע ביותר מחוץ לישראל

בת אל מתאמנת לצעדה שתפתח את חגיגות יום העצמאות ה-65 בלוס אנג'לס, ביום ראשון, ה-21 באפרילבת אל מתאמנת לצעדה שתפתח את חגיגות יום העצמאות ה-65 בלוס אנג'לס, ביום ראשון, ה-21 באפריל

פסטיבל Celebrate Israel בלוס אנג'לס - האירוע הגדול שיתקיים בארה"ב לכבוד יום העצמאות ה-65 לישראל - יוצא לדרך.

בשנה שעברה חגגו 15,000 מבני הקהילה בראנצ'ו פארק בעיר, באירוע ראשון מסוגו בגודלו וברמת ההפקה, הגדול ביותר שהתקיים עד היום בצפון אמריקה.

השנה חוזר הפסטיבל בגדול כפי שרק ארגון כמו Israeli American Council  (IAC) (שעד לפני ימים ספורים עוד נקרא ILC) יכול להבטיח לנו.

65 שנים זה בהחלט גיל מכובד וסיבה למסיבה. ולא סתם מסיבה. השנה תככב בפסטיבל להקת משינה, שתגיע מישראל ותופיע לצד שורה ארוכה של זמרים, אמנים, אטרקציות לילדים, תערוכות אמנות וטכנולוגיה, ריקודים ואפילו דגם של החללית הישראלית שעומדת להיות משוגרת לירח. כידוע, ישראל עומדת להיות המדינה השלישית בהסטוריה השולחת חללית לירח (אחרי ארה"ב וברית המועצות) ולמשתתפי הפסטיבל תהיה הזדמנות לפגוש את החללית ואת העומדים מאחוריה פנים אל פנים.

יו"ר הפסטיבל, איש העסקים והפילנתרופ הישראלי-אמריקני, נתי סיידוף, עם אשתו דבי; מימין מנהלת ומפיקת הפסטיבל עדי דרורי, משמאל מנכ"ל איי.אי.סי שגיא בלשהיו"ר הפסטיבל, איש העסקים והפילנתרופ הישראלי-אמריקני, נתי סיידוף, עם אשתו דבי; מימין מנהלת ומפיקת הפסטיבל עדי דרורי, משמאל מנכ"ל IAC שגיא בלשה (צילם: רני סיקולסקי)

נתי סיידוף: לשחזר את ההתרגשות

איש העסקים והפילנתרופ הישראלי-אמריקני, נתי סיידוף, חבר מועצת המנהלים של IAC, הוא השנה יושב ראש הפסטיבל והתורם הראשי שאיפשר את קיומו. לזכות סיידוף נרשם 'הפטנט' על רעיון הפסטיבל במתכונתו הנוכחית החדשה בראנצ'ו פארק, כשהמטרה היא ליצור אירוע שכולו אהבה לישראל שבו תחגוג יחד כל הקהילה היהודית באל.איי על גווניה וזרמיה השונים. 

חייו האישיים של נתי סיידוף מסמלים יותר מכל את הקשר הישראלי-אמריקני, ואת שיתוף הפעולה בין הקהילות. סיידוף נשוי לדבי, בת למשפחה יהודית-אמריקנית.

מספר סיידוף: "המניע שלנו ליזום את הפסטיבל ולהבטיח בתרומתנו את קיומו, נבע מהרצון שלנו לשחזר את ההתרגשות שחשנו בפסטיבל יום העצמאות של שנת 1987, אשר נפתח בצעדת מחאה גדולה למען שחרור יהדות ברית המועצות, שיצאה מראנצ'ו פארק בדרישה LET MY PEOPEL GO. באותו יום הרגשנו שנשמותינו מתחברות לעם ישראל". את ההתרגשות הזאת בני הזוג סיידוף מבקשים מאז לחוות שוב ושוב, ולהנחיל אותה לישראלים-אמריקנים אחרים.

עדי דרורי: ירושה מאבא

כמובן שלצורך הרמת אירוע בסדר גודל כזה, לא מספיק אדם אחד, תורם נדיב ככל שיהיה. כל חברי מועצת המנהלים של  IAC נרתמים כבר מזה חודשים לאתגר ההפקתי והארגוני - אנשי העסקים היו"ר שון אבן חיים, יוסי רבינוביץ ומירי שפר, מתוגברים בפעילים רבי נסיון בהפקת אירועים קהילתיים רבי משתתפים, ובהם: הפעיל הוותיק חיים לינדר, איציק גלזר ונני שקד; כשעל הכל מנצחת מנהלת הפסטיבל ומפיקת אירועי IAC, עדי דרורי.

כמו בסיידוף, גם דרורי היא סמל לשיתוף פעולה בין הקהילות היהודיות השונות בלוס אנג'לס. ילידת מושב בישראל, דרורי הגיעה לאל.איי בנעוריה, עם הוריה, וחונכה לפעילות קהילתית התנדבותית ע"י אביה, איציק גלזר, שהיה יו"ר פסטיבל יום העצמאות במתכונתו הקודמת (שהתקיים במשך 10 שנים בוודלי פארק שבוואלי), והתנדב כמובן לעזור גם לפסטיבל השנה.

"הפסטיבל הוא הזדמנות להרגיש ולחוות חיבור למדינת ישראל, לתרבות העברית, ליהדות ולקהילה", אומר מנכ"ל IAC, שגיא בלשה. "זוהי גם הזדמנות להתגבש יחד עם הקהילה היהודית-אמריקנית ולהדגיש את המשותף בינינו שסובב סביב מדינת ישראל. אנחנו רוצים שהפסטיבל יהיה יותר מסתם שוק של דוכנים והופעה מרכזית. אנחנו מנסים לייצר כאן משהו איכותי יותר, עשיר, חווייתי ומגוון".

ואילו דרורי אומרת, ש"הדגש עבורי הוא הערך המוסף של מה שהילדים שלנו, דור ההמשך, יקחו איתם מהחוויה והידע שיקבלו בפסטיבל".

 

שגיא בלשה: אחריות ומחוייבות

שגיא מודה, "זה אתגר לא פשוט ש-IAC לקח על עצמו. אבל זו חובתנו לקהילה הישראלית באל.איי על כרבע מיליון אנשיה. כמי שמייצגים את קהילה הישראלית הגדולה ביותר מחוץ לישראל, הפקת פסטיבל הזדהוּת ענק עם מדינת ישראל היא אחריות ומחוייבות גם יחד... ואנחנו עושים אותה בהנאה רבה".
 
פסטיבל Celebrate Israel יתקיים ב-21 באפריל בראנצ'ו פארק, או בשמו הרשמי: Cheviot Hills Recreation Center. המארגנים מצפים ל-20,000 איש שיגיעו מכל רחבי לוס אנג'לס, ולעוד רבים שיתקבצו מדרום קליפורניה (אורנג' קאונטי) ומצפון העיר (ונטורה קאונטי). גם בסן דייגו ובסנטה ברברה מתארגנות מיני-קהילות ישראלים להגיע לאל.איי ליום הפסטיבל.

בשעה 9 בבוקר הפסטיבל יתממש חלומם של בני הסזוג סיידוף, כאשר צעידת תמיכה בישראל, בהשתתפות נציגי ארגונים ישראלים-אמריקניים ויהודים-אמריקניים, בהפקת ארגון ההסברה StandWithUs, תצעד לאורך שדרות פיקו - לב האיזור היהודי בלוס אנג'לס. (נקודת התחלה: 2551 Motor Ave).

משינה יגיעו מישראל למופע המרכזי בפסטיבל היום העצמאות ה-65 של ישראל, שיתקיים בלוס אנג'לס"משינה" יגיעו מישראל למופע המרכזי בפסטיבל היום העצמאות ה-65 של ישראל, שיתקיים בלוס אנג'לס

החללית הישראלית הראשונהדרורי מסבירה כי שטח הפסטיבל יחולק למתחמים, במות ונקודות אטרקציה:

• במה מרכזית ובה הופעות של משינה ואמנים נוספים.

• מתחם ילדים ובו במת ילדים עם הופעות ללא הפסקה.

• מתחם אמנות ושעשועים לילדים.

• מדרחוב "נחלת בנימין" ובו תערוכות של אמנים ישראלים שיגיעו במיוחד לאירוע.

• מתחם 'ההיסטוריה של ישראל' שבו יוקרנו על מסכים פרקים נבחרים מההיסטוריה של מדינת ישראל.

• מיצג של החללית הראשונה שתשלח ישראל לירח.

• "קפה תל-אביב" שבו ניתן יהיה ליהנות מקפה טוב ומוסיקה

• מתחם איסוף עצי משפחה, בו תוכל משפחה לחשוף את שורשיה היהודיים באמצעות מערכת ממוחשבת של מוזיאון בית התפוצות בתל אביב.

• מתחם ריקודים לצעירים.

• מתחם ספורט אתגרי.

• מתחם מזון.

בטקס המרכזי יהיו נוכחים חברי קונגרס ואנשי מפתח בפוליטיקה האמריקנית שיכבדו את האירוע בנוכחותם.

אין צורך לעמוד בתור ולקנות כרטיסים בקופת הפסטיבל. מי שיקנה כרטיסים באתר הפסטיבל, יהנה מהנחה של 20-25% במחיר הכרטיסים וגם ימנע מעמידה בתורים הארוכים הצפויים ביום הפסטיבל בקופות הכרטיסים של הפסטיבל. בנוסף, מוצעים באתר כרטיסים משפחתיים בהנחה נוספת.

כך זה נראה בשנה שעברה (צילם: רני סיקולסקי):IMG_1375-001.JPG

Celebrate Israel Festival 2.jpg

7 שנים לאחר שהופיעו בפסטיבל העצמאות באל.איי, משינה חוזרת לארה"ב

פסטיבל הסרטים הישראלי ייפתח בלוס אנג'לס ב-18 באפריל

לעמוד הראשי

לעמוד הבית של לוס אנג'לס

 

מחפשים עובדים? להשכיר דירה.גסט האוס? למכור את המכונית? שותף להזדמנות עסקית?

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם! חינם!

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.