התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - קהילה

האם תצליח ישראל להיות המדינה השלישית בעולם שתנחת על הירח?
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 29.07.2012 00:57
חברי לשכת המסחר האמריקנית-ישראלית נפגשו השבוע בלוס אנג'לס עם צוות Spaceil, והשיקו קמפיין לגיוס 30 מיליון דולר שיטיסו את ישראל לירח. ראו את החלום.

Moon1_0.jpg

החלום הוא שישראל תהיה המדינה השלישית בעולם (אחרי ארה"ב ורוסיה) שתגיע לירח

בנק לאומי בראשות סמנכ"לית הבנק מיכל מירון, אירחו השבוע בבוורלי הילס מפגש מיוחד במינו, שאורגן על ידי לשכת המסחר האמריקאית-ישראלית, בראשות יעקב סגל. המרצה היה זוהר לבקוביץ', חבר צוות Spaceil ובין האורחים בלט ג'ימי דלשאד, לשעבר ראש העיר בוורלי הילס וכיום שגריר רצון טוב של יהודי לוס אנג'לס בישראל, שגם הוא חבר בצוות Spaceil.

R-to-L-Zohar-Levkovitz,-Dr.jpg

בתצלום מימין לשמאל: זוהר לבקוביץ', ד"ר ג'אה סון, ג'ייסון קלימנט, ביל אלקוס, עדנה נפתלי, יעקב סגל, מיכל מירון, ד"ר בהרם נור עומיד.  צילום: אורלי הלוי

למי שלא שמע, Spaceil. הוא הגוף הישראלי המוביל את המאמץ הבינלאומי לגייס 30 מיליון דולר תרומות, הסכום הדרוש כדי לנטוע את דגל מדינת על אדמת הירח. בינתיים אנחנו לא מדברים על אסטרונאוטים בחללית, כי אם על מתקן חלל רובוטי לא גדול במיוחד שיהפוך את ישראל למדינה השלישית בעולם, אחרי ארה"ב ורוסיה, שתנחת, בעזרת-השם, על הירח. 

SpaceRobot.jpg

הפרוטו-טייפ של הרובוט הישראלי המתוכנן להגיע לירח

אחת המטרות של הפרוייקט המיוחד הזה היא לעודד ילדים ללמוד הנדסה, בתקופה בה ישראל נמצאת במקום ה-31 בין 34 מדינות מבחינת מספר הצעירים הלומדים מדע,

הנחיתה של ישראל על הירח תהיה לא רק הצהרה על הישג טכנולוגי. הצלחה בפרוייקט כזה תאמר לעולם, שלא משנה מה אתם עושים, ולא משנה כמה מכשולים תניחו בדרכה של ישראל, בכל פעם שאתם עומדים בדרכו של העם היהודי הוא רק הופך נחוש יותר וחזק יותר. העולם חייב להגיע להשלמה עם העובדה שעם ישראל חי ומשגשג, ויחיה לנצח. נכון להיום, אוכלוסית העם היהודי מונה 14 מיליון איש, אך שאיפותיו יכולות להצדיק אוכלוסיה המונה 140 מיליון.

צפו במצגת של יונתן ויינטרוב, מחטיבת החלל של התעשיה האווירית הישראלית, שהוא גם אחד המייסדים ומנכ"ל-שותף של העמותה שלא למטרות רווח Spaceil (אנגלית):

 

הפרויקט הוא שם נרדף לגאווה יהודית. הוא מזין את האגו היהודי. הוא יחזק את המורל של מדינת ישראל ואת ההערכה כלפיה. אם תתרום אפילו שקל אחד, דולר אחד, מארק או פאונד אחד, אתה או את תהיו חלק מהמאמץ, שאינו למטרות רווח כלכלי, אלא רק במטרה להעניק לישראל עוד פרס על הישג נוסף, והפעם, אנחנו רוצים להגיע לירח!

לתרומות לחצו כאן.
 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.