התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אירועים

מה אתם עשיתם בשביל הקהילה?
שרות ILUSA / צילמה: לינדה קסיאן | פורסם: 07.02.2013 21:03
120 אורחים שמעו השבוע על מפעלוֹת ארגון Israeli Leadership Council - ILC ואת תכניותיו לשנה החדשה, ובראשן הגאלה שצריכה לגייס לקופת הארגון למעלה מ-2 מיליון$

באירוע בבית משפחת שפר בבל איר (מימין לשמאל): יוסי רבינוביץ', עדי דרורי, מירי שפר, שון אבן חיים, שגיא בלשהפעילים ותורמים באירוע בבית משפחת שפר בבל איר (מימין לשמאל): יוסי רבינוביץ', עדי דרורי, מירי שפר, שון אבן חיים, שגיא בלשה (כל הצילומים: לינדה קסיאן)

 

120 מבני הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס התכנסו במוצאי שבת האחרון בביתם של בני הזוג מירי ואיציק שפר בבל אייר והשיקו יחד את קמפיין גיוס הכספים של ארגון Israeli Leadership Council - ILC לשנת 2013.

כל מי שנכחו באירוע התחייבו לרכוש לפחות שולחן שלם בעלות מינימאלית של 3,500 $ בערב הגאלה הקרוב של ה-ILC שיתקיים במלון בוורלי הילטון ב-10 במרץ. רוב המשתתפים התחייבו לתרום סכומים נוספים, גדולים יותר, בערב הגאלה.

את קהל הבאים קיבלה הזמרת אליסה שפרגא ששרה לבאים מהאכסדרה הפנימית של הבית, המעוטר כולו בסגנון רומא העתיקה.

המארחת, מירי שפר, בירכה את האורחים. "בכוחות משותפים", היא אמרה לאורחיה, "נמשיך לפעול כולנו לאיחוד הקהילה הישראלית ולשגשוגה תחת המטריה הגדולה של ארגון ה-ILC". מירי, יחד עם חבר נוסף במועצת המנהלים של הארגון, יוסי רבינוביץ', לקחו על עצמם השנה להיות יושבי הראש של הגאלה והם פועלים במרץ בכדי להפוך אותה לגדולה ומוצלחת במיוחד.

מנכ"ל הארגון, שגיא בלשה, הציג את הישגיו וצמיחתו המהירה של הארגון בשנתיים האחרונות. בפעילות ובאירועים של ה-ILC - הוא העריך - ישתתפו השנה כ- 50,000 איש לעומת 3,500 בלבד בשנת 2010.

שגיא חשף גם את שאיפותיו של הארגון לשנה הבאה, ביניהם פתיחת "בית ישראלי" בוואלי, הגדלת תכנית "ספריית פיג'מה" באמריקה ל-10,000 משפחות בכל ארה"ב, הרחבת התכנית "מישלנו LA" לקמפוסים נוספים בדרום קליפורניה והגברת הסיוע לארגונים שונים בקהילה.

"לשם כך, על ה-ILC לגייס בגאלה למעלה מ-2 מיליון $", אמר בלשה.

תורמים ומנהיגים באיי-.אל.סי (מימין לשמאל): אלי טנא, דודי ורד, אדם מילשטייןתורמים ומנהיגים ב-ILC (מימין לשמאל): אלי טנא, דודי ורד, אדם מילשטיין

לאחר מכן עלו בזה אחר זה לבמה נציגי ארגונים בקהילה הישראלית מתוך לפחות 20 הנתמכים ע"י ה-ILC.

גבי אוסטרוב, מיסד ארגון Stand By Me (המסייע לחולי סרטן בקהילה הישראלית בלוס אנג'לס) סיפר כיצד סייע ה- ILC לארגונו, תרם לו כספים, עזר לו בבניית מודל עסקי ושיווקי ושידך לו את הנשיאה הנוכחית של הארגון, גילה מילשטיין.

שולה קליין, המנהלת של ביה"ס לעברית "עמי" סיפרה כיצד שרד ביה"ס והכפיל את כמות תלמידיו לאחר סיוע של ה-ILC בארגון מקום חדש לבת הספר, סיוע כספי נדיב וקמפיינים שיווקיים. היום נהנים מלימודי עברית בביה"ס יותר מ-100 תלמידי בתי ספר יסודיים ציבוריים.

נירית חינקיס מאורנג' קאונטי עלתה לבמה וסיפרה על מהלך חייה שהשתנו מקצה לקצה בזכות פעילות שנתמכת ע"י ה-ILC. נירית סיפרה על הוריה שהיגרו מישראל, ועל חוסר העניין שגילתה בתרבות העברית ובמסורת היהודית. עולמה השתנה כשהוריה רשמו אותה לשבט הצופים באורנג' קאונטי, הנתמך ע"י ה-ILC. שם נבנתה זהותה הישראלית וגם המעגל החברתי שלה.

בעקבות הצופים וטיול לישראל, התגייסה נירית לצה"ל ובילתה בארץ מספר שנים. כשחזרה לקליפורניה ללמוד, השתלבה בחיי הקמפוס באוניברסיטת אירווין, שם פגשה את השליח הישראלי (גם הוא ממומן מכספי ה-ILC) והששתתפה בתכנית המנהיגות "שגרירים" - תוכנית של ה-ILC שמטרתה טיפוח מנהיגים בקמפוסים. "במסגרת התכנית", סיפרה נירית, "פגשתי גם אהבה חדשה".

כיום נירית מרכזת תכנית חדשה של ה-ILC בשיתוף הצופים והסוכנות היהודית הנקראת "מישלנו LA", המרגנת פעילויות לישראלים-אמריקנים דוברי עברית בקמפוסים בדרום קליפורניה.

נשים פעילות באירוע בבל איר (מימין לשמאל): נופר אוסטרוב, גילה מילשטיין, מירי שפר, רות דוידוב ובתיה זהבינשים פעילות באירוע בבל איר (מימין לשמאל): נופר אוסטרוב, גילה מילשטיין, מירי שפר, רות דוידוב ובתיה זהבי

עוד עלה לבמה המייסד והנשיא של ארגון Hebrew Discovery Center (HDC), הרב נתנאל לוא, שסיפר נרגש כיצד נקלע הארגון בהנהגתו למשבר קשה וכיצד נרתם ה-ILC לסייע בכסף, בבניית מודל עסקי ובקמפיין שיווקי גדול, שיותר מהכפיל את כמות התלמידים במיזם. HDC עוסק בלימוד עברית אחה"צ לתלמידי בתי ספר תיכון ציבוריים, שעבורם זוהי ההזדמנות היחידה ללמוד עברית ולפגוש צעירים ישראלים-אמריקאים כמוהם.

יושב ראש ה-ILC, שרון (שון) אבן חיים, קינח את האירוע במחווה לכל חברי מועצת המנהלים של הארגון, אותם הציג אחד-אחד בשמותיהם, בעודו מספר כיצד הם משקיעים ימים ולילות ותורמים סכומים נכבדים מכיסם למען הקהילה הישראלית בלוס אנג'לס ובארה"ב כולה.

אורחים ותורמים באירוע בבית משפחת שפר - גיוס תומכים וכספים לארגון איי.אל.סי

תוך כדי ארוחת הערב הפתיעו את הקהל אמנים שונים - בהם אודליה שור שניגנה בפסנתר ושרה, צמד רקדני סלסה - חויאר קמפינס ומריה זוקובסקיה וזוג רקדני הטנגו מוטי בוחבוט ואיוונה וו'יבר.

הערב נתרם כולו ע"י בני הזוג שפר.

5 שבועות לפני הגאלה של ה- ILC כבר נמכרו 70% מהמקומות, וצפוי כי הערב יהיה במהרה "Sold out". את הגאלה מפיקה עדי דרורי (שהפיקה גם את פסטיבל יום העצמאות), ויופיעו בה אשת העסקים והפילנתרופית הישראלית, שרי אריסון (שהיא גם האישה העשירה ביותר בישראל), ההוגה והמוציא לפועל של מערכת "כיפת ברזל", תא"ל (מיל') דני גולד. את הערב תנחה נועה תישבי ויופיעו בו הכוכבת אלבינה עם להקת הג'יפסיס.

לעמוד הבית של לוס אנג'לס

ב-20 בפברואר פרופ' שיין יפרש בלוס אנג'לס את תוצאות בחירות 2013 בישראל

ב-21 בפברואר הזמרת דורית ראובני תתארח למופע בלוס אנג'לס, עם כל השירים היפים

ב-23 בפברואר מסיבת פורים גדולה מהחיים

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.