התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אירועים

המשימה: לתת נשיקה לגברי בנאי
ליענה ברוך / צילום: יוסף פאל, אורלי הלוי | פורסם: 05.05.2013 22:04
2 הגששים גברי בנאי ושייקה לוי, יחד עם כוכב המשנה מנחם זילברמן, התארחו בהקרנת הסיום של פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס,שהצדיע ל"גבעת חלפון אינה עונה"

הגשש שיבדלו-לחיים-ארוכים, גברי בנאי ושייקה לוי, אוחזים בפסלוני ההוקרה מטעם פסטיבל הסרטים ה-27, שערב הנעילה שלו הוקדם להם ולסרטם הקלאסי "גבעת חלפון אינה עונה". מימין לשמאל: מייסד ומנכ"ל הפסטיבל, מאיר (פוגי) פניגשטיין, המפיקה נועה ("יעלי") תשבי והמפיק בועז ("אסקימו לימון") דוידזון הגשש שיבדלו-לחיים-ארוכים, גברי בנאי ושייקה לוי, אוחזים בפסלוני ההוקרה מטעם פסטיבל הסרטים ה-27, שערב הנעילה שלו הוקדם להם ולסרטם הקלאסי "גבעת חלפון אינה עונה". מימין לשמאל: מייסד ומנכ"ל הפסטיבל, מאיר (פוגי) פניגשטיין, המפיקה נועה ("יעלי") תשבי והמפיק בועז ("אסקימו לימון") דוידזון

עטיפת ה-די.וי.די של הסרט גבעת חלפון אינה עונה

עטיפת ה-DVD שלי: עכשיו יש עליה חתימות

כתל-אביבית שגדלה על 'גבעת חלפון אינה עונה' (סרט הפולחן האלמותי בבימויו של אסי דיין ובכיכובה של שלישיית 'הגשש החיוור', משנת 76'), מאוד התרגשתי לקראת ההקרנה החגיגית שנעלה את פסטיבל הסרטים הישראלי ה-27 בלוס אנג'לס.

בנוסף, הוטלה עליי משימה מטעם אורי, בנו הבכור של גברי בנאי ושותפי לספסל ההשעיות בגמנסיה: לתת נשיקה לאביו בשמו.

הדבקתי את אחותי בהתלהבות, וביום האירוע לבשנו מדים חגיגיים ושמנו פעמינו ל"תיאטרון סבן" בבוורלי הילס.

נשיקה לגשש גברי בנאי מכתבת האתר בלוס אנג'לס, ליענה ברוךנשיקה לגשש גברי בנאי מכתבת ILUSA בלוס אנג'לס, ליענה ברוך

 

מייד עם הגיענו לאולם, לא בזבזתי זמן ומצאתי את גברי בנאי. הסברתי לו את שליחותי והוא שיתף פעולה ושאל את אחותי אם גם לה יש משהו למסור לו... (את התיעוד המרגש תליתי לאורי על הקיר בפייסבוק, כמתבקש).

הצעד הבא היה להחתים את כוכבי הסרט על עותק הסרט הפרטי שלי. מלבד גברי ושייקה לוי, בא להקרנה גם מנחם זילברמן, היורם בסרט, החי באל.איי ומתפרנס מארגון טיולים הומוריסטיים ברחבי   קליפורניה.

ולאחר שהושלמו המשימות פילסנו את דרכנו למעמד ההיסטורי.

המפיקה והשחקנית-דוגמנית לשעבר נועה תשבי הסבירה לקהל הלא-ישראלי איך אומרים 'קונצנזוס' בעברית - "הגשש החיוור". היא לא הסתירה את חיבתה האישית לסרט, ובמהלך דבריה התפלק לה אפילו "יעלי" חמוד אחד.

במהלך הערב הזמין מייסד ומנכ"ל פסטיבל הסרטים הישראלי, מאיר פניגשטיין (פוגי, שלמחרת מיהר לטוס לחזרות בישראל לקראת הקאמבק של "כוורת"), את הבמאי לשעבר וכיום המפיק ההוליוודי בועז דוידזון, להעניק את הוקרת הפסטיבל לגברי ושייקה.

ב-2007 איבדו הגששים את הצלע השלישית שלהם, ישראל (פולי) פוליאקוב, ובנאי חלק עם הקהל את רגשותיו המעורבים: "אנחנו נרגשים, אבל בלי פולי קשה לנו".

כתבת האתר בלוס אנג'לס, ליענה ברוך, עם מנחם זילברמןוהנה כתבת ILUSA בלוס אנג'לס, ליענה ברוך, עם מנחם זילברמן

 

שייקה הודה על ההוקרה וקבלת הפנים החמה של הקהילה הישראלית באל.איי והוסיף בחיוך: "בחיים יש עליות ומורדות וציוני דרך שונים. בתחילת דרכנו קיבלנו את פרס 'כינור דוד', בשנת 2000 את 'פרס ישראל', והיום פה את 'פרס פניגשטיין'... זה עושה לנו חום גדול בלב ואנחנו יודעים שהיה שכר לעמלנו"  .

כיאה לסרט פולחן, במהלך ההקרנה דקלמנו את הטקסט מילה במילה, כולל השירים והעוויות הפנים.

בתום הסרט, נשאלו שייקה וגברי מה גרם, לדעתם, להצלחה הבלתי נגמרת של "גבעת חלפון אינה עונה"?

גברי: "אחת הסיבות להצלחה היא שבאמת נהנינו לעשות אותו... לא היה עניין של כוכבות וסלבריטאות. אני לא חושב שהבמאי אסי דיין חלם שיצא לו סרט כזה מוצלח וגם אנחנו לא; אני מודה שגם אני ישבתי פה היום אחרי שנים וצחקתי".

שייקה: "הסרט צולם בכפר הנוער ניצנים בדרום, בקיץ. צילמנו 3 שבועות ויצאנו הביתה לשישי-שבת... כל יתוש כזה (מראה בידיו כדורסל)... היינו חבורה נהדרת של שובבים, ישנים ב-2 בלילה, קמים ב-5 בבוקר. שתינו, אכלנו קצת והיו דברים נחמדים: שמחת יצירה וחברותא נהדרת. מה שהיה בסט זה מה שרואים על המסך: רואים את ההנאה, הצחוק, הבלתי-אמצעיות... אלתרנו, המצאנו דברים, וזה עשה לנו נחת עצומה".

גברי: "חשבו לעשות סרט המשך ל'גבעת חלפון'. אסי (דיין) כתב סינופסיס קצר לפיו אחרי 20 שנה ויקטור (שייקה) מתעורר מתרדמת של 20 שנה ומתברר לו שסרג'יו (פולי) מכר כליה שלו... חשבנו גם לצחוק פוליטית על השלטון במדינה; זה לא הסתייע, פולי נפטר לצערנו..."

 

מוש בן ארי, אחד המוסיקאים המצליחים ביותר בארץ בעשור האחרון, מגיע לסיבוב הופעות בארה"ב ויופיע בניו יורק, בלוס אנג'לס,ב סן פרנסיסקו ובשיקגו

 

זהו מאיר - בין פסטיבל הקולנוע בלוס אנג'לס (מפעל חיים) לקאמבק הגדול של חייו (כוורת). ראיון בלעדי עם מאיר פנינגשטיין, המתופף האגדי של להקת "כוורת"

 

תחקיר: כך פירק ה-FBI רשת ישראלית-אמריקנית שהונתה במשך 13 שנים את רשויות ההגירה בארה"ב

 

לעמוד הראשי

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.