התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אירועים

מייק בורשטיין חי בלוס אנג'לס, אבל דואג לילדים במצוקה בישראל
מאת: רותי סרגוסטי | פורסם: 27.07.2012 02:58
בשקט, כמעט בסוד, מזה כ-6 שנים, מכהן בכיר השחקנים הישראלים החיים כאן כנשיא אגודת הידידים של ארגון 'ידידים', המבקש לשפר את חייהם של ילדים ישראלים הנמצאים 'בסיכון' להידרדרות.

MikeBurstyn.jpgאגודת הידידים האמריקניים של ארגון "ידידים" באמריקה ((American Friens of Yeddidim) עורכת מפגש הוקרה לנשיא האגודה, שחקן והזמר מייק בורשטיין - בכיר השחקנים הישראלים החיים בלוס אנג'לס.

במהלך האירוע יוענק לו אות הוקרה כהערכה למפעלו ולתרומתו למען העולם היהודי, ולתרומותיו לשיפור עתידם של בני נוער בסיכון בישראל  - האג'נדה המרכזית של ארגון "ידידים" בישראל. הארגון מתמקד בעולים חדשים ומסייע לקליטתם בחברה הישראלית, ועוזר לכ-6000 ילדים, בני נוער וצעירים בכ-100 ישובים ברחבי ישראל.

"ארגון 'ידידים'", מסביר בורשטיין, אחד האמנים היהודים והישראלים הפופולאריים ביותר בעולם. "מצליח לחולל שינוי מדהים בחיי הילדים, משום שהוא מציע תשומת לב אישית של דמות משמעותית, שהיא מספיק מבוגרת, ויכולה לתמוך וללוות את הנער או הנערה; ובתוך כך גם מספיק צעירה, כך שהנער או הנערה יכולים להתחבר אליה.

"החונכים עצמם", מוסיף הזמר והשחקן, "גם מועצמים תוך כדי תהליך החניכה, משום שבתהליך ההכשרה לתפקיד ותוך כדי העשייה, הם מעשירים את עצמם וצוברים התנסויות משמעותיות. כל אלו הופכים את המודל של ארגון ידידים לייחודי".

במשך 6 שנים, מייק עזר ותמך בארגון בסתר. עכשיו ניאות להחשף ולזכות בהוקרה על מעשיו הטובים.

Mike-Cyona-shimon-Ruthie.jpg

שמעון סיאני, מנכ"ל "ידידים," מייק וציונה בורשטיין ורותי סרגוסטי מנהלת פיתוח חו"ל

מייק מכהן בתפקיד נשיא אגודת ידידי הארגון  הישראלי "ידידים למען הנוער והחברה," בארה"ב מאז שנת 2006: "אני מעורב בפעילות של "ידידים," כי אני מאמין שיש לנו מחויבות לילדים האלה. עתידם הוא עתידנו".

מייק מונה אחת לאחת את מטרות הארגון (הקליקו להתחבר לאתר האינטרנט שלהם):

א. בניית חברה בה לכל ילד ניתנת ההזדמנות לממש את יכולתיו וכישוריו. 

ב. פיתוח מנהיגות חברתית רגישת תרבות הפועלת בשיתוף פעולה ובאחריות על מנת לסייע לאוכלוסיות החלשות בקהילה.

ג. הטמעת שפת הידידות הכוללת כבוד לכל אדם ותרבותו, אמינות ויושרה.
ד. בניית מודל ארגוני רחב היקף המנחיל את המקצוענות בהתנדבות ובעשייה החברתית.

 

yedidim1.jpg

מתחברים דרך שוקולד

כידוע, מייק בורשטיין עשה קריירה מפוארת ב-40 השנים האחרונות, מאז התיאטרון האידי (שבו החל את דרכו לצד הוריו), דרך "קוני למל" - ועד ברודווי. לאחרונה הוא שיחק בהצגה Jolson at the Winter Garden, שהועלתה בלוס אנג'לס.

מאז גיל 4 הלהיב מייק בורשטיין את דמיונם של מיליוני אנשים ברחבי העולם, בחיוכו הכובש, דרכי הנועם שלו וכישרונו הניכר לכל. לצד כישוריו הרבים ונוכחותו הבימתית, למייק יש תחומי עיסוק נוספים ופחות מוכרים. מייק תרם מכישוריו לטובת מטרות שונות, החל מפעילות לטובת חולי סיסטיק-פיברוזיס ועד להסברה ישראלית. ההערכה הרבה לפועלו באה לידי ביטוי גם בפרסים הרבים שניתנו לו לאורך השנים, על תרומתו האנושית והתרבותית כאחד.

yedidim3.jpgסיירת ילדים, תוכנית להעצמת ילדים בסיכון

בשנת 2006, הוא מספר, מייק נחשף לקשיים עמם מתמודדים ילדים ובני נוער עולים, בניסיונם להשתלב בחברה הישראלית, ובחר להוביל את ההתארגנות החדשה של "ידידי ידידים". מייק הורשם במיוחד מהמפגש עם הצעירים החונכים את הילדים ובני הנוער במסגרת תוכניות ידידים. ארגון ידידים מפעיל מידי שנה כ-5,000 סטודנטים, המתנדבים כחונכים, ומקבלים בתמורה מלגת לימודים. המודל של ארגון ידידים, המשלב פגישות אישיות המתקיימות מידי שבוע, פעילות קבוצתית ומעורבות קהילתית, נלמד כיום ברחבי העולם, בהיותו חדשני ואפקטיבי.

yedidim2.jpg

חברויות חדשות במסגרת פעילות ידידים
 

yedidim4_0.jpgהצטרפו למפגש ההוקרה שייתקיים ביום ראשון החמישה באוגוסט בשעה 11:30 בבוקר בבוורלי הילס לארוחה והרמת כוסית לכבוד האיש היקר. 

מחיר כרטיס $125 קודש לפעילות "ידידים" בישראל.

לחצו כאן לשליחת אימייל למידע נוסף או RSVP 

או התקשרו לטלפון 310-666-8555  

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.