התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אורנג' קאונטי וסן דייגו

השוטר המפוטר שרצח שלושה: "אפסיק רק אחרי שיצהירו שאני חף מפשע" (וידאו)
מאת: אבינועם לב | פורסם: 11.02.2013 05:00
מהאוקינוס ועד המדבר, מלוס אנג'לס ועד גבול מכסיקו, נמשך המצוד אחרי שוטר מפוטר, שיצא למסע רצח בטענה שסולק מה-LAPD בגלל גזענות. מי אתה, כריסטופר דורנר?

כריסטופר דורנר: מהצטיינות בצי האמריקני למסע נקמה נגד שוטרי לוס אנג'לסכריסטופר דורנר: מהצטיינות בצי האמריקני למסע נקמה נגד שוטרי לוס אנג'לס

 

מפקד משטרת לוס אנג'לס, צ'ארלי בקשעה שכל המשטרות בדרום קליפורניה עורכות חיפושים מאסיביים אחרי כריסטופר דורנר (33) (Christopher Dorner), שוטר לשעבר אפרו-אמריקני, שהכריז מלחמה על עמיתיו לשעבר ורצח בשבוע שעבר 3 בני אדם, אחד מהם שוטר, ופצע פצעים קשים שוטר נוסף - עולות שאלות רבות בנוגע לסיבות לסילוקו מהמשטרה, שגרמו למפקד משטרת לוס אנג'לס, צ'ארלי בק (בתצלום מימין), להודיע היום על פתיחה מחדש של התיק נגדו שהיווה 'טריגר' למסע הרצח. במקביל הוצב על ראשו פרס של מיליון $.

ככל הידוע עתה, דורנר שירת בצי האמריקני, שם נחשב מומחה לכלי נשק וזכה בתחרות צלפים של הצי. בין היתר שירת ביחידה מיוחדת ללוחמה תת מימית ותקופה מסויימת שירת על נושאת מטוסים.

לאחר שהשתחרר, התקבל מיד לקורס שוטרים ב-LAPD ותיכנן קריירה של קצין משטרה. במקביל המשיך לשרת כאיש מילואים בצי ובשנים 2006-2007 עזב זמנית את המשטרה והוצב מטעם הצי בבחריין. הקשר הראשון של דורנר עם LAPD היה ב-2002 , כשהיה חייל בחופשה, ומצא ברחוב ארנק שבו כמה אלפי דולרים, אותו מסר בתחנת המשטרה הקרובה.

דורנר פוטר מהמשטרה ב-2008. לטענתו, הוא סולק ממניעים גזעניים בהליך "מכוּר מראש".

"אינני מנסה לפייס רוצח, אבל אם תסגיר את עצמך, כריסטופר", קרא מפקד ה-LAPD לפקודו לשעבר, "אשמע את מלוא טענותיך... נתייחס ברצינות גדולה לחשדות שלך על גזענות במשטרה. החקירה בעניינך תיפתח מחדש כדי להבטיח לציבור שהמשטרה מתנהלת בשקיפות ובהוגנות".

 

"משטרת לוס אנג'לס לא השתנתה מאז ימי רודני קינג"

במניפסט שפירסם ב"פייסבוק" "נשבע" דורנר שמסע הנקמה שלו לא יסתיים עד שמשטרה לוס אנג'לס לא תצהיר שהוא חף מפשע.

הוא מבטיח "לעשות שימוש בכל הידע שצברתי בתקופת שירותי כשוטר כדי להלחם במשטרת לוס אנג'לס ובבני משפחותיהם, אותם שאשמים בהרס הקריירה שלי".

לטענתו, המשטרה מלאה בשחיתות. כדוגמא טוען דורנר, כי "שוטרים חוגגים בשמחה על גופות בזירות פשע, כי ישלמו להם בונוס על זה".

עוד כתב דורנר במניפסט שלו: "משטרת לוס אנג'לס לא השתנתה מאז ימי רודני קינג (האזרח השחור שהוכה בברוטליות על ידי שוטרים)... זה רק נהיה יותר גרוע".

דורנר טוען במניפסט, כי פוטר לאחר שתלונה שמסר נגד קצינה שהיתה ממונה עליו, תרזה אוונס, נמצאה כ"שקר חסר בסיס". דורנר העיד נגד הקצינה, כי נהגה בעצורים באלימות, ובמיוחד התמקדה התלונה במקרה אחד שבו, לטענת דורנר, הקצינה חבטה ובעטה בעציר הסובל מסכיזופרניה.

לקריאת המניפסט המלא

בהתייחסו להמשך המירדף אחר דורנר, מפקד משטרת לוס אנג'לס הודה, שמדובר באדם מאומן ומיומן, שלא יהיה קל ללכוד אותו. "הוא יודע מה הוא עושה", אמר המפקד.

כתוצאה מהאיומים, הציבה המשטרה אבטחה סביב בתיהם של 50 קצינים ושוטרים, שהם "ובני משפחותיהם" (כהבטחת המניפסט) מופיעים ברשימת החיסול שפירסם דורנר. בנוסף, כל השוטרים בדרום קליפורניה פועלים בזוגות בלבד.

 

"לי אף פעם לא הייתה הזדמנות להקים משפחה משלי"

הקורבן הראשון היתה מוניקה קוואןהפרשה החלה ביום ראשון שעבר. הקורבן הראשון היתה מוניקה קוואן (בתצלום מימין), בתו בת ה-28, של עורך דין וקצין משטרה בדימוס, רנדי קוואן, שייצג אותו בדיונים על פיטוריו. במניפסט שלו התייחס דורנר לקוואן באופן אישי: "לי אף פעם לא הייתה הזדמנות להקים משפחה משלי בגלל פיטוריי מהמשטרה... לכן אני אחסל את משפחתו של קוואן".

מוניקה קוואן, שהייתה סגנית מאמן הכדורסל של קבוצת הנשים של מכללת פולרטון באורנג' קאונטי, נרצחה יחד עם ארוסה קית' לורנס (27), במגרש החנייה בקומפלקס דירות  באירווין, שם התגוררו לקראת נישואיהם.

בהמשך דורנר הניח מארב בקורונה ל-2 שוטרים ממשטרת ריברסייד - הרג אחד מהם ופצע קשה את חברו; וניסה לגנוב יאכטה ממרינה ליד סן דייגו; כשמנוע הסירה לא נדלק, הוא קשר את בעלי הסירה, גבר בן 82, ונמלט. (בהמשך, תעודת הזהות ותג השוטר נמצאו זרוקים ליד שדה התעופה בסן דייגו).

בסוף השבוע התמקד המצוד באיזור Big Bear המושלג, לאחר שהוטנדר השרוף של דורנר נמצא סמוך לאתר סקי שבמקום. בחיפושים השתתפו בין היתר מסוקים שמצוידים בגלאי חום. במקביל פשטו אתמול שוטרים על בית אימו של דורנר ולקחו משם ראיות.

באמריקה, כמו באמריקה, קמו בשעות האחרונות בפייסבוק 'דפי תמיכה' בדורנר, הרואים בו את "הלוחם בשחיתות של המשטרה".

ירי שגוי של שוטרים, שפצעו 2 נשים (אם ובתה) שהפיצו עיתונים בטוראנס, תוך כדי המירדף אחרי דורנר, ליבה עוד יותר את הזעם ברשתות החברתיות על "השיטה של ה-LAPD שקודם יורים ואחר כך בודקים".

ראו כתבה על מצב המצוד:

 

לכל חדשות השעה האחרונה - מתעדכן תמיד!

לעמוד הראשי

לעמוד הבית של לוס אנג'לס ודרום קליפורניה

טרגדיה בסופה: בן 11 נכנס למכונית להתחמם - ונחנק למוות (וידאו)

התמונות שמשפחת בוש לא הייתה רוצה שתראו

 

וידאו וצילומי מסך: TheBrandNewWorld / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.