התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אורנג' קאונטי וסן דייגו

איך התמכרה ראש עיריית סן דייגו לשעבר להימורים במיליארד דולר? (וידאו)
מאת: אורנית חיון | פורסם: 17.02.2013 10:11
אשת המיליונר הצליחה 'לשרוף' בהימורים ירושה של 50 מיליון $ והסתבכה בגניבת 2 מיליון $ מקרן צדקה על שם בעלה. אבל בית המשפט התחשב בעברה המפואר ולא שלח אותה לכלא

מורין אוקונור בבית המשפט בסן דייגו השבועמורין אוקונור בבית המשפט בסן דייגו השבוע (למעלה), וזמן קצר לאחר שנבחרה באמצע שנות ה-80 הראש עיריית סן דייגו ה-31 והאישה הראשונה בתפקידמורין אוקונור זמן קצר לאחר שנבחרה באמצע שנות ה-80 כראש עיריית סן דייגו ה-31 והאשה הראשונה בתפקיד

מורין אוקונור (Maureen O'Connor) הייתה שנים רבות הגברת הראשונה של סן דייגו - פוליטיקאית מוערכת, אשתו של המולטי מיליונר רוברט פטרסון והאשה הראשונה שכיהנה כראש עיריית סן דייגו.

אך מזלה התהפך. היום, בת 66, היא אלמנה פושטת רגל, שקועה בחובות של למעלה מ-13 מיליון $, חיה בביתה של אחותה והואשמה בבית המשפט בסן דייגו בשל מעילה בקרן צדקה שהקים בעלה המנוח לחולי אלצהיימר, לאחר שמשכה משם שלא כחוק 2.1 מיליון $. ואם לא די בכך, התגלה גם גידול במוֹחה.

אוקונר התפרסמה עוד בצעירותה, כאשר בגיל 25 נבחרה לחברת מועצת עיריית סן דייגו הצעירה ביותר אי פעם. בהמשך הקריירה הפוליטית שלה היא נבחרה בשנת 1986 לראשות העיר השמינית בגדולה בארה"ב (1.3 מיליון תושבים) וכיהנה בתפקיד עד 1992. בעלה מת ב-1994 מסרטן הדם ולזוג לא היו ילדים, אבל הוא הותיר לה הון שנאמד ב-50 מיליון $.

אז מה קרה? "איבדתי את בעלי, איבדתי שלושה אחים ואיבדתי את שתי החברות הטובות ביותר שלי", היא התוודתה בפני בית המשפט, לפני שגזר ביום שישי את דינה.

במשך כעשר שנים היא הפסידה את כל ירושתה, ומימשה את כל הנכסים שהותיר לה בעלה, כולל מלון בסן דייגו שמכרה בשנת 2005 ב-7.5 מיליון $ והבית שחיה בו, אותו מכרה ב-2010 תמורת 2.5 מיליון $.

ואז - "התחלתי ללוות כספים מקרן הצדקה של בעלי", היא אמרה, "והתכוונתי להחזיר". אלא שלמעלה מ-2 מיליון $ "הלוואה" נעלמו גם הם כלא היו בבתי ההימורים. במשך כ-15 שנה היא הימרה, להערכתה, בכמיליארד דולר, כשהיא משקיעה שוב ושוב את זכיוֹתיה בהימורים נוספים.

בית המשפט בסן דייגו התחשב בעברה המפואר, בהתערערוּתה הנפשית ובמצבה הבריאותי, והשופט דיוויד ברטיק הסתפק בשנתיים מאסר על תנאי, החזרת החוב לקרן הצדקה ושליחתה לטיפול גמילה מהימורים.

ראו כתבת טלוויזיה מסן דייגו על הפרשה:

 

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעתכם חינם! (ראו בראש העמוד, מימין למעלה) דרושים-דירות-יד שנייה-ועוד

לעמוד הבית של לוס אנג'לס

לעמוד הראשי של האתר

לחדשות השעה האחרונה - מתעדכן כל הזמן!

ישראלי-אמריקני הודה בבית משפט בלוס אנג'לס: "העלמתי מסים מארה"ב בעזרת בנקים ישראלים"

"מר לייקרס ג'רי באס גוסס מסרטן"

 

צילום: ויקיפדיה; צילום מסך ווידאו: JAYzeeVEVO / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.