התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לוס אנג'לס - אורנג' קאונטי וסן דייגו

האם שערוריית ההטרדות המיניות בעיריית סן דייגו תהפוך לדוגמא עולמית? (וידאו)
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 22.08.2013 05:33
בזו אחר זו יצאו 18 נשים, עובדות עיריית סן דייגו, וחשפו מטריד מיני סדרתי:ראש העיר היהודי ניצל את מעמדו, שלח ידיים, כפה נשיקות ומגעים ושיגר הצעות מיניות

Bob Filner ראש עיריית סן דייגו בוב פילנרראש עיריית סן דייגו בוב פילנר ואחת מקורבנות ההטרדה המינית, שהיתה התנהלותו במשך שנים של הפוליטיקאי הדמוקרטי מספר 1 בסן דייגואחת מקורבנות ההטרדה המינית שנעשתה ע"י ראש עיריית סן דייגו

 

מדי יום יוצאות נשים נוספות מהארון - כ-18 עד כה, והן חושפות את אחת מפרשות ההטרדות המיניות החמורות ביותר בתולדות ארה"ב, שגיבורה הוא אחד הפוליטיקאים החזקים בעיר סן דייגו שבדרום קליפורניה, ראש העיר המכהן, בוב פילנר (Bob Filner).

הפוליטיקאי הדמוקרטי היהודי, אחד מאישי הציבור הוותיקים בעיר השלווה שבדרום קליפורניה, היה מטריד מיני במשך שנים. מעדויות הנשים שהתפרסמו בשבועות האחרונים עולה, כי פילנר התנהג כלפיהן בצורה בלתי הולמת, בדרגות שונות של חומרה. עורכת הדין הפמיניסטית גלוריה אולרד שיכנעה אותן 'לצאת מהארון' ולהביא לסילוקו של פילנר.

"בעלי תפקידים בכירים שמטרידים מינית נשים הפכו לתופעה מוכרת בכל העולם", הסבירה אולרד, "ובסן דייגו - עיר בת למעלה מ-1.3 מיליון תושבים - מבקשים לתת דוגמא לעולם כולו כיצד לנהוג באנשים כאלה: להדיח אותם מתפקידיהם ולשלוח אותם לכלא!"

אחת העדות האחרונות נגדו היא סבתא-רבא בת 67. פגי שאנון, שעובדת בטיפול בעירייה במחלקת טיפול בקשישים במשרד לאזרחים מבוגרים, סיפרה על יחסיה עם ראש העיר הסורר: "הוא ביקש לצאת איתי כמה פעמים... הוא דיבר על סקס בכל הזדמנות והתגאה ביכולותיו... פעם אחת הוא אמר לי: 'אני יכול לעשות את זה 8 שעות ברצף'... ויום אחד הוא פשוט תפס אותי ונישק אותי. הייתי כל כך פגועה שהוא כפה עלי את הנשיקה, שעזבתי את העבודה, חזרתי הביתה ובכיתי".

נציגי הקמפיין נראים בימים האחרונים בכל מקום בסן דייגו - ברחובות, באירועי ספורט, בירידים, רחוב, בתערוכות ובתצוגות אמנות. 5 מטוסים טסים בשמי העיר ודואגים שהמסר "היכנע בוב" ייראה לעיני כל בשמיים. וכמה עסקים מקומיים - בהם מסעדת Hoters - הודיעו על החרמתו. השלט הגדול שנתלה בפתח המסעדה מודיע: "אל נשים צריך להתנהג בכבוד. ראש עיריית סן דייגו לא יקבל שירות אצלנו!" 101,157 חתימות נחוצות כדי להדיח ראש עיר מכהן.

סכנה לנשים! שלט שנישא בידי מפגינה בכניסה לבניין עיריית סן דייגוסכנה לנשים! שלט שנישא בידי מפגינה בכניסה לבניין עיריית סן דייגו

 

ראש העירייה עצמו, בן 70, הדמוקרט הראשון שנבחר לתפקיד מזה 20 שנה, לא הופיע בציבור מאז השבוע האחרון של יולי, ולחץ כבד מופעל עליו מצד חברי מועצת העיר שיסתלק. תחילה פילנר התנדב להיכנס לשבועיים ל'טיפול גמילה' מסקס, שאמור "לשפר את יחסו אל נשים". מאז שסיים אותו הוא בישיבות סודיות עם התובע המקומי בנסיון להגיע לעסקת טיעון, שלפיה הוא יעזוב את תפקידו אבל לא יועמד לדין בגין ההטרדות המיניות שבהן הוא מואשם.

פילנר הודה ש"פגע בנשים". "נכשלתי בהענקת כבוד לנשים שאיתם עבדתי ושעבדו עבורי, אני נבוך בגלל מה שעשיתי, אבל אני גם משוכנע שהצגה מלאה של העובדות תביא לזיכויי", היתה ההודעה האחרונה שיצאה מטעמו, שרובה פירטה את הישגיו המוניציפאליים מאז בחירתו בנובמבר 2012. "אין זה הזמן לצעוד לאחור, עלינו להמשיך לצעוד קדימה, ואני מחויב לכך".

הדרישות להתפטרותו כבר יצאו מתחומי קליפורניה. המפלגה הדמוקרטית, שהוא הפוליטיקאי הבכיר שלה באיזור סן דייגו, 'המליצה' שהתפטר, והסנאטורית הקליפורנית ברברה בוקסר שלחה אליו מכתב זועם שבו הבהירה לו כי אינו יכול לייצג עוד את המפלגה הדמוקרטית בשום תפקיד פוליטי.

צפו בכתבות "ניו יורק טיימס" (ראשונה) ו-UsaNewslive (שנייה) המסכמות את הפרשה עד כה:

 

 

 

 

 

"אל ג’זירה אמריקה" התחיל את שידוריו בארה"ב (וידאו). איך 500 מיליון $ ערבים מכניסים את אל ג'זירה לסלון האמריקאי?

 

כל הסיפורים החמים על אמריקה

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילומי מסך: TheNewYorkTimes / UsaNewslive / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.