התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

התרופה הצמיחה לגבר שדיים - "ג'ונסון וג'ונסון" ישלמו לו 2.5 מיליון דולר
מאת: אורנית חיון ו"דוקטור" נתי | פורסם: 04.03.2015 14:57
מאות תביעות מוגשות ע"י גברים אמריקנים נגד תאגיד התרופות, בטענה שלא הזהיר כראוי מפני מידת הסיכון שבנטילת התרופה "ריספרדל" והצמיח להם חזה 46DD

סכנת תרופות המירשם

בית משפט אמריקני יצא השבוע בגזר דין חסר תקדים, כאשר חייב את תאגיד התרופות "ג'ונסון וג'ונסון" (Jhonson and Jhonson) לשלם לצעיר אוטוסיט בן 20 ממדינת אלבמה פיצויים של 2.5 מיליון דולר, לאחר שחבר מושבעים קבע כי תרופה שהחל לקחת בתור ילד גרמה לו לגדל "שדיים ענקיים", וכי משפחתו לא הוזהרה כראוי מפני תופעת הלוואי הזו.

בפסק הדין קבע השופט, כי לא אוסטין פלדג'ר, לא בני משפחתו ולא והרופא שלו היו מודעים לכך שהתרופה "ריספרדל" (תרופה אנטי-פסיכוטית) עלולה לגרום לו לגדל חזה במידה 46DD - כמידת שדיו של אוסטין. "המשפט הזה מספק עדויות לציבור על הסכנות האמיתיות של התרופה הזו", אמר השופט.

אוסטין הושם על תרופת המרשם כשהיה בן 8 על מנת לשלוט ברגזנות ובמזג החם שלו, סימפטומים אוטיסטיים ידועים. ע"פ "ג'ונסון וג'ונסון", הסיכון ל"גינקומסטיה" – התפתחות חריגה של בלוטות חלב גדולות, הוא קטן במיוחד. כשהיה בן 12, ה-FDA שינה את האזהרה המלווה את התרופה, וציין כי היא מכילה רמות גבוהות של פרולקטין, הורמון שאחראי לצמיחת השדיים אצל נשים, בייחוד בעת ההריון ואחריו.

אבל זה היה מאוחר מדי בשביל אוסטין, שכבר הצמיח חזה ענק.

פרקליט ענקית התרופות ניסה לטעון בביה"מ, כי פסק הדין הזה אינו צודק. "ג'ונסון וג'ונסון" תערער בטענה שתופעות הלוואי של השימוש בתרופה הובהרו כראוי. אולם מסתבר, כי מאז 2012 "ג'ונסון וג'ונסון" הגיעה להסדרים מחוץ לבתי משפט עם לפחות 6 צעירים אחרים שסבלו מהתופעה.

בעקבות משפטו של אוסטין - וביתר שאת לאחר פרסום גזר הדין, הוגשו לתאגיד התרופות מאות תביעות של גברים צעירים שלקו ב"גינקומסטיה" כתוצאה מהשימוש ב"ריספרדל", וטוענים כי היצרנית "ג'ונסון וג'ונסון" הסתירה מידע לגבי הסכנה של הגדלת שדיים לא טבעית אצל נערים צעירים שנוטלים את התרופה.

אוסטין יכול להיפטר מהשדיים שלו באמצעות ניתוח, אלא שבשל מצבו האוטיסטי ובעיות בריאותיות אחרות שהוא סובל מהן - הוא אינו כשר לכך כרגע.

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה