התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

נס בלב האוקיינוס האטלנטי: הספן החובב שרד 66 ימים על שלד ספינתו שהתהפכה (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 03.04.2015 19:49
כמו לקוח מסרט הישרדות - ספן אמריקני נמצא חי 6 ימים לאחר שהחיפושים אחריו שנמשכו חודשיים הופסקו. שרד על ספל מים ביום ודגים חיים

נטרפה ספינתי בים הגדול: לואיס ג'ורדןנטרפה ספינתי בים הגדול: לואיס ג'ורדן ו"אנג'ל"נטרפה ספינתי בים הגדול: לואיס ג'ורדן על סיפון "אנג'ל"

כמו לקוח מסרט הישרדות - לואיס ג'ורדן, ספן ודייג חובב אמריקני בן 37, שבהפלגתו הראשונה ללב ים הוא נעלם והחיפושים אחריו הופסקו - נמצא באוקיינוס האטלנטי, כ-350 ק"מ ממעגן קונוואיי שבדרום קרוליינה, משם הפליג לפני 66 ימים לבדו ומבלי להודיע לאן ולאיזו מטרה!

במשך כחודשיים, מאז שהקשר עם ספינתו נותק, עסק משמר החופים האמריקני בחיפושים אחריו לאורך כל החוף המזרחי הדרומי - מניו ג'רסי ועד מיאמי. ללא תוצאות. החיפושים הופסקו 6 ימים לפני שג'ורדן נמצא בלב ים.

בריא ושלם, גם אם מטושטש קמעה, לואיס סיפר לימאי המיכלית הגרמנית שמצאו אותו, כי שרד בזכות מי גשמים ודגים חיים שדג.

"הסירה התהפכה מסיבה לא ברורה", סיפר ג'ורדן, ששרד על השלד הצף. "לא היה שום דבר שיכולתי לעשות מלבד להתפלל. כל יום התפללתי 'בבקשה אלוהים, שלח לי קצת גשם, שלח לי קצת מים'".

על הרגע שבו התגלה ע"י המיכלית, סיפר ג'ורדן: "לא האמנתי למראה עיניי. כשהמיכלית החלה להתקרב לכיווני חשבתי שזאת פאטה מורגנה, תעתוע. התחלתי לנפנף בידיים, תחילה מהר אבל אחר כך נזכרתי שנפנוף ידיים באיטיות הוא הסימן הימי למצוקה.... אבל רק כששרקתי במשרוקית שהייתה קשורה לצווארי המלחים הבחינו בי, אבל עדיין לא שמעו אותי... אז אחזתי בדגל ארה"ב שהיה איתי והנפתי אותו הפוך... גם זה בא להגיד: הצילו אותי".

משמר החופים של פלורידה אסף את  ג'ורדן מהמיכלית לבית חולים בנורפולק שבווירג'יניה, שם הופתעו הרופאים לגלות שאמנם הוא סובל מפציעה בכתף, אך הוא מסוגל לעמוד על רגליו וללכת בלי בעיה. "הוא הפגין כושר עמידה נדיר", אמר אחד הרופאים, "אבל היה מיובש. הוא שתה אולי ספל מים ביום".

ג'ורדן רכש את ספינתו "אנג'ל" וחי בה שעה שעגנה במרינה בבקספורט פלנטיישן שבדרום קרולינה.

ימאים מנוסים יותר אומרים, כי יתכן שלג'ורדן היו ידע ויכולת לשייט לאורך החוף, אבל לצאת ללב האוקיינוס זה כבר סיפור אחר, מורכב יותר.

"עבורנו זה פשוט נס", סיכמו הוריו.

צפו בראיון ראשון עם הנשרד:

 

Louis Jordan Speaks 66 Days Missing At Sea


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: Daily News Videos / LAST WORDING / יו טיוב

 

 

הוסף תגובה חדשה