התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

הכינו רכבכם לתאונה: ה-recall הגדול בתולדות ארה"ב יחזיר 34 מיליון מכוניות למוסכים
מאת: חיים ("הנהג") אבעזר | פורסם: 21.05.2015 15:02
מהו הכשל שנמצא בכריות האוויר? באיזה דגמים הם הותקנו? והאם חברת ייצור כריות האוויר הגדולה בעולם תוכל לעמוד כלכלית בביצוע ההחלפה

ה"ריקול" (תיקון חוזר במוסך של תקלה ברכב) הגדול ביותר אי-פעם בתולדות ארה"ב

זהו בוודאי ה"ריקול" (תיקון חוזר במוסך של תקלה ברכב) הגדול ביותר אי-פעם בתולדות ארה"ב. החברה לייצור כריות האוויר (Air Bags) של רוב יצרניות הרכב בעולם, הודתה בתקלה חמורה במוצריה; תקלה שעלולה בעת תאונה לגרום למוות - במקום להציל.

מסתבר, כי חברת "טאקאטה" היפאנית ככל הנראה ידעה על הכשל ובמשך תקופה ארוכה לא דיווחה על כך. נשיא החברה לקח אחריות והתפטר. נחמא פורתא לבעלי ונהגי עשרות-מיליוני רכבים בכל העולם: התקלה מקיפה את כל הדגמים של יצרניות הרכב היפניות - מטויוטה, מיצובישי והונדה ועד ניסאן ומאזדה, את כל דגמי BMW ודגמים רבים של מכוניות אמריקניות.

סה"כ ברחבי העולם כ-59 מיליון מכוניות ייקראו למוסכים, מתוכן כ-34 מיליון מכוניות בארצות הברית.

מהי התקלה שהתגלתה?

כשל במנגנון הניפוח. הוא אמור להיכנס לפעולה בזמן תאונה. נמצא, כי הניפוח מתבצע במהירות כזו שהוא גורם לניפוץ חלקי מנגנון במכונית, במה שמזכיר פיצוץ בעוצמה חזקה, הגורם להתפרקות והתפזרות חלקים מתכתיים בתוך הרכב, שעלולים לפגוע בנהג ובנוסעים.

הכשל נחשף במהלך חקירת תאונות ומיוחסים לו לפחות 6 מקרי מוות בארה"ב וכ-100 מקרי פציעה.

מה נדרש מהחברה לעשות ע"י רשויות הבטיחות בדרכים בארצות הברית?

להחליף את כל מערכת כריות האוויר, עבודה של שעות מוסך רבות, המצריכה מומחיות מיוחדת.

מוקדם יותר החודש ניסתה חברת Takata לטעון שמדובר בתקלה רק בחלק מכריות האוויר במכוניות מתוצרת טויטה וניסאן בלבד והסכימה לבצע recall של כ-6.5 מיליון רכבים.

הסכנה היא, שהחלפת עשרות-מיליוני כריות האוויר הנדרשת עתה תטיל על החברה היפנית מעמס כלכלי שספק אם תוכל לעמוד בו ובמקביל לשקם את שמה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה