התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

בשורה לגברים: כמה שיותר אורגזמות, ככה פחות סרטן הערמונית
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 24.05.2015 02:27
מחקר חדש שנערך באוניברסיטת הרווארד בקרב 32,000 גברים על פני 18 שנה מצא, כי ככל שהירבו ביחסי מין ואוננות ניצלו מהסרטן השני בנפיצותו בקרב המין החזק

בשורה אחת: התפרקות מינית (שפיכה) מקטינה את הסיכון של גברים לחלות בסרטן הערמונית, השני בנפיצותו בקרב בני המין החזק.

המחקר חדש, שהוצג בכנס האיגוד האמריקני לאורולוגיה שהתקיים בניו אורלינס, מצא כי יחסי מין ואוננות מורידים את ריכוז הקרצינוגן, חומר מסרטן המצוי בנוזל בלוטת הערמונית. ומצד שני נמצא, כי בעת שפיכה מופרשים 2 הורמונים שעושים את ההיפך - כלומר, מפחיתים את הסיכון לסרטן בכלל; ואגב כך, גם למחלות לב וכלי דם.

החוקרים מצאו עוד הסבר מדעי על הקשר שבין אורגזמה לסרטן הערמונית: פליטת הזרע מאפשרת לתאים חדשים להתפתח ומונעת מתאים ישנים לפתח סיבוכים סרטניים.

המחקר נערך ע"י בית הספר לבריאות הציבור שבאוניברסיטת הרווארד בקרב קבוצת מחקר גדולה של למעלה מ-32,000 גברים בני 20 עד 49 במשך 18 שנה, שהסכימו לדווח בכנוּת על תדירות השפיכות שלהם, ולעבור בדיקות תקופתיות למדידת רמת החומר המסרטן בבלוטת הערמונית שלהם. כ-3,800 מתוכם אובחנו במהלך שני עשורי המחקר כסובלים מסרטן הערמונית.

נמצא, כי ככל שדווח על אורגזמות בתכיפות גבוהה יותר נמצאו בערמונית ריכוזים נמוכים יותר של קרצינוגן, החומר המסרטן את הבלוטה.

לאחר חישובים מסובכים, המחקר 'ממליץ' בסופו של דבר לגברים על 21 אורגזמות בחודש, שיפחיתו את הסיכון שלהם לחלות בסרטן הערמונית ב-22%, בהשוואה למי שיגיעו רק ל-7 אוגזמות בחודש (שהם 'ממוצע' אמריקני, המבוסס על מחקרים אחרים).

מדי שנה מאובחנים בעולם כמיליון מיקרים חדשים של סרטן הערמונית, המהווה כ-8% מכל מקרי הסרטן החדשים.

לכל הכתבות בנושאי בריאות

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה