התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

זה אתגר! ארצות הברית בריצה מחוף-אל-חוף ב-100 ימים דרך 14 מדינות
מאת: אורנית חיון | פורסם: 10.07.2015 21:27
מזכיר לכם משהו? צעיר ממישיגן משחזר את הריצה המיתולוגית של "פורסט גאמפ". המטרה: מלחמה בעוני העולמי. ראיון מאמצע הדרך

ברקליי אודרסלויז באמצע הדרך: עייף אבל מחייךברקליי אודרסלויז באמצע הדרך: עייף אבל מחייך

ברקליי אודרסלויז (Barclay Oudersluys), בן ה-23 ממישיגן,החליט בסיום לימודיו באוניברסיטת מישיגן שלפני שהוא מחפש עבודה מסודרת ונכנס לתלם החיים, הוא חייב לעשות משהו אחר.

המשהו האחר הוא "פרויקט גאמפ" (Project Gump) - על שם הסרט המפורסם בכיכובו של תום הנקס, ובמילים אחרות: לרוץ לרוחבה של ארצות הברית, מחוף-אל-חוף, מסלול של 3,200 מיילים (למעלה מ-5,000 ק"מ), דרך 14 מדינות, ב-100 ימים; ובכך לשחזר את הריצה הקולנועית המפורסמת של גיבור הסרט זוכה האוסקר ב-1994 "פורסט גאמפ".

ד"ש ממיסיסיפי: ברקליי אודרסלויז נעצר לרגעד"ש ממיסיסיפי: ברקליי אודרסלויז נעצר לרגע

ברקליי, בוגר אוניברסיטת מישיגן, הוא אצן אולטרה-מרתונים מנוסה וחובב קולנוע שמאוהב בסרט שאת המסע של גיבורו הוא משחזר. כזכור, גאמפ, ספק-אוטיסט ספק-מפגר, בעל כוונות טובות, "מחליט יום אחד לרוץ פשוט כי מתחשק לו. הוא רץ מחוף-אל-חוף, רבים מצטרפים אליו והוא הופך לכוכב התקשורת.

יש מטרה טובה מאחורי הריצה: הפרויקט של ברקליי מגייס כנס לארגון צדקה, שנוסד ע"י זוג האצנים-האלופים שרה וראיין הול, הנלחם בעוני העולמי. הציפיות של ברקליי צנועות, והוא מקווה לגייס 10,000 דולר עבור הארגון, שישמש לקדיחת באר מים במוזמביק.

ברקליי יצא לדרך מסנטה מוניקה שלחוף האוקינוס הפסיפי - ויסיים אותו במגדלור המפורסם "מרשל פוינט" המאיר את האוקינוס האטלנטי בעיר פוינט קלייד שבדינת מיין.

מסלול הריצה של ברקליי אודרסלויז מחוף-אל-חוףמסלול הריצה של ברקליי אודרסלויז מחוף-אל-חוף

ביום ה-60 למסע, בשיחה מאילינוי, שם הוא נמצא כרגע, קצת אחרי אמצע הדרך, הוא מספר שהוא מתחיל לרוץ מדי בוקר ב-6, ומשתדל להשלים 30-32 מייל ביום. מתנדבים מסיעים את הקרוואן שלו לנקודת הסיום של המסלול של אותו יום ומקימים עבורו מחנה ללילה.

רוב הזמן ברקליי רץ לבדו, "מלבד כלבים תועים שמצטרפים אלי מדי פעם".

"כן, אני עייף", הוא מודה בפארפרזה על המשפט הידוע של פורסט גמפ, "אבל אני לא חושב שאחזור הבייתה עכשיו".

עיון היסטורי מגלה, כי ברקליי אינו הראשון שמציב לעצמו אתגר לרוץ מחוף-אל-חוף, לרוחבה של המדינה השלישית בגודלה בעולם. 260 בני אדם עשו זאת במסלולים שונים - והמהיר ביותר היה אחד, ג'יימס אדמס, שעשה את המסע בשנת 2011 ב-70 ימים! אך איש מהם לא שיחזר את מסלול ריצתו של הדמות הקולנועית האהובה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: טוויטר

הוסף תגובה חדשה