התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

איך הפך רופא שיניים ממיניסוטה לאדם השנוא ביותר בעולם השבוע? (וידאו)
מאת: אורנית חיון | פורסם: 31.07.2015 19:46
וולטר פאלמר הוציא עשרות-אלפי דולר כדי לחסל במוות אכזרי את האריה המפורסם ביותר בעולם. ואגב כך, נחשף 'ספורט' ביזארי שתופס תאוצה אצל עשירים אמריקניים

האריה ססיל (בתצלום למעלה) היה הקורבן האחרון של רופא השיניים האמריקני והצייד החובב וולטר פאלמר, שכבר צד פעם אריה (בתצלום למטה)

האריה ססיל (בתצלום למעלה) היה הקורבן האחרון של רופא השיניים האמריקני והצייד החובב וולטר פאלמר, שכבר צד פעם אריה (בתצלום למטה)האריה ססיל (בתצלום למעלה) היה הקורבן האחרון של רופא השיניים האמריקני והצייד החובב וולטר פאלמר, שכבר צד פעם אריה (בתצלום למטה)

האדם השנוא ביותר בעולם היום הוא רופא שיניים ממיניסוטה בעל תחביב מוזר, פרברטי-משהו - ציד אכזרי של חיות בר טורפות באמצעות חץ וקשת.

כל עוד וולטר ג'יימס פאלמר היה 'מתחת לראדאר' הוא אסף אלבום מרשים של חיות שצד  במסעותיו בארה"ב וברחבי העולם. אבל השבוע הוא 'זכה' לכותרות ראשיות לאחר שבמסע הצייד האחרון שלו הרג את האריה המפורסם ביותר באפריקה - ססיל, מלף הפארק הלאומי הוואנג'ה שבזימבוואה, אחד מאתרי התיירות הפופולאריים ביבשת השחורה.

ועוד יותר מכך, הדרך שבה הרג את מלך האריות והאטרקציה תיירותית בן ה-13.

לקח איתו את ראש האריה

פאלמר הגיע לזימבוואה במטרה ברורה: לצוד אריה בחץ וקשת.

בעזרת שני ציידים מקומיים ששכר הוא פיתה את ססיל לצאת משטח שמורת הטבע באמצעות נבלת חיה שגרר אחרי מכונית הספארי שלו. כאשר חצה ססיל את קו ההגנה הוא ירה בו חיצים והבריח אותו הלאה מהשמורה.

במשך יומיים, בסיוע 2 ציידים מקומיים, וולטר עקב אחר ססיל משלח באריה עוד ועוד חיצים - עד שססיל קרס באפיסת כוחות ודם, ואז ירה בו ברובה והרג אותו.

פאלמר לא הסתפק בכך. לאחר שווידא את מותו, רופא השיניים האמריקאי הצטלם עם טרפו, ערף את ראש האריה והפשיט את עורו - ולקח איתו.

דבר אחד הוא לא לקח בחשבון, שססיל 'משתתף' במחקר של אוניברסיטת אוקספורד. הוא ניסה להשמיד את קולר שהוצמד לצווארו של ססיל, אך זה היה מאוחר מדי. האותות נקלטו, איפשרו לשומרי השמורה לאתר את גופתו השסועה של האריה, לחוקרים הבריטים לשחזר את ימיו האחרונים, ולשלטונות הזימבאוואים לשקול אפשרות להעמיד אותו לדין על עבירה 'טכנית'.

כך עלו על עקבותיו של פאלמר, שמיהר לחזור עם שללו לארה"ב וחזר לעבוד בקליניקה שלו בסנט פול - שם הוא נחשב ל-Top Dentist מקומי. כפי שהתברר, פאלמר לוקח את התחביב הביזארי שלו מאוד ברצינות והשקיע 55,000 דולר במסע הצייד בזימבוואה.

וולטר ג'יימס פאלמר

וולטר ג'יימס פאלמרביום רופא שיניים - בחופשות צייד אכזרי

מסתתר מחשש לפגיעה בו

לפני שסגר את הקליניקה שלו ואת עמוד הפייסבוק של מרפאת השיניים ונעלם מפני איומים, גידופים ואיחולי מוות שהם מנת חלקו - פאלמר פירסם הודעת התנצלות על מעשהו:

"שכרתי מדריכים מקצועיים שהשיגו אישורים מתאימים. סמכתי על המומחיות שלהם, כדי להבטיח ציד חוקי. כל הטיול הזה היה חוקי, טופל כראוי ואני מחזיק ברישיון צייד. עם זאת, אני מצטער מעומק הלב שהפעילות שבה אני אוהב לעסוק באחריות ובאופן חוקי, הסתיימה בנטילת חייו של החיה הפופולארית ביותר בשמורת הטבע של זימבאוואה, עובדה שלא הייתי מוּדע לה".

אנשי השמורה אינם מאמינים לו. ססיל היה מפורסם וייחודי בזכות רעמתו השחורה.

בעוד הרופא מסתתר מחשש לפגיעה בו ומרפאת השיניים שלו הופכת למעין אנדרטת זיכרון לאריה שחיסל, הציידים המקומיים שסייעו לו נעצרו וכן בעל הקרקע שבתחומה התקיים הצייד האכזרי וקיבל על כך תשלום יפה בדולרים אמריקניים.

חוקרי אוקספורד, שעקבו אחר להקת האריות שססיל הנהיג, אומרים שלא רק שאטרקציה תיירותית אייקונית נעלמה ושאוכלוסיית האריות באפריקה מידלדלת במהירות, אלא שקיים חשש גם לגורל השבט שהנהיג ססיל, שבו נותר זכר אחד בלבד.

 350,000 דולר כדי להרוג קרנף שחור

ב"קרן האמריקנית להגנה על בעלי חיים" מודאגים עוד יותר, וטוענים שהתופעה של מסעות ציד של בעלי אמצעים הרואים בציד ספורט הפכה שכיחה מדי בשנים האחרונות. והם מוכנים לשלם ולשחד בעשרות אלפי דולר עבור רשיונות ציד בעלי חיים מוגנים, ומתחרים ביניהם בגודל חיות הבר שהם מצליחים להרוג.

כך, למשל, קלאב ציידים טקסני השקיעה 350,000 דולר כדי להרוג קרנף שחור בנמיביה - זן הנמצא בסכנת הכחדה חמורה.

וולטר ג'יימס פאלמר

פאלמר מוכר בסצינה הזו מזה שנים. ב-2008 הוא הודה שמסר הצהרה כוזבת לנציגים פדרליים בנוגע למיקום המדויק שבו הרג דב שחור בוויסקונסין (בתצלום למעלה), ושילם על כך קנס... שנה אחר כך, הוא שילם 45,000 דולר במכירה פומבית למען שימור הסביבה הטבעית של איילים בקליפורניה - בתמורה לרשיון לצוד אייל נדיר. על אותו צייד התרברב שהצליח לירות באייל למוות באמצעות חץ ממרחק של כ–70 מטר.

לג'ימי קימל בתכנית הלילה שלו היו כמה דברים להגיד על האיש השנוא ביותר בעולם השבוע:


Jimmy Kimmel on the Killing of Cecil the Lion


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו: Jimmy Kimmel Live / יו טיוב; צילומים מטוויטר

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה