התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

תראו אותה: האנייה הגדולה ביותר שעגנה אי פעם בנמל אמריקני...
מאת: אורנית חיון | פורסם: 29.12.2015 18:18
'נס' ימי, פנומן פלדה שנקרא בשם CMA CGM Benjamin Franklin המסוגל לשאת כ-18,000 מכולות, עושה הופעת בכורה בנמל לוס אנג'לס


המגה-אנייה CMA CGM Benjamin Franklin

וואו! זוהי הייתה תגובתם של מאות עובדי נמל לוס אנג'לס, שהתקבצו בסוף השבוע לחזות ב"נס" ימי: אניית המכולות הגדולה ביותר שעגנה אי פעם בנמל בצפון אמריקה עשתה את דרכה לאיטה למזח הארוך שפונה במיוחד בשבילה.

וואו דומה משמיעים מאז עוד אלפי סקרנים שמגיעים לנמל להציץ בפנומן הפלדה שנקרא בשם CMA CGM Benjamin Franklin, על שמו של אחד ממייסדי האומה האמריקנית שכה מפורסם וכה משפיע עד כי בטעות נחשב לעתים כאחד מנשיאי ארצות הברית.

  המגה-אנייה CMA CGM Benjamin Franklin

המגה-אנייה משתרעת לאורך כ-1,300 רגל (400 מטר) ובעלת קיבולת של 17,859 מכולות (דמיינו שלושה מגרשי כדורגל עם יציעי ענק), וזוהי הפלגת הבכורה שלה. היא גדולה ב-35% מספינות המכולות הגדולות ביותר המשייטות בעולם. מפעילה אותה חברת הספנות הצרפתית CMA-CGM, המתכוונת לשדרג לרמות שלא נשמעו עד היום את יכולות הסחר בין מדינות באמצעות הפעלת מגה-אניות דומות.

לשם השוואה, אניית מכולות 'רגילה' יכולה לשאת 8,200 מכולות. האנייה הגדולה ביותר שפקדה עד היום נמל פסיפי אמריקני הייתה בעלת קיבולת של  14,000 מכולות והיא עגנה בנמל לונג ביץ' שבדרום קליפורניה, שגם הוא עובר הרחבה כדי שיוכל לקלוט מגה-אנייה כמו CMA CGM Benjamin Franklin.

  המגה-אנייה CMA CGM Benjamin Franklin

ראש עיריית לוס אנג'לס היהודי, אריק גארסטי, שבא לחזות גם הוא בפלא, מתגאה בכך שנמל עירו עומד בסטנדרטים של הנמלים המובילים בעולם, "ואנו נחושים להמשיך ולצמוח תוך אימוץ הדרישות של הכלכלה הגלובלית", הבטיח ראש העיר.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: נמל לוס אנג'לס / טוויטר

הוסף תגובה חדשה