התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

קבלו אותה: מכונית יוקרה חשמלית ב-35,000 דולר
מאת: חיים (״הנהג״) אביעזר | פורסם: 01.04.2016 17:37
הפתרון הסופי בתכנית העל של אלון מאסק - טסלה מודל 3, תאפשר להמונים רכב שתזנק מ-0 ל-100 קמ"ש ב-6 שניות, בלי דלק, בלי תחזוקה. סעו לשלום, יש לכם 215 מייל

טסלה מודל 3

מומחי הרכב בארה"ב הכריזו בהתלהבות שהטסלה החשמלית החדשה היא לא פחות מ"מהפכה", מהפכה חשמלית אמיתית בעולם הרכב. ואכן, "טסלה מודל 3" שהוצגה השבוע בסטודיו העיצוב של יצרנית המכוניות החשמליות בקליפורניה, היא מכונית מעוצבת לעילא היכולה להיחשב בקלות רכב יוקרה.

והמחיר שלה מדהים: 35,000 דולר! כמחצית ממחיר מודל טסלה S היוקרתי, ומחיר המציב את המכונית החדשה, בארה"ב לפחות, מול מכוניות פרמיום דוגמת BMW סדרה 3 ואודי A4.

אין פלא שפחות מיממה לאחר אירוע הצגת המכונית החדשה בסטודיו העיצוב של יצרנית המכוניות החשמליות בקליפורניה, כבר התקבלו בחברה כ-130,000 הזמנות, מלוות בתשלום של 1,000 דולר כל אחת.

טסלה מודל 3

כמעט כמו מכונית ספורט

מנכ"ל ומייסד טסלה, אלון מאסק, הציג את יתרונותיה המוחצים של מכוניתו החדשה, נוק-אאוט לחשמליות של חברות הרכב המתחרות:

טסלה מודל 3 תזנק מ-0 ל-100 קמ"ש ב-6 שניות - כמעט כמו מכונית ספורט.

הסוללה נדרשת להטענה רק כל 215 מייל, 346 ק"מ - למעלה מפי 2 מבמכוניות החשמליות הקיימות כיום.

בשונה מכל מכונית אחרת, היעדר מנוע בעירה פנימית בחזית המרכב, מפנה מקום בתא הנוסעים ומאפשרת מרווח מספק להסעת חמישה אנשים בנוחות. למכונית גם אין סבכה קדמית, שכן ללא מנוע מלפנים אין צורך בהזרמת אוויר לקירור.

הגג שקוף ומסייע לתחושת הגודל בתא הנוסעים ויכלול תאים לקליטת שמש ויצירת אנרגיה לטובת מערכות היקפיות ברכב, כמו מיזוג ותאורה.

סביבת הנהג נטולת מתגים, כשהשליטה בכל המערכות נעשית באמצעות מסך מגע בגודל "15 בקונסולה המרכזית (כנהוג בדגמי טסלה הקיימים).

מבחינת מערכות הבטיחות, מודל 3 תציע יכולות נהיגה אוטונומיות גבוהות מאלה המצויות כיום בתעשיית הרכב, והיא צפויה להשיג ציוני בטיחות גבוהים במיוחד.

וזה לא הסוף. "בעתיד", הבטיח היזם הדרום-אפריקני, "יהיו גרסאות מהירות יותר, עם טווח נסיעה גדול יותר".

GM וניסאן מעבר לפינה

צפי ההכנסות ממכירות הטסלה להמונים בארה"ב לבדה - 4 מיליארד דולר.

מועד האספקה - סוף 2017. מאסק אמר, כי בשלב ראשון יקבלו את המכונית לקוחות בחוף המערבי של ארה"ב, לאחר מכן בחוף המזרחי ורק אז מחוץ למדינה.

השאלה הגדולה בעולם הרכב היא כיצד יתמודדו ענקיות יצרניות המכוניות עם התחרות הבלתי צפויה על כיסי המעמד הבינוני בארה"ב. "ג'נרל מוטורס" ו"רנו-ניסאן" כבר החלו בייצור מכוניות חשמליות.  

טסלה ייצרה עד היום מספר דגמים מצומצם, שהאחרון בהם היה "טסלה מודל X" - רכב חשמלי מרהיב ל-7 נוסעים, עם טווח נסיעה של 400 ק"מ בין הטענות ותג מחיר של 140,000 דולר.

"טסלה דגם S" - הדגם הפופולרי ביותר עד היום של יצרנית המכוניות החשמליות מקליפורניה, נבחרה לפני שנתיים למכונית הבטוחה ביותר עבור נוסעים שנבחנה אי פעם על-ידי הרשות הלאומית האמריקנית לבטיחות בדרכים (NHTSA).

לכל הכתבות החדשות

צילומים: טסלה

הוסף תגובה חדשה