התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לגברים

מדריך: מה עושים כשהמצבר מתרוקן?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 07.06.2017 10:10
המצבר התרוקן? לפני אתם רצים להחליפו או מתקשרים לשגריר בארץ או AAA בארה"ב יש מספר דברים שתוכלו לבדוק לבדכם. מדריך קצר שיחזיר אתכם לכביש

קמתם בבוקר, התארגנתם לעבודה, שתיתם בחיפזון את הקפה המתקרר והוצאתם את המפתחות לרכב. כשהתקרבתם לרכב גיליתם לחרדתכם שהשארתם את האורות דלוקים, משמע – המצבר התרוקן ואתם מבינים שלא תוכלו להתניע את הרכב. כדי לא לאחר לעבודה, אתם מתקשרים לקולגה או מסתמכים על חסדיה של התחבורה הציבורית. יצרניות רכבים רבות מודעות לבעיית השארת האורות הדלוקים ברכב, ולכן ברכבים החדישים קיימת מערכת התראה משוכללת אשר מתחילה לצפצף אם הנהג שוכח לכבות את האורות.

אילו פעולות יש לנקוט כשהמצבר ריק

מצבר לרכב מתרוקן לא רק עקב השארת אורות דלוקים לאורך זמן או כל אפליקציית מולטימדיה שעלולה לצרוך חשמל גם כאשר מנוע הרכב כבוי – רדיו או דיבורית, אלא גם בגלל בעיית קצר במצבר. הקצר עלול להיגרם עקב חיבור רופף בין המצבר לקטבים בגלל נזקי חלודה וקורוזיה. עוד לפני שקוראים לחשמלאי רכב, אחד הפתרונות הנפוצים ביותר להתרוקנות של מצבר הוא חיבור כבלים חשמליים בין שני רכבים והתנעת המנוע. כאשר המנוע פועל, ניתן להמשיך ולנוסע והמצבר החשמלי ייטען תוך כדי הנסיעה.

לקרוא לאיש מקצוע

מצבר ריק דורש לעתים מומחיות רבה יותר. במקרים מסוימים לא ניתן לטפל במצבר על ידי חיבור הכבלים, ונוצר הצורך לקרוא לאיש מקצוע המתמחה בפעולות כמו החלפת מצברים לרכבים. חשמלאים מקצועיים מודעים לכך שללא המצבר, הרכב לא יוכל להתניע, ולכן הם מציעים שירותי מצבר עד הבית. כך תוכלו לקבל מצבר חדש תחת המצבר הישן. כמו כן, חשמלאי רכב יכול לבדוק את המצבר מכל הכיוונים ולראות אם הוא נפגע בגלל ההתרוקנות שהוא חווה – האם יש כבלים קרועים, האם מפלס המים במצבר ירד או האם המצבר פגום עד כדי כך שיש צורך להחליפו בחדש.

לבחור מצבר חדש

אם החלטתם לרכוש מצבר לרכב, מומלץ להביא בחשבון כמה דברים:

  • תעודת אחריות – לכל מצבר צריכה להיות תעודת אחריות מטעם היצרן. אחריות זו תאפשר לכם לפנות ליצרן ולבקש עזרה במקרה שבו יש תקלה במצבר. מומלץ לרכוש מצבר מחברה מוכרת וידועה אשר מספקת את תעודת האחריות לפי חוק.

  • סוג הרכב כנגד סוג המצבר – מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מקצועי לגבי סוג המצבר המתאים לכם. ישנם מצברים הפועלים על 60 אמפר, ואחרים עובדים על 80 אמפר. לכל רכב הנתונים והיכולות שלו. רכבים קטנים מסתפקים במצבר של 60 אמפר, ורכבים גדולים פועלים על 80. אך לא מומלץ להסתכן במצבר בלתי מתאים לרכב, פנו לאיש מקצוע המבין בתחום.

  • משלוח מצברים עד הבית – חברות מקצועיות יכולות לספק שירותי מצבר עד הבית. כך שאינכם צריכים לדאוג להבאת הרכב עד למוסך הקרוב.

  • איכות ולא כמות – קניית מצבר היא הוצאה לא קטנה, אך אם אתם רוצים להבטיח את שלמותו של הרכב שלכם, מומלץ לבחור מצבר איכותי. כשמדובר ברכיב חשוב כמו מצבר, לא מומלץ להתפשר על איכות. מצבר יד שנייה זול עלול לצאת מכלל פעולה ו"לתקוע" אתכם באמצע הדרך. מצבר איכותי ויקר קצת יותר, לעומת זאת, עשוי לספק לכם נסיעה בטוחה ושקטה.

 

חזרתם לישראל? מחפשים מתקין מצברים לרכב במחיר הוגן? בקרו באתר  המצברים :www.matsberim.org.il

הוסף תגובה חדשה