התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

שיא של תקיפות מיניות ב... צבא האמריקני (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 08.05.2013 22:37
ושיא השיאים: הקצין הממונה על התוכניות למניעת אלימות מינית בחיל האוויר האמריקני נעצר בחשד ל... תקיפה מינית במגרש החנייה של הפנטגון

נשות המרינס

26,000 מיקרים של תקיפות מיניות של חיילות בצבא ארה"ב אירעו בשנת 2012 - 70 תקיפות ביום, אבל רק 3,374 דוּוחו לרשויות הצבא.

כך עולה מדו"ח של הפנטגון המצביע על שיא של אירועי תקיפה אלימים - הן המדווחים והם הלא-מדווחים, כלומר שלא הוגשה תלונה עליהם.

הדו"ח הגיע גם לידיו של לויטננט קולונל ג'פרי קרוסינקי (בתצלום למטה). אחרי הכל, הוא הקצין ההכיר הממונה על התוכניות למניעת אלימות מינית בחיל האוויר האמריקאי. שעה קלה לאחר שישב בדיון בפנטגון על הדו"ח החמור, תקף הלויטננט קולונל אשה במגרש החנייה של אורחי הפנטגון.

לויטננט קולונל ג'פרי קרוסינקי

לויטננט קולונל ג'פרי קרוסינקיע"פ תלונה של האישה, קרוסינקי נטפל אליה אחרי חצות במגרש החנייה ליד מבנה הפנטגון ושלח ידיים לשדיה ולישבנה. היא הצליחה להשתחרר מאחיזתו, תוך שהיא שורטת את הקצין בפניו - והזעיקה עזרה בטלפון. (בתצלום מימין: כך הוא נראה בתצלום שנלקח ממנו במשטרת הפנטגון)

קרוסינסקי נעצר, אבל שוחרר בערבות של 5,000 $(!). הוא הועבר מיד מתפקידו כראש היחידה למניעה ולטיפול בתקיפות מיניות, שבו כיהן כחודשיים.

בשנים האחרונות נמתחה ביקורת חריפה על חיל האוויר, בעקבות סדרת תקיפות מיניות שאירעו בחיל  - בייחוד בבסיס לאקלנד, ליד סן אנטוניו שבטקסס. 60 חיילות דיווחו על התעללות מינית ו-30 מדריכים היו מעורבים בתקריות שחקירתן עדיין נמשכת. ואם לא די בכל, החליט גנרל בחיל האוויר לבטל הרשעה בתקיפה מינית של קצין שבפיקודו.

שר ההגנה, צ'אק הייגל, מנסה לשים סוף לזה וזימן לשיחה את מפקד חיל האוויר האמריקני, מייקל דונלי, הביע זעזוע, והורה להעביר לבדיקתו האישית של תיק הקצין שהורשע אשר מפקדו ביטל את גזר הדין שהטיל עליו בית משפט צבאי.

הסנאטור קארל לוין הודיע שהוא מתכוון לגייס גם את הסנאט כדי להלחם בנגע התקיפות המיניות בצבא ודורש מהפנטגון "צעדים חדשים" להכחדת התופעה.

צפו בכתבת PBS בנושא:

3 נשים שנחטפו כילדות הוחזקו 10 שנים קשורות וכלואות במרתף בלב קליבלנד (וידאו)

 

כל הכתבות החדשות על מה שקורה באמריקה

 

כל הכתבות החדשות על מה שהולך עם ישראלים באמריקה

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך:  / PBSNewsHour / telegraphtv / יו טיוב; וידאו: PBSNewsHour / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה