התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

דיכאון? הזריקו בוטוקס
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 27.04.2014 03:09
יותר ויותר מחקרים מגלים, כי התכשיר הקוסמטי יעיל לא רק ליישור והעלמת קמטים, אלא גם בטיפול במיקרים קשים של דכאון. למי יש סיבה לדכאון אם הוא נראה טוב

יוצאת מדיכאון

יוצאת מדיכאון...

 

את הבוטוליניום טוקסין, ה"בוטוקס" הידוע, מכירים כולם כחומר שאנשים (כן, גם גברים!) מזריקים לפנים בנסיון ליישר, להחליק ולהעלים קמטים.

בשוּרה אחת: מחקרים שפורסמו לאחרונה מחזקים יתרון נוסף לזריקה, כמדכאת דכאון. ולא, זה לא רק בגלל שאתם פתאום נראים 'פגז', כאילו, כאחרי שהתפטרן/ם מהקמט במצח.

סדרת מחקרים, שנעשו ב"מרכז צ'בי צ'ייס לקוסמטיקה" במרילנד, מספקים הוכחות חזקות לכך.

באחד המחקרים, למשל, נבדקה קבוצה של 84 אנשים שהתלוננו שהם סובלים מדכאון שנמשך שנים. למחציתם הוזרק בוטוקס למצח, ולמחציתם זריקת פלסבו (דמה, ללא חומר פעיל) דמויית-בוטוקס למצח.

לאחר 6 שבועות דיווחו 60% ממוזרקי הבוטוקס על הקלה ניכרת או מוחלטת ברמת הדכאון, לעומת 16% בלבד מקבוצת הדמה שדיווחו על כך.

השאלה היא כמובן, האם השיפור במראה החיצוני כתוצאה מזריקות הבוטוקס הוא שמרפה את הדכאון ולא החומר הכימי?

על כך ניסה להשיב מחקר שנעשה בשווייץ ותוצאותיו פורסמו בגליון החדש של ירחון איגוד הפסיכיאטרים בארה"ב. מחקר זה מצא קשר הפוך בין אי היכולת להביע רגשות מדויקים באמצעות הפנים כתוצאה מהבוטוקס, לבין התחושות הפנימיות שחש המוזרק.

גם שם, קבוצת נבדקים שקיבלה זריקות בוטוקס אמיתיות בפניה, דיווחה על ירידה ממוצעת של 50% בתסמיני הדכאון הכרוני, לעומת 8% בלבד ממוזרקי הפלסבו.

שני המחקרים מדגישים עם זאת, שחולים שמטופלים באמצעות בוטוקס בשל דיכאון צריכים לעבור הערכה שונה ומינונים אחרים של החומר מחולים המטופלים בבוטוקס למטרות קוסמטיות.

 

הרופאה מדרום קליפורניה מכרה טיפול ב'תרופת פלא' נגד סרטן ב-100,000 $... אבל כל החולים מתו ובבדיקה כימית נמצא כי התרופה נרקחה מתמצית בשר, קרם הגנה נגד שיזוף וחומרי שימור וטעם. ויש גם נקודה "ישראלית"

 

המנתחת של אנג'לינה ג'ולי: הכירו את רופאת הסלבס כריסטי פאנק

 

מחיר היופי: שפתונים מסרטנים

 

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה