התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

"הדודה שלך מתה מסיבוכי סרטן השד"
מאת: שוש חיות | פורסם: 27.05.2013 20:11
ההודעה המרה שהגיעה לשחקנית אנג'לינה ג'ולי, רק חיזקה את החלטתה לבצע ניתוח מנע של כריתת שדיה, שעוררה דיון רחב בנושא בדיקות גנטיות (ומחירן) וניתוחי מנע

השחקנית אנג'לינה ג'ולי

 

לפני כשבועיים הסעירה השחקנית אנג'לינה ג'ולי (בתצלום למעלה) את העולם, כשגילתה כי עברה ניתות כריתת שדיים לאחר שנמצא בגופה גן המגביר לאין-שיעור את הסכנה לחלות בסרטן השד ובסרטן השחלות, ועודדה נשים לעשות בדיקה גנטית לאיתור הגן. החשיפה של הסלבס ההוליוודית עוררה דיון רחב בנושא בדיקות גנטיות (ומחירן שאינו בהישג יד של רוב הנשים) וניתוחי מנע.

הבוקר התבשרה השחקנית, כי אחותה של אמה, שנשאה גם היא את מוטציית הגן המסוכן נפטרה לאחר מאבק של 9 שנים בסרטן השד ובשלוחותיו. הוכחה נוספת לסכנותיו של הגן הבעייתי - BRCA1. כזכור, גם אמה של ג'ולי, מרשלין ברטרנד, מתה מסרטן השחלות בשנת 2007, כתוצאה מנשיאת אותו גן; וזה היה הטריגר שהניע את ג'ולי לנקוט בהליך רפואי הדרסטי הדרסטי.

דבי מרטין, האחות הצעירה של אמה של ג'ולי, מתה בגיל 61 בבית חולים באסקונדידו, ליד סן דייגו.

בעלה, רון מרטין, סיפר שהיא נשאה את הגן 'הרע', אותו נושאת גם ג'ולי, אך לא ידעה זאת אלא לאחר שאובחנה כמסורטנת בשנת 2004. "אם היינו יודעים בזמן, ללא ספק היינו עושים בדיוק מה שעשתה אנג'לינה", אמר הבעל האבל.

מרטין סיפר, כי לאחר שאשתו חלתה בסרטן השד, היא עברה ניתוח להסרת השחלות. אך זה היה מאוחר מדי. הוא הוסיף, שמספר נשים במשפחת אמה של ג'ולי מתו מסיבות דומות, ועודד גם הוא נשים לאתר את הגן ב-DNA שלהם בעוד מועד.

 

בחירתה של אנג'לינה ג'ולי: למה עברתי כריתת שדיים?

 

המנתחת של אנג'לינה ג'ולי: הכירו את רופאת הסלבס כריסטי פאנק

 

בראנג'לינה מתכוננם ילד השביעי

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך: thetejadas2 / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה