התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

לייזר, קוסמטיקה רפואית ומה שביניהם
מאת: דן בן | פורסם: 11.05.2014 07:59
וביניהם נמצאת שירי בצלאל, מומחית לאסתטיקה, חברה במועצת המנהלים של הארגון האמריקאי להסרת שיער,המבקשת לעשות קצת סדר בתחום הפרוץ של הסרת השיער בלייזר

שירי בצלאל: גדלה בנתניה בין חוף הים לריתמות הסוסים
שירי בצלאל: גדלה בנתניה בין חוף הים לריתמות הסוסים

 

את שירי בצלאל אין צורך להציג בפני תושבי צפון ניו ג'רסי. היא מוכרת בזכות העשייה המתמדת שלה בתחומים שונים שקשורים באסתטיקה. לפני 5 שנים הפכה בצלאל את החלום שלה למציאות, ופתחה קליניקת בוטיק משגשגת להסרת שיער לצמיתות בלייזר וטיפולי פנים ועור שונים. והכל באuוירה נינוחה ורגועה, עם הקשבה מלאה לצרכים.

לפני הכל, דברי על המהות...

שירי בצלאל: "תחום הסרת השיער בלייזר פרוץ לצערי. הקהל לא מודע לזה, והרבה פעמים הולך שבי אחר פרסומות שמבטיחות קסמים במחירים נמוכים וחבילות מפתות. אם זה לא מספיק, אפילו לא בודקים את התעודות של המטפלים, והמכשירים שהמכון משתמש בהם. משום מה כשהולכים לניתוח, קוראים על המנתח, בודקים, שואלים ומקבלים המלצות. אנשים לא מודעים לנזקים שיכולים להגרם מידיים לא מיומנות שמצהירות כי הן מתמחות בהסרת השיער בלייזר".

שירי לא מוותרת, היא נותנת את דברה, ומנסה בעיקר ללמד. אחד הדברים שהיא עושה כשמגיעים אליה לקליניקה, הוא להסביר ולענות על שאלות, לתאם ציפיות, ורק אז היא ניגשת לטיפול. יש לה עקרונות ברורים, והיא לא תסטה מהם בשום מחיר.

היא ממשיכה ללמוד ולהתמחות כל העת, ולא עוסקת רק "בביזנס" עצמו, אלא רואה חשיבות בהבנה של הצרכים של מי שעומד לפניה. אנשים רבים מגיעים אליה אחרי שנים שהתלהכו עם שיער מיותר שלא הצליחו להסיר בשום אמצעי אחר. הזקן על סנטר של אשה, או הגב השעיר שיש לגבר פגעו להם בדימוי העצמי, והותירו אותם בודדים וספונים בביתם.

ספר האורחים שלה מלא בתודות ומכתבי הערכה שמוקירים את רמת הטיפול וההקשבה. מדהים לראות כי גם רופאים ואנשים שכבר חוו טיפולים מאכזבים במקומות אחרים משאירים את רשמיהם בכתב, ולא ניתן להתעלם ממה שהם כותבים לה.

מה חשוב לדעת לפני שהולכים לטיפול?

בצלאל: "בניו ג'רזי מותר רק לרופאים לטפל בלייזר. לכן הקליניקה נמצאת ב-TAPPAN שבמדינת ניו יורק. יש בניו ג'רסי מכונים רבים שמציעים הסרת שיער לצמיתות באמצעות לייזר, אבל למעשה משתמשים במכשיר IPL, שעובד על גל אינפרא אדום. יש לדעת שהמכשירים האלה אינם מאושרים ע"י ה-FDA להסרת שיער לצמיתות. הם מאטים את קצב גדילת השערה, אבל לא גורמים להיעלמותה המוחלטת.

"התהליך של השמדת השערה ע"י הלייזר נעשה כאשר הקרן עוקבת אחר המלנין (הצבע) ושורפת את השערה עד הפפילה שמחוברת לכלי הדם. אם השערה מאוד מאוד בהירה, לפעמים הטיפול בלייזר לא יתאים לה, והיא לא תושמד.

"לכהי עור יש גל לייזר מיוחד שמשתמשים בו בשונה מאשר לcgkh עור בהיר, ויש לuודא שמי שמטפל מכיר את כל השיטות. אני ממליצה לקחת את הדגם של המכונה, ולבדוק באינטרנט שהיא אכן לייזר, ולא כל דבר אחר שלא עושה את העבודה במלואה".

האם אפשר לטפל בכל חלקי הגוף?

בצלאל: "אני מטפלת בכל חלקי הגוף, של נשים וגברים, וגם חלקים אינטימיים הם חלק מגופנו. הטיפול נעשה בצורה מקצועית עם כפפות וכל האמצעים הנדרשים. אני בוחנת את כל האלמנטים הנדרשים. כל אדם שונה, ולפי הצרכים אני ממליצה על הטיפול. יש אנשים שצריכים טיפול אינטנסיבי כל 5 עד 6 שבועות, ולאחרים קצב צמיחת השיער איטי יותר, ופעם ב-8 שבועות יספיקו. אני מספקת הרבה הסברים למטופלים שלי, כדי שיhדעו למה לצפות".

מתי טוב לטפל בלייזר?

בצלאל: "כמעט במשך כל השנה. בקיץ רצוי מאוד שלא לטפל באזורים חשופים. אני ממליצה להתחיל טיפולים בתקופת הסתיו, כשהעור רגוע משיזוף, וככה עד לקיץ הבא להגיע למצב משביע רצון".

האם יש חשיבות לקצב שבו מגיעים למכון?

בצלאל: "כל לקוח/ה חדשים שמגיעים, אני ראשית מאבחנת. יש אנשים שמגיבים מהר יותר, ויש כאלה שהקצב שלהם גבוה יותר. להתמדה ישנה חשיבות מכרעת להצלחת הטיפול. הממוצע הוא טיפול אחת ל-5 עד עד 6 שבועות. כשהצמיחה הופכת איטית יותר גם אחת ל-8 שבועות זה בד"כ מספיק. אם יש מטופל עם קצב צמיחה איטי במיוחד, אני מבקשת שיגיע בפרקי זמן גדולים יותר. אני לומדת יחד עם הלקוח, ואנחנו יחד עושים את המעקב".

האם יש לבצע הכנות מיוחדות לפני שמגיעים לטיפול?

בצלאל: "יש להגיע לטיפול כשהאזור המיועד לטיפול מגולח. ישנן לכך 2 סיבות: הסיבה הראשונה היא שטיפול בשערה ארוכה גורם לשריפה שלה, או אז היא נשכבת על העור, והדבר גורם לכאב מיותר. מוקד הטיפול של הלייזר נמצא מתחת לשכבה העליונה של העור, ולכן אין צורך להשאיר שערה ארוכה. הסיבה השניה היא שהאנרגיה 'מתבזבזת' על השערה החיצונית במקום במוקד אליו היא צריכה להגיע".

האם יש חשיבות לחזור לאותו מטפל?

בצלאל: "יש מכונים שיש בהם מספר מטפלים. בקליניקה שלי אני המטפלת היחידה בלייזר, וזוכרת כל מטופל. כמובן שלכל אחד יש תיק, ומתבצע בו מעקב רישומים מדוייק. לעקביות יש משמעות בהצלחת הטיפול, ולכן רצוי שאותו רופא או טכנאי מוסמך (בבקשה לבדוק את התעודות!) יחזרו על הטיפול".


שירי בצלאל בקליניקה שלה בטאפאן, ניו יורק: מטפלת בכל חלקי הגוף, של נשים וגברים

***

שירי בצלאל נולדה בנתניה, גדלה בין חוף הים לריתמות הסוסים. במשך השנים עברה עם אמה לגור במושבים סמוכים דבר שהשאיר אותה מחוברת לקרקע, תרתי משמע.

היא מספרת שהיתה לה תקשורת טובה עם אנשים מאז היתה ילדה קטנה, והיא בכלל חלמה להיות שחקנית. היא כתבה וביימה, הופיעה על במות, וכשצריך היה להרויח עוד כסף, אפילו דיגמנה.

כשהגיעה לארה״ב ניהלה את קידום יחסי ציבור והמרקטינג בחברת עיצוב ובניה בו היתה שותפה עם בעלה. בצלאל סיימה בהצטיינות את בתי הספר CHRISTINE VALMEY ו-Schwartz  וכיום מעורבות מאוד במועצת המנהלים של הארגון להסרת שיער ובחברה קלינית ורפואית SCMHR ששמים אותה בחזית הטכנולוגיות עם המיכשור המתקדם ביותר והמודעות הגבוהה ביותר לחידושים בשוק. שירי גם מדריכה ומלמדת לא מעט רופאים וצוותים ברחבי ארה״ב בהזמנה פרטית. 

במה עוד עוסקת הקליניקה שלך?

שירי בצלאל: "התמחיתי בקוסמטיקה רפואית. אני מקדישה לכל מטופל את הזמן שהוא נזקק לו, אפילו אם הטיפול נמשך שעתיים. אין לי טיפול אחד קבוע לכולם, וכל אחד זוכה לטיפול שמתאים לעור הפנים שלו, ולצרכים שלו. טיפולי הפנים צוברים תאוצה. אנשים מחפשים ניקוי עמוק ויסודי וזה הדבר שאני מתמחה בו. החומרים שאני משתמשת בהם נחשבים לאיכותיים ביותר בשוק, אני לא חוסכת בשום דבר, לא בחומרים ולא בזמן. במסגרת טיפולי הפנים נכללים טיפולי פנים בלייזר להחייאת הקולאגן בפנים, הסרת כתמי שמש ונקודות חן, העלמת נימים בחלקי הגוף ועוד.
 
"אני לוקחת את העבודה שלי בהרבה מובנים כשליחות. אנשים מתקשrים אלי ממקומות מרוחקים, ולמרות שבסופו של דבר לא יגיעו לטיפול אצלי אני עונה על שאלות ומסבירה; זהו חלק בלתי נפרד מהמחויבות שלי למקצוע. אני עורכת את הפגישה הראשונה לאבחון ללא תשלום, מפני שאני מאמינה שבפגישה הזאת הלקוח יבין מספיק את תהליך הטיפול ודרכי המקצועית".

ביוטיקס לייזר בניו יורק, בניהולה של שירי בצלאל

שירי מברכת את קהל לקוחותיה בברכות חג שמח ושנה טובה.

ביוטיקס לייזר, שירי בצלאל

www.beautixlaser.com


טלפון:

845-613-7842

אי-מייל: [email protected]

פיסבוק:
facebook/BeautixLaser

81233Oak Tree Road, Tappan, New York 1093
על גבול מחוזות ברגן, ניו ג'רזי ורוקלנד, ניו יורק

 


אצל תמיר, הכל שיער: מרגע שנטל מספריים התייחס תמיר מלמד למספרה כאל סטודיו ולעיסוקו כאמנות. היום יוצאים מ-DeJaVu בלוס אנג'לס הרבה קרקפות מאושרות בזכות שיטת פיגמנטציה ששיכלל
 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי

 

לעמוד הבית של ניו יורק

 

הוסף תגובה חדשה