התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

פרפורים בבטן לפני הטיסה?
מאת: הילה שחר | פורסם: 28.07.2014 00:26
אתם לא יחידים. בעקבות אסונות התעופה האחרונים, כ-40% מהאמריקנים חשים חרדה ביחס לטיסה ו-6.5% החליטו לא לעלות יותר על מטוסים בכלל. האם יש הגיון בפחד?

פרפורים בבטן לפני טיסה

האם כשאתם עולים למטוס יש לכם פרפורים בבטן?

אתם לא לבד. בסקר שנעשה השבוע, נמצא כי כ-40% מהאמריקנים חשים בימים אלה רמה כלשהי של חרדה ביחס לטיסה; 6.5% מהאמריקנים סובלים מפוביה ממש והחליטו שלא לטוס יותר.

אין פלא. היעלמות המטוס המלזי באוקיינוס ההודי, הפלת מטוס מלזי שני בשמי אוקראינה, התרסקות מטוס אייר אלג'יר באפריקה, והתרסקות מטוס טרנס אסיה איירליינס בטייוואן - למעלה מ-700 הרוגים בכ-3 חודשים, אלו חדשות לא טובות לענף התעופה ולמפלס הביטחון של הטסים.

איגוד הבטיחות בתעופה הבינלאומי מנסה להרגיע. נכון, התעופה האווירית ספגה עד כה השנה את מספר האבידות הגדול ביותר בעשור הנוכחי. אבל... שנת 2012 היתה השנה היחידה בלי תאונות אוויר בתולדות התעופה; ובשנת 2013 היתה רק תאונת טיסה אחת מתוך כ-2 מיליון טיסות שהתקיימו בה. לטענת מומחי האיגוד, 4 ההתרסקויות האחרונות לא מצביעות על בעיות בטיחות, שכן הן נגרמו מסיבות שונות, ייחודיות.

זה פחות מרגיע אם לוקחים בחשבון שב-10 השנים האחרונות אירעו בממוצע 17 תאונות אוויריות בשנה שהסתיימו במקרי מוות.

מאידך, סטטיסטיקאים מצביעים על כך שתאונות דרכים גובות הרבה יותר חיי אדם מאשר תאונות תעופה. ב-2012, למשל - השנה שבה לא היו תאונות אוויריות שגרמו מוות, נהרגו בכבישי ארה"ב לבדה 33,561 בני אדם.

החרדה מטיסות מניעה טרנדים חדשים: האתר FlightRadar24 מאפשר לטסים 'לבדוק' את נתיבי הטיסה המתוכננת להם ולוודא שאינה עוברים מעל איזורי עימות. במקביל נעשה מאוד פופולרי האתר AirSafe.com המאפשר לטסים לבדוק את הרקע הבטיחותי של כל כלי טיס וחברת תעופה, כשאחד הטיפים שהוא מציע למפחדים לטוס הוא לוודא שהם טסים ב... מטוס גדול.

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה