התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

שיאנית שכר הנשים בארה"ב משלנו: צפרא עדה כץ מרוויחה פי 111 מהנשיא
מאת: אביב רייזמן | פורסם: 28.07.2014 21:17
צפרא עדה כץ, ישראלית-אמריקנית, ילידת חולון, ממשיכה להרוויח זו השנה הרביעית ברציפות יותר מכל אשה אחרת בארה"ב, בפער ניכר ממתחרותיה

צפרא עדה כץ, האשה החזקה של "אורקל"

היא נולדה בחולון ובגיל 6 עברה עם משפחתה לברוקליין (לא ברוקלין) שבמסצ'וסטס - ועכשיו, 47 שנים אחרי, צפרא עדה כץ מובילה זו השנה הרביעית ברציפות את טבלת הנשים המרוויחות ביותר בארה"ב, בפער ניכר ממתחרות נוצצות כמו מנכ"לית יאהו לריסה מאייר (24.9 מיליון דולר) או מנכ"לית פפסי אינדרה נוי (14.3 מיליון דולר).

כץ גם מובילה בגדול בהטבות שהיא מקבלת בצורת מניות בחברה. והיא מובילה גם את שכר המנהלים (נשים וגברים גם יחד) של 500 החברות המובילות בארה"ב.

כץ היא הנשיאה ומנהלת הכספים של תאגיד התוכנה "אורקל", תפקיד שהביא אותה גם למקום ה-24 ברשימת הנשים המשפיעות ביותר בעולם שפירסם לאחרונה המגזין הכלכלי "פורבס". עבורה זו ירידה מהמקום ה-23 בשנה שעברה: המקום הגבוה ביותר שהגיעה אליו ברשימה היוקרתית היה המקום ה-16 בשנת 2009.

כמה הרוויחה כץ בשנה שעברה? 44.3 מיליון דולר (לעומת 42 מיליון דולר ב-2013). ובמילים אחרות, 5,055 דולר לשעה, או 1.4 דולר לשניית עבודה.לשם השוואה, פי 111 משכרו של הנשיא אובמה ופי 836 מההכנסה החציונית למשק בית בארה"ב.

בנוסף כץ מחזיקה בחבילת הטבות ומניות של "אורקל", שקיבלה מאז שנת 2001 המסתכמת ב-280 מיליון דולר!כץ (53), בוגרת מנהל עסקים ודוקטור למשפטים מאוניברסיטת פנסילבניה, הגיעה ל"אורקל" ב-1999 לאחר שמילאה מספר תפקידים בכירים בבנקי השקעות בעולם. היא חיה ברדווד שבצפון קליפורניה, לא הרחק מהמשרדים הראשיים של אורקל. כץ נשואה לישראלי-אמריקני, גל תירוש, ואם לשניים.

כאמור, כץ מנצחת בגדול. במקום השני בין שיאניות השכר בארה"ב נמצאת מרטין רוטבלט, מנכ"לית United Therapeutics שבמרילנד, שהביאה הביתה ב-2014 'רק' 38.2 מיליון דולר. עוד בצמרת: המנהלות התפעוליות של "פייסבוק" ו"ראלף לורן" למשל, שריל סנדברג וג'קין נמרוב.

הפעם היחידה שבה כץ הגיעה לכותרות שלא בהקשר לשכרה האסטרונומי היה כאשר הייתה הכוח המניע בהשתלטותה של "אורקל" על חברת PeopleSoft, במחיר של 10.3 מיליארד דולר.

לרשימה המלאה של הנשים המרוויחות ביותר בארה"ב

צילום מסך: אורקל / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה