התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

אנג'לינה ג'ולי: חשש מסרטן ומוטציה גנטית מוּלדת הביא לניתוח להסרת החצוצרות והשחלות
שרות ILUSA | פורסם: 24.03.2015 20:45
"אני יודעת שלא אוכל ללדת יותר. אני יודעת שיחולו בגופי שינויים כעת ואכנס מוקדם יותר לגיל הבלות, אבל אני מרגישה נשית ויציבה בכל הבחירות המשפחתיות שלי"

אנג'לינה ג'ולי

כוכבת הקולנוע אנג'לינה ג'ולי התוודתה, כי לאחר ניתוח לכריתת שדיה שעברה לפני כשנתיים, החליטה גם לעשות ניתוח להסרת חצוצרות ושחלות מגופה, לאחר שהתגלו בהן סימנים ראשוניים שעלולים היו להביא להתפתחות סרטן.

במשפחתה של ג'ולי (בת 39 כבר) יש היסטוריה של סרטנים כתוצאה ממוטציה גנטית מולדת שמגדילה מאוד את הסיכון לחלות בסרטן שד ו/או שחלות קטלניים. אמה של הכוכבת, מרצ'לין, נפטרה בגיל 57 כתוצאה מהמחלה, וכן סבתה ודודתה.

לכן ג'ולי הייתה מאושרת לאחר הצלחת הניתוח שהתקיים בשבוע שעבר בבית חולים בניו יורק, להודיע לילדיה שלא יאבדו לעולם את אמם, כפי שהיא איבדה את אמה ובנות משפחתה. ניתוח כריתת השדיים שעברה ג'ולי הפחית את סיכוייה לחלות בסרטן השד מ-87% לפחות מ-5%. עתה היא חשה חסינה גם בפני סרטן השחלות.

את הרחם היא החליטה לא לכרות, כי אין במשפחתה עבר של סרטן הרחם. מי שניתח אותה, היה הרופא שטיפל באמה המנוחה.  

"אני מרגישה נשית ויציבה בכל הבחירות המשפחתיות שלי", כתבה ג'ולי במאמר שפירסמה ב"ניו יורק טיימס" במטרה להגביר את המודעות הנשית לסרטן השד והשחלות.

היא סיפרה כיצד בבדיקה רפואית הועלה החשש שלקתה בסרטן שחלות. היא הזעיקה מיד את בן זוגה, בראד פיט, ששהה בפריז. הוא הגיע תוך שעות אחדות במטוסו הפרטי ללוס אנג'לס ותמך בהחלטתה לבצע ניתוח הסרה מיידי.

"עברו עלי ימים קשים מאוד ואני מניחה שאלפי נשים במצבי חשות אותו דבר. אבל אמרתי לעצמי שאני חייבת להשאר רגועה ולהיות חזקה על מנת שאחיה ואזכה לראות את הילדים שלי גדלים ולזכות להכיר בבוא היום גם את נכדיי", כתבה אנג'לינה.

"לא קל לעשות החלטה כזו. אני יודעת שלא אוכל ללדת יותר. אני יודעת שיחולו בגופי שינויים כעת ואכנס מוקדם יותר לגיל הבלות, ולכן אתחיל לקחת הורמונים. אבל אני מרגישה בטוחה, זה חלק מחיי, אין סיבה לפחד. ואני יודעת שישנן נשים שלקו במחלה בגיל מוקדם ולא יכלו ללדת כלל... מצבן קשה משלי".

בסיום מאמרה, היא קראה לנשים בכל העולם לקחת אחריות על בריאותן, לבקש עצה, ללמוד את האפשרויות ולקבל את ההחלטות הנכונות.

על פי הסטטיסטיקה בארצות הברית, 25,000 נשים לוקות בסרטן השחלות מדי שנה, ו-14,000 מתות מכך למרות שסרטן השחלות מהווה רק 4% ממקרי הסרטן בנשים. הסיבה לשיעור התמותה הגבוה נובעת מכך שקשה מאוד למצוא סימנים מוקדמים להתפרצות עד שהיא שולחת גרורות קטלניות ואז הגידול הופך עמיד לטיפולי הכירורגיה, הכימותרפיה והקרינה.

סיכון לפתח סרטן שחלה נמוך מאוד בקרב נשים צעירות, אך עולה עם הגיל. 8 מתוך עשר חולות סרטן שחלה בארה"ב הן מעל גיל 50 ורוב המקרים מתגלים לאחר גיל המעבר.

שיחזרה את השדיים של אנג'לינה ג'ולי: הכירו את רופאת הסלבס כריסטי פאנק... הדוקטור היפה ורכת הדיבור פילסה לעצמה במהירות דרך ללב הוליווד מאז שפתחה את Pink Lotus Breast Center בבוורלי הילס כמה חודשים לפני שילדה שלישיית בנים

לכל הכתבות החדשות

צילום ארכיון

הוסף תגובה חדשה