התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

צעדי חירום בניו יורק... להגנה על מניקוריסטיות
מאת: הילה שחר | פורסם: 12.05.2015 20:52
מושל המדינה נזעק לשמע הגילוי, כי העובדות בטיפוח הציפורניים מסכנות את בריאותן וחייהן ומנוצלות בשכרן. הכימיקלים הורגים אותן. ומה עם הלקוחות?

  מניקוריסטית בניו יורק
גורלן המר של המניקוריסטיות והפדוריסטיות ועובדות נוספות בתעשיית היופי, לא זכה עד היום ממש לתשומת לב, למרות המחיר הכבד שמשלמות העובדות-בציפורניים, הן בפגיעה בבריאותן - מחלות שנגרמו על ידי החומרים הכימיים שאיתם הן עובדות, והן בתופעות נפוצות מדי בתחום זה של ניצול הלנת שכר; אין זה סוד, שמכוני יופי מהווים דלת כניסה לארה"ב עבור מהגרות, אך הדבר הביא לתופעות של מעסיקים המנצלים אותן בקור רוח.

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, עשה מעשה והכריז השבוע על "צעדי חירום" שיופעלו בשלב ראשון במדינתו בלבד.

הצעדים יכללו פיקוח ורישוי קפדניים יותר של מכוני מניקור וקביעת כללי זהירות בשימוש בכימיקלים בתהליך טיפוח הציפורניים. בין היתר, המניקוריסטיות יחוייבו ללבוש כפפות ולשים מסכות על פניהן, ומכוני היופי יחוייבו לאוורר את מקום העבודה כדי להפחית את רמות אדי הכימיקלים.

קמפיין תקשורתי ב-6 שפות יידע את העובדות במקצוע על זכויותיהן ועל הסכנות הצפונות להן בעבודה הזו: אחוז גבוה של מניקוריסטיות נחלות בלוקמיה ובסרטנים והסיכוי לפגמים בעוברים של מניקוריסטיות בהריון גבוה במיוחד.

מחקרים רפואיים הראו קשר ישיר בין הכימיקלים שמהם מיוצרים מוצרי טיפוח הציפורניים לבין בעיות בריאותיות חמורות. ותחקיר של "ניו יורק טיימס", שפורסם לאחרונה, הביא עשרות סיפורים מחלות וטרגדיות שנשמעים בסלוני יופי בכל רחבי ארה"ב - סיפורים על ילדים שנולדו עם בעיות, על הפלות, על סרטן, בעיות פוריות, מחלות נשימה ושיעול כרוניות, מחלות עור ועוד.

פדיקוריסטית בניו יורק

הסיפורים האלה נהפכו לנפוצים כל כך, עד שהמניקוריסטיות הוותיקות יותר מזהירות נשים בגיל הפוריות להתרחק מהתחום, שבו הן באות במגע מדי יום עם לקים, חומרים מייבשים ודבקים. 

מחקרים מצאו, כי גם עובדים נוספים בתחום היופי - מעצבי שיער ומאפרים (קיראו על שפתונים מסרטנים), סובלים מאפקט הכימיקלים, אך במידה מסוכנת פחות.

הרגעה למשתמשות: המחקרים מצאו, כי הסכנה ל"לקוחה טיפוסית שנהנית מפעם לפעם ממניקור" כמעט זניחה ואינה חמורה.

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה