התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

מזל טוב! הוויאגרה לנשים אושרה לשימוש בארצות הברית (וידאו)
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 06.06.2015 00:08
מעתה אין תירוצים גם לנשים. בניגוד לוויאגרה הגברית, זו הנשית פועלת על המוח. אלפי נשים שהשתתפו בניסויים קליניים העידו שהיא הצילה את חיי הנישואים שלהן

ויאגרה לנשים

לאחר שנים של נסיונות סרק - ולמרות התנגדות ארגוני בריאות נשים, ה-FDA, מינהל התרופות והמזון האמריקני, אישר שימוש בגלולה בשם "פליבנסרין" שנועדה להגביר את התשוקה המינית אצל נשים, ובשמה העממי: "הוויאגרה הנשית".

יחד עם זאת, יצרנית הגלולה, תאגיד התרופות "ספראוט" (שהמנייה שלו זינקה כמובן ב-35% בן-רגע), התחייבה להפחתת תופעות הלוואי המדאיגות של הכדור החדש.

להחלטת ה-FDA קדמו עדויות של נשים שהפצירו בממשל לאשר את הגלולה, בטענה שבלעדיה לא יוכלו לקיים יחסי מין (ראו בסרט הווידאו בסוף הכתבה). רוב 11,000 נשים שנטלו את הגלולה על בסיס יומיומי במסגרת הניסויים הרפואים שנדרשו ע"י ה-FDA, העידו שהיא הצילה את חיי הנישואים שלהן. גם ארגון נשים יהודיות ניצב לתמיכה בגלולה.

מנגד, ארגוני נשים אחרים התנגדו לאישור הגלולה, בטענה כי היא פועלת לשינוי כימי בפעולת המוח והסיכון לתופעות לוואי גבוה מדי. (בניגוד לוויאגרה הגברית שמגבירה את קצת זרימת הדם ואינה פועלת על המוח). לתפיסתן, חוסר חשק מיני אינה בעיה רפואית שבה ניתן לטפל באמצעות תרופות, אלא בעיה פסיכולוגית.

מה שהכריע את הכף היה סקר שגילה, כי אחת מכל 10 נשים אמריקניות סובלת מחוסר חשק מיני שמידרדר לדיכאון. מדובר בעיקר בנשים לפני גיל המעבר, כאלה שאובדן החשק המיני אצלן לא אירע בשל מחלה או תופעות לוואי של תרופה אחרת.

ישנוניות, סחרחורות, בחילות

בשנים האחרונות היו כמה וכמה ניסיונות לפתח ויאגרה נשית - למשל משחת טסטוסטרון שפותחה במיוחד לנשים על ידי חברת "פרוקטר אנד גמבל", אך כולן נכשלו בניסויים קליניים ובהשגת אישור מינהל התרופות והמזון האמריקני.

ה–FDA קבע בהכרזת אישור הוויאגרה לנשים, כי חוסר חשק מיני של נשים היא בעיה אמיתית ומצב שעלול לגרום לדיכאון ולפגיעה במערכות יחסים.

הצרה היא, שהוויאגרה הנשית לא מבטיחה רק תשוקה במיטה. כמו לוויאגרה הגברית, גם לזו הנשית תופעות לוואי שעלולות להתהוות עם נטילה קבועה של הגלולה החדשה: ישנוניות, סחרחורות, בחילות. יחד עם זאת, נטילת הגלולה לא מסוכנת לנהיגה, כמו תרופות מירשם רבות אחרות.

צפו בכתבת ABC על המאבק לאישור הוויאגרה לנשים:

 

{C}{C}

Local woman wants approval of 'Viagra for women'


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו: ABC 10 News / יו טיוב; צילומי מסך: יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה