התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

אושרה מכירת ה"וויאגרה לנשים" בארה"ב, השאלה היא כמה מכן ישתמשו בה (וידאו)
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 22.08.2015 21:23
למרות כינוייה, "דוקטור" נתי מסביר שכדור הפלאים החדש עובד באופן שונה לחלוטין מוויאגרת הגברים. איך זה קורה ומה זה עושה

Addyi

הכותרת היא, שה-FDA - רשות המזון והתרופות האמריקנית, אישרה שימוש ומכירה של תרופה שנקראת Addyi, הידועה בכינוייה העממיים "הוויאגרה הנשית" ו"הוויאגרה הוורודה" (בשל צבעה) ולהלן התרופה הראשונה בהיסטוריה שפותחה במטרה לשפר את חיי המין של נשים בגיל הפוריות.

התגובות על אישור Addyi לשימוש בארצות הברית מתפצלות, בין קריאות התרגשות נוסח: "זוהי פריצת הדרך הגדולה ביותר בבריאותן המינית של נשים מאז המצאת הגלולה למניעת היריון" ו"התרופה שמעניקה תוקף ולגיטימציה למיניות הנשית כמרכיב חשוב בבריאות"... ועד סקפטיות שהכדור החדש ייעלם מהמדפים בתוך כמה שנים בשל החשש מתופעות הלוואי ומעט מדי היתרונות שהוא מעניק.

אך יש להודות, כי חוסר חשק בגיל הפוריות - הפרעה מינית מאוד שכיחה אצל נשים לא קיבלה עד היום מענה רפואי מספק.

אישור התרופה, המיוצרת על ידי חברת "ספרוט", הגיע לאחר קמפיין ארוך, אותו הובילו ארגוני נשים, שבמהלכו הואשם ה-FDA באפליה על רקע מיני נגד נשים. התרופה החדשה עברה גלגולים רבים, מאז פותחה בשנות ה-90 כנוגדת דיכאון. העובדה שהיא משפרת חשק מיני אצל נשים התגלתה במקרה, במהלך ניסויים.

הטענה הייתה שבעוד הוויאגרה המיועדת להגברת החשק המיני בגברים אושרה לפני כ-17 שנים, ומאז אושרו עוד 24 תרופות נוספות (למשל "סיאליס" הפופולארית) המסייעות לגברים לקיים יחסי מין, שעה שהרשות 'סוחבת' במשך כעשור את אישור התרופה לנשים. מינהל המזון והתרופות דחה פעמיים גרסאות קודמות של התרופה.

למעשה, התרופה החדשה פועלת באופן שונה לחלוטין מוויאגרת הגברים, שמטפלת במצבים של אין-אונות או חוסר איזון בהורמון טסטוסטרון - ומשפרת את הזיקפה, אבל לא מגבירה ישירות את התשוקה המינית. בנוסף, בניגוד לוויאגרה הנלקחת בעת הצורך - ה"הוויאגרה הוורודה" צריכה להילקח מדי יום.

Addyi

"חשק מיני אינו בסדר עדיפות גבוה"

שאלת מיליארד הדולר היא, כמה נשים באמת יבקשו מהרופא שלהן את תרופה? מחקרים מצביעים על כך, שלפחות 1 מ-10 נשים בגיל הפוריות סובלות מירידה בתפקוד המיני, לרוב בשל בעיות הנובעות מחייהן האישיים.

נשים שלקחו את התרופה במסגרת ניסויים דיווחו על לפחות מאורע מיני אחד מספק בחודש, יותר מנשים שנטלו תרופת-דמה.

המציאות היא, שלרוב הנשים הללו - קהל היעד של התרופה, חשק מיני אינו בסדר עדיפות גבוה.

בהודעת ה-FDA פורסמה אזהרה חמורה שלא לצרוך את התרופה יחד עם אלכוהול. בין תופעות הלוואי של Addyi מצאנו גם, שהיא עלולה לגרום לעילפון, סחרחורות, בחילות. ועוד הומלץ, שאם האישה אינה מרגישה את השפעת הכדור תוך 8 ימים - שתפסיק לבלוע.

צפו בעוד מידע על התרופה החדשה בכתבה הבאה:
 

 

FDA makes history by approving Addyi, sex drug for women


 

 

לכל הכתבות החדשות בנושאי בריאות

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: CBS This Morning / יו טיוב; צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה