התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

מחקר אמריקני: לא חייבים workout כדי להרזות
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 09.11.2015 20:01
מסתבר שבה במידה שישיבה לפרקי זמן ארוכים עלולה לגרום נזקים בריאותיים, לעמידה ממושכת יתרונות בריאותיים בעיקר בהורדת רמת השומן בגוף. כדאי לדעת

 

בשורה אחת: רוצים להרזות מבלי לקרוע את התחת בג'ים? אז תעמדו! ובהפוך: ישיבה ממושכת עלולה להזיק כמו עישון.

מחקר שנערך באוניברסיטת טקסס על הרגלי העמידה של 7,000 מבוגרים, מצא כי עמידה במשך 6 שעות ביום מפחיתה בשליש את רמות השומן בגוף; יותר מאשר כל פעילות גופנית אקטיבית יותר, כמו אימון במכון כושר.

מחקרים קודמים כבר הזהירו מפני ישיבה למשך פרקי זמן ארוכים שעלולה לגרום נזקים בריאותיים.

מחקר זה מרחיק לכת עוד יותר, משווה את מידת הנזק הבריאותי שנגרם מישיבה ממושכת לזה שגורם עישון, וקובע כי ישיבה ממושכת מפחיתה שנים מתוחלת חיים. לעומת זאת, החוקרים מאמינים, כי הימנעות מישיבה לפחות במשך שליש מהיום צופנת בחובה יתרונות בריאותיים נוספים, מלבד מניעת השמנה ושמירה על מסת גוף (BMI) תקינה.

העקרון: ככל שעומדים יותר הסיכון להשמין צונח. למשל, המחקר חישב ומצא שאם תעמדו 8 שעות, הסיכון שתהיו שמנים הוא 40%. מצד שני, החוקרים מזהירים שלעמוד יותר מ-18 שעות ביום, שכן הסיכון להשמין אינו משתנה ומתחילים לצוץ בעיות בריאותיות אחרות.

מעניין שעל גברים עמידה עובדת מעט יותר טוב בהשוואה לנשים עומדות.

כמובן שקומבינציה של עמידה ופעילות גופנית היא המושלמת. עמידה ותזוזה מספקים את היתרונות הבריאותיים הטובים ביותר, אך מצריכים הוצאת אנרגיה רבה. עמידה בלבד, לעומת זאת, צורכת רק מעט יותר אנרגיה מישיבה.

באותו עניין: כמה שתשבו ותנוחו פחות - ככה תחיו יותר... מחקר אמריקני חדש מצא קשר ישיר אצל נשים בין ישיבה ממושכת לבין סיכון גבוה יותר למוות כתוצאה ממחלות לב, עורקים וסרטן. ואפילו פעילות גופנית לא תציל

לכל הכתבות החדשות בנושאי בריאות, מאת "דוקטור" נתי

לכל הכתבות החדשות

Photo by marin / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה