התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

הגיע יומו: ביל קוסבי הואשם בתקיפה מינית
מאת: רון ניב ושוש חיות | פורסם: 30.12.2015 19:17
"מר משפחה" האמריקני, הכוכב האפרו-אמריקני המצליח ביותר בתולדות הטלוויזיה האמריקנית, יועמד לדין על מקרה אחד מתוך כנראה עשרות רבות

ביל קרוסבי עם חולצת קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת טמפל, שבסימום ואונס אחת משחקניות הקבוצה בעבר הוא מואשםביל קרוסבי עם חולצת קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת טמפל, שבסימום ואונס אחת משחקניות הקבוצה בעבר הוא מואשם

מיליון דולר. זהו הסכום ששילם הקומיקאי האמריקאי והכוכב האפרו-אמריקני המצליח ביותר בתולדות הטלוויזיה בארה"ב, ביל קוסבי, כדי להשתחרר בערבות לאחר שנעצר בעקבות הגשת כתב אישום נגדו באשמת תקיפה מינית שאירעה ב-2004.

התביעה, שהיא התיק הפלילי הראשון נגד קוסבי על הטרדה מינית, בפרשה שנחקרה מחדש בשנה האחרונה, הוגשה לבית משפט במחוז מונטוגמרי שבפנסילבניה (שם מתגוררת הקורבן).

האשמה המרכזית: "תקיפה מגונה בנסיבות מחמירות" של מי שהייתה כוכבת הכדורסל של אניברסיטת טמפל שבפילדלפיה.

מומחים משפטיים מעריכים, כי התביעה תוביל ל"משפט הגדול והשערורייתי ביותר בתולדות הוליווד" ויתכן שגם לתביעות נוספות.

הבעת פניו של קוסבי כשהתייצב בבית המשפט אמרה כאלף מילים, 'הפעם אכלתי אותה'. בצעדים איטיים, כאילו מתקשה בהליכה, ובארשת פנים קודרת, שמע קוסבי את עלות הערבות.

סימום ואונס באחוזה

על קצה מועד התיישנות המקרה (ינואר 2016) - התובעת המחוזית, ריסה ורטי פרמן, החליטה לפני מספר חודשים לפתוח מחדש תיק שנסגר ע"י קודמתה בתפקיד לפני 10 שנים.

המתלוננת, אנדריאה קונסטנד, שעבדה בחטיבת הספורט של האוניברסיטה, טענה שקוסבי סימם אותה ואנס אותה באחוזה שלו בפילדלפיה.

קוסבי היה חבר מועצת הנאמנים של האוניברסיטה, והשתתף בפרסום המוסד ובקמפיינים לגיוס כספים.

הוא הודה אז שקיים יחסי מין עם אנדריאה, אך שיכנע את חוקריו שהדבר נעשה בהסכמתה.

ה'בעיה' הייתה שאנדריאה היא לסבית מוצהרת שאין לה שום עניין במגע עם גברים. בתצהיר שנתנה לתביעה, קונסטד כינתה את קוסבי "נרקסיסט" וטענה ש"הוא היה יהיר מדי מכדי להבחין שאני לסבית".

...והוא תובע את הנשים המתלוננות

החקירה נפתחה מחדש לאחר שבקיץ האחרון קוסבי בן ה-78 הודה שבשנים ההן - שבהן התרחש המקרה - רכש סמים כדי לתת אותם לנשים עמן התכוון לקיים יחסי מין. הכוכב הנודע אמר שהשתמש ב'שיטה' לפחות על אישה אחת.

אחרי שנים של שמועות מאז 1974 שאז נחשד בביצוע מעשה מגונה בילדה בת 15 - בשנתיים האחרונות עוד כ-40 נשים התלוננו נגד הקומיקאי על מעשי אונס, הטרדה והתעללות מינית. 35 מהן חשפו בפירוט את המיקרים, אלא שעל חלק ניכר מהם חלה כבר התיישנות.

התובעת האמיצה מפילדלפיה אמרה בבית המשפט, כי  כתב האישום נוגע אמנם לקורבן אחד בלבד, אבל קראה למתלוננות פוטנציאליות נוספות, אם יש כאלה, ליצור איתה קשר.

לפני כשבועיים, קוסבי תבע, בבית המשפט המחוזי בספרינגפילד שבמסצ'וסטס, 7 נשים שהאשימו אותו בהטרדות מיניות, בטענה ששיקרו כשטענו כי הוא תקף אותן מינית והוציאו נגדו לשון הרע.

בכתב התביעה הוא טען, ביו היתר, כי "הנשים הללו השמיצו את מורשתי המכובדת ואת המוניטין שלי", כשהוא חוזר ומכחיש באופן גורף את המעשים המיוחסים לו.

מומחים משפטיים אומרים, כי קוסבי כנראה 'הריח' את מה שהולך לקרות - והחליט לצאת למלחמה נגד נשים שהאשימו אותו בתקיפות והטרדות מיניות, בתקווה שטקטיקה כזו תרתיע אחרות מלהיאבק בו.

לכל הכתבות החדשות

צילום קוסבי משנת 2011: The World Affairs Council of Philadelphia / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה