התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לא רק לנשים

מהם ההבדלים בין קניית בושם לאישה או לנערה?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 30.03.2018 07:56
נשים מנוסות יעדיפו בושם שמתכתב עם התקציב וסגנון החיים שלהן. לעומתן, נערות יכולות להרשות לעצמן להסתפק בבשמים קלילים וזולים

נשים מנוסות יעדיפו בושם המתכתב עם התקציב וסגנון החיים שלהן. לעומתן, נערות יכולות להרשות לעצמן להסתפק בבשמים קלילים וזולים. רוצים לקנות בושם במתנה ולא יודעים איך להחליט? הנה המדריך שיעזור לכם

לפי נתונים של חברות הפארם, בחודש ספטמבר מדי שנה חלה עלייה של 31% בגובה העסקה הממוצעת שישראלים עושים על רכישת קוסמטיקה ובישום. לשם השוואה, העלייה ברכישת כלי בית היא של 3.4% ועל רכישת מזון אנחנו מוציאים בספטמבר רק 4% יותר מאשר בשאר החודשים.

בנוסף, הערכות של משרד התמ"ת קובעות שהיקף המכירות הכולל של יצרני התמרוקים בארץ עומד על מיליארד דולר בשנה. מכל זה אנו למדים שישראלים אוהבים לקנות מוצרי קוסמטיקה, והשאלה היחידה שנשארה פתוחה היא איך בוחרים אותם ומה ההבדל בין קניית בושם לנערה או לאישה.

הטעם והריח משתנים עם הגיל

בושם הוא תערובת של שמנים וניחוחות ונטייה להימשך אליהם משתנה מאדם לאדם. לפיכך, מי שבגיל ההתבגרות מתחברת לבושם מסוים עשויה למצוא את עצמה בכיוון אחר לגמרי בשנות ה-30 וה-40 לחייה. כמו כן, כולנו יודעים שיש ריחות שחביבים יותר על מבוגרים בגיל הזהב מאשר על צעירים וקשה לערער על זה שבשמים מסוימים מזוהים עם הורים אבל לא עם ילדיהם.

הנקודה היא שהטעם והריח משתנים עם הגיל, וזה עוד לפני שבוחנים פערי העדפות מגדריים: יש בשמים שמתאימים לקבוצות גיל שונות והם מכילים מאפיינים שונים. במידה ויש ספק, ניתן להתייעץ עם המוכרים בחנות ולשאול לאיזו קבוצת גיל מתאים הבושם. זה אמנם לא יבטיח תשובה ודאית ב-100%, אך לכל הפחות יעזור בסינון גס בין האפשרויות שעל הפרק.

הבדלים בתקציב, בניסיון ובסגנון

עוד הבדל בין קניית בושם לאישה ולנערה בא לידי ביטוי בתקציב. נשים ירשו לעצמן לקנות בשמים במחיר של 500-800 ש"ח ולהתפנק אחת לתקופה מסוימת, בעוד נערות מטבע הדברים יתמקדו בבשמים זולים יותר.

כמו כן, הניסיון של נשים עם בשמים קודמים יקבע לאיזה ריחות הן יימשכו בעתיד. מי שרגילה להשתמש בבושם כדי להעביר מסרים רומנטיים תחפש ריחות פרחוניים, נשים קרייריסטיות ישתמשו בבשמים דומיננטיים ונשים שרוצות לרענן את השגרה השוחקת יסכימו לשלם ביוקר על ריחות אקזוטיים. לעומתן, חוסר הניסיון של נערות עשוי לגרום להן להנמיך את הסטנדרטים ולהסתפק בריחות סולידיים – לפחות עד שטעמן האישי יתגבש.

לבסוף, אי אפשר לדבר על הבדלים בין נשים ונערות בלי להתייחס לסגנון ואורח החיים. נשים שיוצאות ליום עבודה ארוך ישתמשו בצורה המרוכזת של בושם "או דה פרפיום" ו"פרפיום", לעומת נערות שיכולות ללכת לבית ספר עם גרסה קלילה של "או דה קולון" ו-"או דה טואלט". אלו בשורה התחתונה הדברים הקטנים שצריך להתייחס אליהם כשקונים בושם במתנה, ולא כדאי להקל בהם ראש.

 

הוסף תגובה חדשה