התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סן פרנסיסקו - אירועים

לקראת מופע: להקת "היהודים" מגיעים ל-THF Slims
מאת: אבינועם לב | פורסם: 10.10.2012 01:04
להקת ההארד רוק/פוסט-גראנג' הישראלית של בני הזוג תום פטרובר ואורית שחף, תופיע ב-THF Slim's בסן פרנסיסקו ב-11 באוקטובר. "אם כבר", "פורטה", "אין לך מקום".

800px-Hayehudim_in_Caesarea_2010_1.jpgהיהודים במהלך הופעה עם שלום חנוך בקיסריה, 2010 (צילום: "מעלה היצירה", Assaf Yekuel / ויקיפדיה)

"היהודים", המגיעים להופעות בארצות הברית, להקת ההארד רוק/פוסט-גראנג' הישראלית שהוקמה ב-1992 על ידי תום פטרובר ואורית שחף, בני זוג נשואים שהכירו במהלך שירותם הצבאי, הפכו לאחת הלהקות המרכזיות בסצינת המוסיקה הישראלית.

תום ואורית החלו להופיע כצמד ובשנת 1992 הפכו ללהקת "היהודים". ב-1995 הוציאה הלהקה את אלבומה הראשון, "מציאות נפרדת", אבל עברו עוד 3 שנים עד שהוא 'נקלט' והפך לאלבום זהב, ובהמשך הגיע למעמד פלטינה כפולה.

מכאן היתה הדרך סלולה להצלחה. ב-1999 זכתה הלהקה בתואר "להקת השנה" של גלי צה"ל. באותה שנה פתחה הלהקה את הופעתה של להקת "מטאליקה" בישראל, ועכשיו כבר היתה בעותרות הראשיות - עם אלבומי זהב, נגנים מתחלפים וסיבובי הופעות ענקיים.

בשנים האחרונות להיטיהם החלו להשמע מכל עבר - "אם כבר", "פורטה", "אין לך מקום", "אצלך בעולם", "לפעמים". מלבד שירים בעברית, הם שרים גם באנגלית.

מקור השם "היהודים" הוצע ללהקה על ידי המחזאי אלדד זיו והמפיק המוזיקלי רועי זו ארץ, שגם הפיק את אלבום הבכורה שלה, "מציאות נפרדת".

"היהודים" שיגיעו לאל.איי, נכון לעכשיו, הם:
* תום פטרובר - סולן ויוצר ראשי.
* אורית שחף - סולנית.
* ניר מימון - גיטרה בס.
* יהב ליפינסקי - תופים.
* רועי זו-ארץ - קלידים.
* גיא באר - גיטריסט ראשי.
* עמרי אגמון - גיטרה.

ראו את "היהודים במופע השני שלהם בקיסריה ב-2011: ( יו-טיוב)