התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

המלצות השבוע בקולנוע: גנגסטר יהודי, שריף קשוח וזכרונות ילדות (טריילרים מתורגמים)
מאת: א. רועה | פורסם: 19.01.2013 00:45
השבוע בקולנוע: שווארצנגר הזועם ב-The Last Stand; הגנגסטר היהודי של אל.איי ב-Gangster Squad ומאט דיימון חוזר לילדות ב-Promised Land. טריילרים מתורגמים!

וידאו עם טריילרים בעברית באדיבות cinemaisrael ,LevCinema ו-GlobusMovies

 

The Last Stand

סרט מתח ופעולה, שגיבורו, שריף אוונס, עזב את תפקידו במשטרת לוס אנג'לס עקב מבצע שהשתבש, אירוע שהותיר אותו שבור מכישלון ותבוסה לאחר ששותפו הפך לנכה. ומאז הוא מקדיש את חייו ללחימה בפשעים קטנים שמתרחשים בגבול המנומנם שבצומת העיירות סאמרטון.

לאחר בריחה מרהיבה מה-FBI, סוחר סמים ידוע לשמצה בורח לגבול במהירות במכונית שעוצבה במיוחד עם בן ערובה וצבא של גנגסטרים. הוא נוסע, מסתבר, היישר לצומת סאמרטון, שם לכוחות האכיפה המאסיביים של ארצות הברית תהיה הזדמנות אחרונה לעצור אותו לפני שיחמוק מעבר לגבול, למכסיקו.

אוונס בהתחלה מסתייג מלהיות מעורב, ולאחר מכן גם לא נחשב כשיר בשל אי התאמת הכוח שבעיר הקטנה שבאחריותו. לבסוף לא נותר לו אלא להתמודד עם השדים שלו, להציל את המצב ולקחת אחריות לעימות המתקרב.

שחקנים: ארנולד שוורצנגר, פורסט ווית'קאר, ג'נסיס.
במאי: ג'י וון קים.
סיווג: [R]

 

Gangster Squad

דרמת מתח, המגוללת כרוניקה של משטרת לוס אנג'לס במאבקה להרחיק את ראשי המאפיה הרחק מהעיר בשנות ה-40 וה-50 של המאה העשרים.

מיקי כהן היהודי מנהל את "המופע" בלוס אנג'לס א-לה שנות ה-40, עושה רווחים מסמים, מכלי נשק ומנערות הליווי שבעיר, ומנסה להרחיב את הטריטוריה שלו לשיקגו.

הוא שומר על עסקיו לא רק בעזרת "יחידת הגנגסטרים" אלה גם בעזרת שוטרים ופוליטיקאים שנמצאים ששליטתו. כוחו של מיקי כהן יכול להפחיד כל שוטר שחושב לנסות לעמוד בדרכו, חוץ מאשר קבוצה קטנה של שוטרים נאמנים, שאותם מנהיגים הסמל ג'ון אומרה וג'רי ווטרס, מנסים להרוס את עולמו של מיקי ולהחזיר את השליטה בעיר לידי החוק.

שחקנים: שון פן, ריאן גוסלינג, אמה סטון, ג'וש ברולין.
במאי: רובן פליישר.
סיווג: [R]

 

Promised Land

סטיב (מאט דיימון), סוכן מכירות של תאגיד גז גדול, מגיע יחד עם שותפתו (פרנסיס מק'דורמנד) לעיירה כפרית נידחת, כדי לקנות זכויות לקידוח בשטח העיירה.

לכאורה, המשימה נראית פשוטה ביותר, שכן התושבים מחפשים אחר הכנסה הולמת ומהירה לאחר שנים של שפל כלכלי. אולם התנגדות פתאומית של מורה ותיק וקמפיין למען איכות הסביבה שמריץ אחד הצעירים בעיירה (ג'ון קרסינסקי, שגם כתב את התסריט), מסבכים את העסקה ומשאירים את השניים במקום זמן רב משתוכנן.

השהות במקום מחזירה את סטיב שנים לאחור, אל ילדותו הקסומה בעיירה כפרית, אל החלום שהתנפץ לרסיסים עם סגירתו של המפעל המקומי - ומכריחה אותו להתמודד לראשונה עם העבר ורגשות האשם.

"Promised Land" הוא סרט אנושי ויפהפה, שבוחן בעין רגישה את אמריקה של היום בנקודת המפגש של התאגידים הגדולים, אל מול העוצמה והיכולות של קהילה מקומית בעיירה קטנה.


במאי: גאס ואן סאנט.
סיווג: [R]

חיזרו לעמוד הראשי

עוד מומלצים בקולנוע: Parental Guidance ו-Django Unchained (טריילרים עם תרגום לעברית)

עוזרו של בן לאדן בסרט החדש על חיסולו: שחקן ישראלי

הוכרזו המועמדים לאוסקר: עכשיו מתחילים ההימורים

הוסף תגובה חדשה