התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

בדרכה של צפון קוריאה: רוסיה אוסרת הקרנת מותחן הוליוודי (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 18.04.2015 19:44
הסרט Child 44 שעוסק במשטר הקומוניסטי בתקופת הרודן סטאלין, מציג את הרוסים לטענתם כ"תתי אדם מבחינה מוסרית ופיזית, אוסף של שדים צמאי דם"

מתוך הסרט Child 44

Child 44, סרט חדש ע"פ הרומן ההיסטורי באותו שם של טום רוב סמית מ-2008, לא הולך להיות הלהיט של בתי הקולנוע בארה"ב בסוף השבוע הקרוב, אבל כאן לפחות מקבל הסרט בכיכובם של טום הרדי וגארי אולדמן, צ'אנס.

לעומת זאת, כמו בימי המלחמה הקרה, בהוראת שר התרבות הרוסי, הסרט נאסר להקרנה ברוסיה ובמדינות בריה"מ-לשעבר שתחת השפעתה, למרות שהוא כבר שובץ להקרנות במאות בתי קולנוע בגוש הרוסי.

הסיבה מזכירה מאוד את פרשת הסרט "ראיון - סוף", שצפון קוריאה הרעישה עולמות בגללו משום שהוא מציג בלעג את השליט הפומפוזי של המדינה, והצליחה לגרום לאי הקרנתו בבתי הקולנוע (מה שהפך אותו להצלחה דיגיטלית פנומנלית).

הסרט Child 44 מתרחש בתחילת שנות ה-50 ברוסיה של סוף עידן הרודן סטאלין, וגיבורו שמנסה לחקור מעשי רצח אכזריים של 44 ילדים מגלה כי השלטון הקומוניסטי מעדיף לטייח, לטאטא אותו ולהותיר את הרוצח חופשי, ובלבד שלא יתגלה לציבור שיש פשע ב'רוסיה החדשה'.

"הסרט מעוות את ההיסטוריה", טען שר התרבות הרוסי. "לכן אסור להפיץ אותו בבתי הקולנוע בארצנו, על אחת כמה בשנה שבה אנו מציינים 70 שנים לניצחון על הנאצים במלחמת העולם השנייה".

לטענתו, הסרט מציג את הרוסים כ"תתי אדם מבחינה מוסרית ופיזית, אוסף של שדים צמאי דם... רוסיה והרוסים לא צריכים לסבול יחס כזה".

השר הרוסי הבטיח, כי יוגבר הפיקוח (במילים אחרות, בחזרה לימי הצנזורה) על סרטים המגיעים מארצות הברית, אשר עלולים "לאיים על אחדות המדינה ותרבותה".

ברוסיה המפוחדת הוא זכה מייד לברכתו של בעלי חברת הפצת הסרטים הרוסית הגדולה ביותר; מי רוצה להסתבך עם חבר של פוטין.

למעשה, הסרט ֿכן מבוסס על עובדות היסטוריות. זהו סיפור אמיתי המבוסס על פשעיו של הרוצח הסדרתי, הקניבל והפדופיל הרוסי אנדריי צ'יקטילו.

כמו במקרה של "הראיון - סוף", גם כאן אומרים מי שצפו בו כי מדובר בסרט בינוני-מינוס...

אז מה רע בקצת יחסי ציבור, שיקפיצו בוודאי את המכירות הדיגיטליות לפחות ברוסיה.

צפו בטריילר של הסרט (עם כיתוביות בעברית):

 

ילד 44 (2015) Child 44 | טריילר מתורגם


 

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: יח"צ / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה