התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

צפייה ביתית: Fast & Furious 7
מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות | פורסם: 18.09.2015 13:16
אין טעם להרחיב במילים על סרטי "מהיר ועצבני". זו סחורה מוכרת למכוּרים ופול ווקר נראה אמיתי לחלוטין גם בסצנות שצולמו לאחר מותו. הדי.וי.די הלוהט של העונה

Fast & Furious 7 (מהיר ועצבני 7)... ז'אנר: פעולה, מתח... במאי: ג'יימס וונג... שחקנים: ווין דיזל, פול ווקר ז"ל, מישל רודריגז, דוויין ג'ונסון, ג'ייסון סטאטהם, קורט ראסל... זמן: 137 דקות

Fast & Furious 7

אחרי יצירת האקשן המופתית "מקס הזועם - כביש הזעם", מרדפי המכוניות הגודשים את סדרת "מהיר ועצבני" לדורותיה נראים פתאום פרווה מוחלט, ועדיין הסרט האחרון בסדרה והמצליח ביותר מסחרית (הכנסות של מיליארד וחצי דולר ברחבי העולם) לא ישאיר את מעריציה הרבים מאוכזבים.

העלילה לא ממש משמעותית, וממילא אף אחד לא יזכור כלום חמש דקות אחרי הצפייה. משהו הקשור לדומיניק טורטו (ווין דיזל יבדל"א), בריאן או'קונור (פול ווקר ז"ל) ושות', הנאלצים (שוב) לצאת ולסגור חשבון אישי עם ארכי-נבל ובדרך לשתף פעולה עם שלטונות החוק למרות שהבטיחו לעצמם (שוב) שהמשימה הקודמת הייתה האחרונה.

למי ששכח, Fast & Furious המקורי היה סרט פשע רזה ומהודק, על יחסי רעות-יריבות המתפתחים בין סוכן FBI במסווה ופושע כריזמטי המתמחה במבצעי שוד בדרכים.

איפה שהוא בדרך הפרנצ'ייז עשה תפנית חדה: הפושע הפך לגיבור, וחבר מרעיו לצוות רב אתני ובינלאומי (בל נשכח שהקריירה ההוליוודית של גל גדות התחילה בסרט הרביעי בסדרה), המבצע משימות בלתי אפשריות בחסות ממשלת ארצות הברית.

בסרט הנוכחי, כאמור, הארכי-נבל הוא דקרד שואו (ג'ייסון סטאטהם). אחיו הבכור, והרצחני פי כמה, של אוון שואו (האיש הרע ב"מהיר ועצבני 6") המבקש נקמת דם מול טורטו וחבריו, ובדרך שואב לקלחת קבוצת טרוריסטים ותוכנה מתקדמת המסוגלת לאתר כל אדם בכל פינה על פני הגלובוס. מבולבלים? למי איכפת, כל עוד יש יריות, פיצוצים, אתרי צילום אקזוטיים ברחבי העולם (דובאי) וכמובן מרדפי מכוניות נטולי כל קשר לחוקי הפיזיקה ושלל בחורות בלבוש מינימאלי.

בפועל, אין טעם להרחיב במילים על סרטי "מהיר ועצבני". זו סחורה מוכרת שהמכורים כבר יעוטו עליה.

הייחוד בסרט הנוכחי הוא, כמובן, העובדה שהשחקן פול ווקר נהרג בתאונת דרכים טרגית בעיצומם של הצילומים. היו הרבה שמועות על שינוי תסריט, שימוש בגרפיקת מחשב ובכפילים (בהם אחיו הצעיר קודי), ועריכה מחדש של סצנות שכבר צולמו על מנת לאפשר להפקה להגיע לקו הסיום בלי אחד מכוכביה המובילים.

לזכות "מהיר ועצבני 7" יאמר שזה הצליח. העלילה זורמת, ווקר נראה אמיתי לחלוטין גם בסצנות שצולמו לאחר מותו, והמחווה עבורו בסצנת הסיום הכוללת אסופה מכל סרטי הסדרה מרגשת באמת.

לסיכום: הדי.וי.די הלוהט של עונת החגים. נתראה ב"מהיר ועצבני 8", למישהו יש ספק בזה?

לעוד ביקורות סרטים מאת טל פרי

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה