התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

שש לפני המלחמה (מלחמת הכוכבים) הבאה
מאת: שוש חיות | פורסם: 20.10.2015 19:31
Star Wars: The Force Awakens הולך להיות הסרט המכניס ביותר בכל הזמנים, וחודשיים לפני הקרנתו כבר קשה בארה"ב להשיג כרטיסים. מה, לא ראיתם את הטריילר

 

Star Wars: The Force Awakens Trailer (Official)


 

חודשיים לפני עלייתו לאקרנים של הסרט השביעי בסדרה הקולנועית האלמותית "מלחמת הכוכבים", הוא כבר שיחת היום בארצות הברית.

אולפני דיסני, שרכשו את זכויות הסדרה בכ-4 מיליארד דולר מהבמאי והמפיק האגדי ג'ורג' לוקאס ב-2012, עושים הכל כדי ש-Star Wars: The Force Awakens ישבור את השיא של "אווטאר" ויהפוך לסרט המכניס ביותר בכל הזמנים.ֿ

עם השקת הטריילר החדש לסרט במחצית Monday Night Footvball בין ה'ניו יורק ג'איינטס' ל'פילדלפיה איגלס' - תכנית הטלוויזיה בעלת הצפייה הגבוהה ביותר באותו ערב - החלה מכירת הכרטיסים להקרנותיו הראשונות של הסרט, ואתרי מכירות בארה"ב, כמו "פנדנגו" ו"מוביטיקטס.קום", קרסו מעומס הרוכשים. מאז שהושקה מכירת הכרטיסים, 95% ממכירות הכרטיסים המוקדמות בארה"ב הן לסרט זה - פי 8 מהשיא הקודם בו מחזיק הסרט "משחקי הרעב".

אבל "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר", שיעלה לקולנועים בהתקרב חג המולד, ב-18 בדצמבר, מעורר התרגשות לא רק בקרב עשרות מיליוני המעריצים שישטפו את אלפי בתי קולנוע שבהם יוקרן הסרט בו-זמנית, אלא גם בחוגי הגזענות הלבנה - סקטור מעריץ ותיק של סדרת "מלחמת הכוכבים", שמתחיל להתעורר בחימה ולהפיץ קריאות להחרמת הסרט, מכיוון שמככב בו השחקן השחור ג'ון בויגה בתפקיד ה'סטורם טרופר' פין.

זה לא מפריע לרשת בתי הקולנוע AMC, שמכרה בתוך פחות מ-12 שעות 1,000 הקרנות של הסרט, להכריז על מרתון סרטי "מלחמת הכוכבים", שבמהלכו יוקרנו ב-17 בדצמבר בכל בתי הקולנוע של הרשת בארה"ב, בכל האולמות, מסביב לשעון, כל שבעת סרטי הסדרה. 

הכוכבים החדשים של "מלחמת הכוכבים" - דייזי רידלי בתפקיד ריי וג'ון בויגה בתפקיד פיןהכוכבים החדשים של "מלחמת הכוכבים" - דייזי רידלי בתפקיד ריי וג'ון בויגה בתפקיד פין

עלילה סודית בהחלט

הבמאי ג'יי.ג'יי אברהמס ידוע לשמצה בכך שהוא שומר את עלילות סרטיו תחת מעטה של חשאיות, ו"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" לא שונה בכך.

הטריילר מתמקד בדמויות חדשות בסדרה - ריי שמגלמת דייזי רידלי ופין שמשוחק ע"י ג'ון בויגה, לצד שובן של כמה מהדמויות המקוריות - האריסון פורד בתפקיד האן סולו וקארי פישר כנסיכה ליאה.

זהו הטריילר השלישי לסרט - והאחרון. הוא מספק עוד הצצה לעולם שיצר אברהמס, יחד עם התסריטאי לורנס קסדן, בהשראת היקום שברא האב המייסד של הפרנצ'ייז ג'ורג' לוקאס. יש בו מפגש של הדמויות מהטרילוגיה הראשונה - לוק סקייווקר, האן סולו, פרינסס ליאה, צ'ובאקה והרובוטים C3PO ו-R2D2 - עם ממשיכי דרכם, הגיבורים שימשיכו את הסאגה אל הטרילוגיה השלישית, ובראשם פין וריי... ומולם הנבלים קיילו רן (בגילומו אדם דרייבר) והשליט העליון סנוק.

מעריצים תמהו מדוע דמותו של לוק סקייווקר (בגילומו של מארק האמיל) נעדרה מהקדימון, ורק קולו נשמע.

כאמור, פרטי העלילה אינם ברורים כלל וכלל, אך הטריילר החדש מציע עוד כמה רמזים למה שעתיד לקרות על המסך: פין, שערק משורות ה'סטורם-טרופרים', וריי יוצאים להרפתקה מסעירה ביחד עם הרובוט הכדורי שלהם BB-8... 

בדרך הם יפגשו את האן סולו (פורד) וצ'ובאקה (פיטר מייהו) שהזדקנו מאז "שובו של הג'דיי" ב-1983... "זו האמת, הכל", אומר האן סולו בטריילר, כשהוא מתייחס למורשת הקרב מהטרילוגיה הראשונה. "הצד האפל, אבירי הג'דיי, הם אמיתיים".

Star Wars: The Force Awakens

בצד האפל של הכוח יש התעוררות והיא מאיימת להחזיר את הגלקסיה לימי הדיקטטורה. "שום דבר לא יעצור אותנו. אני אסיים את מה שהתחלת", מבטיח קיילו רן מעבר למסיכתו המתכתית למסכה המתכתית של הלורד האפל מהטרילוגיה המקורית.

ביחד, על חללית ה'מילניום פלקון' של האן וצ'ואי, הכוכבים החדשים והישנים נקלעים לקרבות אוויר ומירדפים, ואפשר להבחין כי הם נלקחים בשבי על הקרקע.

בצד של קיילו רן נמצא כנראה גם השליט העליון הערמומי סנוק (אנדי סרקיס) ושליחיו ב"מסדר הראשון" - גנרל הוקס (דואנל גליסון) וקפטן פאזמה (גוונדוליין כריסטי). אבל יש מי שמתנגדים להם - זוהי המחתרת בה חבר פו דמרון (אוסקר אייזק), טייס הקרב המצטיין. אפשר לראות כי פין חובר אליו באיזשהו שלב בסרט, וחדי העין אף יבחינו בו בקרב פנים מול פנים עם קיילו רן בכבודו ובעצמו, חמוש בסייף האור המוצלב שלו.

לרגע קצרצר נראית ריי כשהיא בוכה וכואבת ליד מה שנראה כמו גופתו המתה של צ'ובאקה.

כמובן שגם קארי פישר תחזור בתפקיד פרינסס ליאה, אנתוני דניאלס כ-C3PO וקני בייקר כ-R2D2 - ממש כמו פעם. ולצידם ישתלבו מקס פון סידוב, לופיטה נ'יונגו, סיימון פג, וורוויק דיוויס ואחרים, בדמויות משנה למיניהם.

השאלה שלא תשאר פתורה עד שנראה את הסרט היא כמה מהדמויות יישרדו את הסרט השביעי ויופיעו בסרט הבא בסדרה, שיביים ריאן ג'ונסון ומתוכנן לפרוץ אלינו ב-26 במאי 2017. 

Star Wars: The Force Awakens

 
לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: Star Wars / יו טיוב; וקטע מפוסטר הסרט החדש

 

 

הוסף תגובה חדשה