התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

הלן מירן בפתיחת פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס: איך הביקור בישראל בגיל 15 השפיע על החלטתי להיות שחקנית
שרות ILUSA | פורסם: 02.11.2015 00:38
הפסטיבל ה-29, בניהולו של מאיר פניגשטיין, נפתח בגאלת הוקרות ובהקרנת בכורה אמריקנית של סרט הדובר פרסית שנבחר כטוב ביותר בישראל השנה

הלן מירן ומאיר פניגשטיין על השטיח האדום בבוורלי הילס, בפתיחת פסטיבל הסרטים הישראלי באל.אייהלן מירן ומאיר פניגשטיין על השטיח האדום בבוורלי הילס, בפתיחת פסטיבל הסרטים הישראלי באל.איי (צילמה: אורלי הלוי)

כוכבת הקולנוע הבריטית עטורת האוסקרים הלן מירן פתחה בבוורלי הילס את פסטיבל הסרטים הישראלי ה-29 בלוס אנג'לס, שזכתה להוקרה על מפעל חייה בערב הגאלה שנערך בתיאטרון סבן (בבעלותו של חיים סבן).

הקרנה חגיגית מיוחדת של סרטה האחרון "האישה בזהב" (Woman in Gold), תתקיים ביום חמישי, ה-5 בנובמבר, ב-7:15 בערב, ב-Laemmle Ahrya Fine Arts שבבוורלי הילס. הסרט מספר את סיפורה האמיתי של מריה אלטמן, שאותה מגלמת מירן, יהודיה מוינה שנמלטה מביתה במהלך מלחמת העולם השנייה, וחוזרת לשם 60 שנים אחרי בחיפוש אחר מורשתה ובמאבק להחזיר לידיה את יצירות האמנות של משפחתה שנשדדו ע"י הנאצים.

הלן מירן בתפקיד יהודיה בסרט "האישה בזהב"הלן מירן בתפקיד יהודיה בסרט "האישה בזהב"

נרגשת לפני הקהל הישראלי והיהודי, מירן נזכרה בביקור הראשון שלה לארץ לפני כ-55 שנים, בשנת 1960, כשהייתה בת 15.

היא סיפרה כיצד נדהמה לראות מדינה צעירה שבונה את עצמה מכלום, למרות הסבל והקשיים שחווה העם היהודי - וממשיך לסבול עד היום... ואיך זה השפיע על החלטתה לבחור בקריירה של שחקנית ולהתמיד בה למרות הקשיים.

כשחזרה מהביקור בארץ, היא החלה לשחק בבית הספר לבנות סט ברנרד שבו למדה, בסאות׳אנד-און-סי באסקס. ו-5 שנים אחר כך גילמה את דמותה של קלאופטרה בתיאטרון הלאומי לנוער (National Youth Theatre), הופעה שפתחה לה את הדלתות בגיל 20 ל"רויאל שייקספיר קומפני". 40 שנים אחר כך גילמה מירן את מלכת בריטניה אליזבת השנייה בסרט "המלכה", עליו זכתה בפרסי האוסקר וגלובוס הזהב ב-2006.

"אני אוהבת את מדינת ישראל, שהיא מדינה מיוחדת במינה", הצהירה הכוכבת בת ה-70. "והדבר הכי גדול שיש לישראל הוא הישראלים", החמיאה.

עוד בין מקבלי ההוקרות בגאלת הפתיחה של פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס היה התסריטאי היהודי-אמריקני הנודע אהרון סורקין, שכתב לאחרונה את הסרט "סטיב ג'ובס" ושיתף את הקהל בקושי של יוצרים לקדם בהוליווד סרטים בנושאי המזרח התיכון.

הפסטיבל נפתח בהקרנת בכורה אמריקנית של הסרט "באבא ג'ון", שזכה בטקס פרסי אופיר האחרון (האוסקר הישראלי) ויתמודד על ייצוג ישראל בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר (האמריקני) הבא. הסרט, שרובו מתנהל בשפה הפרסית, מתרחש בישוב קטן בישראל אליו עלה יצחק בילדותו מאיראן, ובו הקים אביו במו ידיו חוות תרנגולי הודו. עכשיו מנסה יצחק ללמד את בנו, מוטי, את רזי המקצוע כדי שזה ינהל בבוא היום את העסק המשפחתי, אך הילד מתעקש למרוד במסורת.

פסטיבל הסרטים הישראלי ה-29 בלוס אנג'לס יתקיים עד ה-19 בנובמבר במספר אולמות קולנוע בעיר ובוואלי.

IsraeliLifeUSA.com הוא אחד הספונסרים של פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס זו השנה השלישית. בתצלום: מנכ"ל האתר, אריה קנפל, ואשתו שרית, על השטיח האדוםIsraeliLifeUSA.com הוא אחד הספונסרים של פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס זו השנה השלישית. בתצלום: מנכ"ל האתר, אריה קנפל, ואשתו שרית, על השטיח האדום

פרטים מלאים וכרטיסים

23 ימים, 27 סרטים חדשים, 3 אולמות קולנוע: מה לראות? מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה