התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - יוצאים לקולנוע

צפייה ביתית: היסטוריה, ספורט, הרפתקאות, בנות ודוגמן טיפש
מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות | פורסם: 05.06.2016 13:12
טל פרי סוקר סרטים חדשים במלאי - דרמת ספורט היסטורית מרתקת או מותחן בלשי היסטורי, סרט בנות אולטימטיבי או סרט הרפתקאות לא רע

Race (מרוץ)

Race (מירוץ)

שם הסרט הוא משחק מילים מוצלח על הפרשנות הכפולה לשמו (מרוץ, גזע). דרמת ספורט היסטורית, המגוללת את סיפורו של האצן האפרו-אמריקני ג'סי אוונס שזכה בארבע מדליות זהב באולימפיאדת ברלין בשנת 1936 ושם ללעג את תיאוריית הגזע העליון הארי של אדולף היטלר. זהו, ללא ספק, סיפור מרתק אך הסרט מתפזר על כמה צירי עלילה מקבילים וזהו מקור חולשתו: גם סיפורו האישי של אוונס, מאבקו לזכות בהכרה של הממסד הלבן הגזעני בכישוריו המדהימים כאצן וקופץ לרוחק, והקשר הקרוב שלו עם מאמנו לארי סניידר... גם הדילמה של המשלחת האולימפית מארצות הברית, שעד הרגע האחרון התלבטה עם להגיע לברלין הנאצית... גם ניסיונו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס לסחוט את ראש המשלחת אייברי ברנדג', בניסיון למנוע משני אצנים יהודים להשתתף בתחרויות... גם הקשר החברי שנרקם בין אוונס והאתלט הגרמני קארל לוץ, שהפגין כלפיו כבוד והערכה ושילם בהרס הקריירה שלו.

לסיכום: חשוב, מרתק ועשוי היטב אך לעיתים עמוס מדי בפרטים ובדמויות. זמן: 134 דקות.

Risen (תחייה)

Risen (תחייה)

הבמאי-תסריטאי קווין ריינולדס ניסה ליצור מותחן בלשי היסטורי, והתוצאה היא שני סרטים שונים לחלוטין זה מזה במארז אחד. ג'וזף פיינס מגלם את קלביוס, קצין רומאי קשוח ושאפתן המשמש יד ימינו של מושל יהודה פונטיוס פילטוס, שזה עתה ציווה לצלוב יהודי בשם ישוע הנתפס בידי קומץ מאמיניו כמשיח המיוחל.

שלושה ימים לאחר הצליבה, בהתאם לנבואה שהותיר ישוע, הגופה נעלמת. קלביוס מופקד על המצוד אחר הגופה, כדי להכחיד את השמועות לפיהן הצלוב אכן קם לתחייה. חקירה זו (בה מעורבות דמויות היסטוריות כמו מריה מגדלנה והקדוש ברתולומיאו) מובילה את חלקו הראשון והמרתק של הסרט. 

בחציו השני, Risen חותך בחדות למחוזות דרמת אמונה נוצרית סטנדרטית על גבול הפרודיה במהלכה יהפוך הרומאי הפרקטי למאמין. מה שהופך כאמור סרט עם פוטנציאל גדול לעוד הטפה במסווה של יצירה קולנועית.

לסיכום: מתחיל מצוין, ואז הולך לכנסייה. זמן: 107 דקות.

סרט: How to be Single (המדריך לסינגלס)

בעקבות העיבוד הקולנועי של רב המכר "חמישים גוונים של אפור" הפכה דקוטה ג'ונסון לשחקנית שמפיקים מפקידים בידיה תפקידים ראשיים, למרות שאין לה שום יכולות דרמטיות ו/או קומיות, שלא לדבר על כריזמה. גם הקומדיה הרומנטית הנוכחית מבוססת, בחופשיות, על רומן מאת ליז קוצ'לו המשלב כמה סיפורים על גברים ובעיקר נשים, הבוחנים את סטאטוס הרווקות בעיר החטאים ניו יורק.

כל דמות היא אם טיפוס מייצגת: הצעירה התמה המנסה לראשונה בחייה ליהנות מהחיים ללא בן זוג קבוע... חובבת המסיבות והמין המזדמן שלא דופקת חשבון... אשת הקריירה המחליטה להפוך לאם חד-הורית... הרווקה הלחוצה המחפשת ללא הרף את בח"ל בבארים ואתרי הכרויות... הברמן החתיך החושש מיחסים רציניים וכו'. התוצאה, בהתאם, היא אסופת קלישאות עשויות היטב אך ללא שמץ השראה או מקוריות.

לסיכום: סרט בנות אולטימטיבי? לא נכחיש זאת. זמן: 110 דקות. 

Gods of Egypt (מלחמת האלים)

Gods of Egypt (מלחמת האלים)

הפלופ הגדול ביותר של 2016 (השקעה של 140 מיליון דולר והכנסות של 32 מיליון) סומן לרעה כבר אחרי הטריילר הראשון. בפועל, הבמאי האוסטרלי אלכס פרויס התכוון לטוב. מחווה גרנדיוזית לסרטי ההרפתקאות-פנטזיה ההוליוודיים של שנות ה-40 של המאה הקודמת, בראשם "הגנב מבגדד" שההשפעה שלו על Gods of Egypt ניכרת לכל אורך הדרך. למרבה הצער, פרויס התעקש לכלול ביצירה הנוכחית אלמנטים שכבר לא רלוונטיים לקהל העכשווי: אובר דרמטיות, אפקטים סוג ב', מיתולוגיה בגרוש ושחקנים בהירי עור וזהובי שיער בתפקידי מצרים.

העלילה מתרחשת בשחר ההיסטוריה, אז הייתה מצרים יהלום הכתר של הבריאה והאלים שלטו ישירות בה ובתושביה. אל המדבר סת' (ג'רארד בטלר) משתלט בכוח על כס המלוכה, מעוור ומגלה את היורש החוקי אל האור הורוס (ניקולה קוסטר-וולדאו). רק בן אנוש אחד, גנב ערמומי ורב תושייה בשם בק (ברנטון טווייטס האנמי), מסייע להורוס להשיב מלחמה בתמורה להצלת אהובתו זאיה העושה דרכה אל ארץ המתים.

לסיכום: סרט הרפתקאות לא רע, עבור המוכנים להניח לשעתיים בצד היגיון ועודף שיפוטיות. זמן: 127 דקות. 

Pride and prejudice and Zombies (גאווה ודעה קדומה וזומבים)

השם אומר הכול. עיבוד לספר הקומיקס של האמן סת' גרהם סמית (האחראי גם ל"אברהם לינקולן צייד הערפדים"), שהפך את הרומן הקלאסי מאת ג'יין אוסטין, האב הרוחני של הקומדיה הרומנטית לדורותיה, לסיפור על מלחמת בני אנוש במגפת זומבים אוכלי אדם המאיימת על אנגליה של המאה ה 19'. העלילה הבסיסית נשארה זהה. חמש האחיות לבית בנט, כולן מיומנות באמנויות לחימה של המזרח הרחוק (סטאטוס חברתי הכרחי בעיתות מלחמה במתים המהלכים), מחפשות חתן ואהבה (בסדר עדיפויות זה), אבל דווקא ליזי העקשנית (לילי ג'יימס) תזכה בליבו של הקצין הקשוח והמתנשא וויליאם דרסי (סם ריילי). בין לבין השניים יריבו, יתפייסו, יחסלו לגיונות זומבים ויחשפו מזימה להטות את הכף במלחמה המתמשכת.

לסיכום: רחוק מלהיות יצירת מופת, ועדיין טראש מודע לעצמו ו-Guilty pleasure יעיל לחובבי הז'אנר.

זהירות!

Zoolander 2 (זולנדר 2)

15 שנים אחרי שהסרט המקורי הפך להיט פולחן (בעיקר בזכות הקרנות חוזרות וקטעים מיוטיוב), מנסה הכוכב-במאי בן סטילר להחזיר למסך הגדול את דוגמן העל והאיש הטיפש בתבל דרק זולנדר, וחברו-יריבו הוותיק אנסל (אוון ווילסון). התוצאה, אחרי יותר מ-5 שנות עבודה על התסריט, היא סרט שמעטות מילות הגנאי המסוגלות לתאר את עליבותו. בניגוד למקור, שהיה בדיחה אינפנטילית מודעת לעצמה, ההמשך כושל בכל החזיתות וגרוע מכך, לא מעורר ולו צל של חיוך. זולנד משתכנע לשוב אל מסלול הדוגמנות אחרי שנים של פרישה, שבור לב מאסון בנייה בו נהרגה אשתו האהובה ואם בנו שנמסר לאימוץ, כדי לסייע בחקירת מותם של כמה מכוכבי הפופ המובילים (והיפים) בעולם. התוצאה מבזה את כל הנוטלים בה חלק (בראשם פנלופה קרוז, קיפר סתרלנד וסטינג). לא פחות מ-25 סלבריטאים צצים לשנייה לתפקידי אורח, מה שלא מצדיק בשום דרך בזבוז של שעה וחצי.

לסיכום: שומר נפשו ירחק. זמן: 102 דקות.

Triple 9 (קוד 999)

ניסיון כושל של הבמאי ג'ון הילקוט ליצור מותחן פשע אפל ורב דמויות בנוסח סרטי המשטרה משנות ה-70. צוות שוטרים מושחתים ואנשי צבא לשעבר נאלץ לבצע שוד בנק בתנאים בלתי אפשריים, בשליחות מאפיונרית רוסיה-יהודיה ובעלה הכלוא בסיביר. כדי להסיח את דעת השוטרים המוצבים באזור הבנק ממעשה השוד הם מתכוונים לפתות שוטר חדש במחוז, צדיק יחיד בסדום, למלכודת מוות שתפעיל את קוד 999 (הרג שוטר במהלך פעילות מבצעית). מובן שבפועל הכל מסתבך, והופך למרחץ דמים שלא יחוס על איש. רשימה מרשימה של שחקנים מובילים (בהם קייט ווינסלט, צ'יווטל אג'יופור, קייסי אפלק, וודי הרלסון, אנתוני מקיי וגל גדות המגיחה לחמש דקות מסך) לא מצילה את התסריט המסורבל.

לסיכום: הפוטנציאל הולך לאיבוד בסרט איטי, עמוס ומבולבל. זמן: 115 דקות.

לעוד ביקורות סרטים חדשים ולצפייה ביתית מאת טל פרי

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה