התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

יוני רכטר בניו יורק: הדבר הכי ישראלי שנראה במנהטן בזמן האחרון
מאת: חיים גרינפלד ודניאל כץ | פורסם: 06.04.2014 23:29
לראשונה מאז מופעי האיחוד 'האחרונים בהחלט' של להקת ״כוורת״ המיתולוגית, הזמר והמלחין הישראלי, עם חיזוק מקומי, כבש את ישראלי ניו יורק

יוני רכטר בהופעה בניו יורקיוני רכטר והלהקה המקומית נפרדים מהקהל בניו יורק. הלהקה שליוותה את רכטר כללה את יובל ליאון, הגר בן ארי, הדר נויברג, הזמרת מיקה הרי, ענת כהן וזיב שלויוני רכטר והלהקה המקומית נפרדים מהקהל בניו יורק

זו הייתה התרגשות אמיתית, חפה מכל פוזה או זיוף.

הזמר והמלחין יוני רכטר הופיע, לראשונה מאז מופעי האיחוד 'האחרונים בהחלט' של להקת ״כוורת״ המיתולוגית בבריכת הסולטן ובפארק הירקון - ובחר לעשות זאת בניו יורק באולם בית הכנסת סטפן ווייז ברחוב 68 מערב בניו יורק. לפני אולם מלא - כולל המון פנים צעירות, רכטר שר משיריו האהובים ביותר, שירים שכולנו גדלנו עליהם, כשהקהל מזמזם איתו ומגלה בקיאות במילים.

רכטר, הצעיר מבין חברי "כוורת" (בן 63) הגיע לסיבוב הופעות קצר אך משמעותי מאוד בחוף המזרחי, והוא משלב מנוחה עם הופעות ״לנפש״ בפני קהל אוהד, תומך ונלהב.

לצידו של יוני רכטר הופיעה הזמרת המקסימה מיקה הרי, שהשמיעה שירים מאלבום שהיא תוציא בקרוב, ואת שניהם ליוו להקת מוסיקאים מרשימה במיוחד, מתואמת ועוצמתית. והייתה גם הופעת אורח של המוסיקאית, נגנית הקלרינט ענת כהן המצויינת, המוכרת היטב בסצינת הג׳ז בניו יורק.

יוני רכטר

רכטר שילב בקטעי הקישור שבין שיריו גם הומור בריא, כולל הומור עצמי. מאמן שהופיע רק לפני חדשים מעטים מול קהל בן עשרות אלפי צופים נלהבים, מיוצר שמכר אלפי תקליטים, ובעיקר ממלחין שרבים משיריו מהווים נכסי צאן ברזל בהווייה הישראלית (הבולט מכולם כמובן ״עטור מצחך״ של אברהם חלפי, אך גם רבים מאד אחרים) - ובכן, מאמן כזה ניתן היה לצפות לסוג של הערכה עצמית מוגזמת, מודעות לעצמו, שלא לומר שחצנות ישראלית.

אבל רכטר צנוע, נחבא אל הכלים, מפגין התרגשות אמיתית מאהבת הקהל, תכונות שהוסיפו והעצימו את האהבה שהביא עמו הערב הזה.

הוא הזכיר בדבריו את אריק איינשטיין ז״ל, שהלך מאיתנו לאחרונה, ואת העובדה שעבד איתו לסירוגין 17 שנים; וכמובן את התמלילן הדגול, חברו הטוב עלי מוהר ז״ל, איתו עבד לכל אורך הקריירה וביצע רבים משיריו.

הערב הנפלא, שנערך בחסות ״חופשי במנהטן״ בראשות שרית רון ובהפקת LBNY productions, חב׳ ההפקות המצליחה של ליאת ברקו, הסתיים לא לפני הדרן ארוך, נוסטלגי ומיוחד שהעניק רכטר לקהל האמריקני-ישראלי  שחווה ערב מושלם - שירי ילדות ישראלים, "שבת בבוקר", "הילדה הכי יפה בגן" ו"איך שיר נולד".

ההופעה של רכטר הייתה הדבר הכי ישראלי שנראה במנהטן בזמן האחרון. כן ירבו ערבים שכאלה.

יוני ממשיך לעוד שתי הופעות - בבוסטון ובבירה וושינגטון. ההופעה הבאה בהפקת ליאת ברקו תהיה של עידן רייכל. ואילו שרית רון מ"חופשי במנהטן" הזמינה את הישראלים הניו יורקים לקחת חלק בטקס יום השואה הקרב, שייערך בחסות "חופשי במנהטן", ולחגוג עם הארגון גם את יום העצמאות. 

לכל הכתבות החדשות

למדור ניו יורק / ניו ג'רזי

המטיף הנוצרי והרב היהודי הסכימו: יהודים יודעים לעשות כסף (וידאו)... פט רוברטסון,מראשי הימין הפונדמנטליסטי הנוצרי בארה"ב, והרב דניאל לפין,ראש ארגון יהודי-אמריקני הפועל לחיזוק קשרים יהודים-נוצרים, סיפקו תחמושת לאנטישמים

אנחת רווחה בישראל וברמאללה, יאוש בוושינגטון: סופו של תהליך השלום... מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הרים ידיים. המו"מ הישראלי-פלסטיני מתחיל להיראות כמו בזבוז זמן. ארה"ב ניסתה ככל יכולתה אבל הצדדים סירבו לקבל החלטות

חשבו תפסו אמריקה: מעשה במלון דירות בניו יורק, 200 משקיעים פנסיונרים ישראלים ו-10 מיליון דולר שירדו להם לטמיון

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה