התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

הללויה מלוס אנג'לס לישראל
שרות ILUSA / צילם: אברהם ג'וזף פאל | פורסם: 25.06.2014 02:24
תחרות הזמר היהודית הבינלאומית הגיעה לאל.איי במופע שכלל את מיטב הקלאסיקה הישראלית, ו-2 הזוכים, מסן פרנסיסקו ומוואלנסיה, נבחרו לגמר העולמי בירושלים

כל משתתפי "הללויה" על הבמהצילומים: אברהם ג'וזף פאל

הזוכים המאושרים, מרק סובר ועמית קנון ופסלוניהם. מימין: המנחה מייק בורשטיין. משמאל, המפיק איתן גפני, המוסיקאי תומר הדדי ודיקלה קדוש מה-IACהזוכים המאושרים, מקס סובר ועמית קנון ופסלוניהם. מימין: המנחה מייק בורשטיין. משמאל, המפיק איתן גפני, המוסיקאי תומר הדדי ודיקלה קדוש מה-IAC

בין תחרויות הזמר הרבות בטלוויזיה ועל הבמות, תחרות הזמר היהודית "הללויה" נוסדה עוד בתחילת שנות ה-90 בישראל, על ידי האמרגן והמפיק הוותיק איתן גפני, שהקים לשם כך את עמותת "מיתר" לטיפוח שירה בעברית בקרב העם היהודי.

השנה הגיע אחד ממופעי התחרות ללוס אנג'לס וארגון הקהילה הישראלית אמריקנית IAC - Israeli American Council חבר למיזם להפקת ערב של שירה מעולם אחר, שהתקיים במועדון "מארק", בהנחיית השחקן הישראלי-אמריקני מייק בורשטיין ובפני צוות שופטים מקומי בראשות שון (שרון) אבן-חיים, יו"ר ארגון ה-IAC (בתצלום מימין).

המסך עלה ובזה אחר זה עלו המתמודדים, מתרגשים ומוחמאים מהקהל המקומי הגדול ומהתזמורת המרשימה שניצבה מאחוריהם, מורכבת מנגנים מקומיים שחברו במיוחד לאירוע זה בניצוחו של המנהל המוסיקלי תומר הדדי.

כל מתמודד, חמוש בסגנונו ובאישיותו הייחודיים, חבר גם לשאר המתמודדים, שהשמיעו יחד ביצועים מוסיקליים מרשימים אשר ריגשו את הקהל.

בחירת השירים הישראלים הקלאסיים והמוכרים בלב ליבה של לוס אנג'לס עשתה את שלה, והקהל הישראלי-אמריקני הרגיש כמי כצופה בתכנית מוסיקלית בהיכל "נוקיה" בת"א, נסחף לתוך החוויה הווקאלית, פצח בשירה וליווה את שירת המתמודדים.

הניצוץ המיוחד בעיני הקהל אמר את שכולנו יודעים: "ישראל שלי, את חסרה לנו".

המסך ירד וספירת קולות השופטים החלה. לאחר דקות ארוכות של מתח (שאותן פוגג מייק בורשטיין בכמה ביצועים מ"קוני למל" הקלאסי), נבחרו הזוכים שיתמודדו עם 24 אחרים בתחרות הגמר שתתקיים בדצמבר בירושלים - שניים שחלקו את המקום הראשון:


עמית קנוןעמית קנון, בת ה-17, הגישה ביצוע מחשמל לשיר "מישהו הולך תמיד איתי" מאת רמי קידר. למרות היותה צעירת המתמודדים, היא נראתה מלאת בטחון ונינוחה. קנון נולדה וגדלה בלוס אנג'לס, הוריה ישראלים-אמריקנים והיא פעילה בצופים ומדריכה בשבט "חן".

מקס סוברבן זוגה לטיסה לישראל, שיחלוק עם עמית את המקום הראשון, הוא מקס סובר, 19, סטודנט לתואר ראשון במוסיקה באוניברסיטת USC בלוס אנג'לס שליווה את שירתו בנגינה על גיטרה אקוסטית, וביצע בצורה יוצאת דופן את השיר "יהיה טוב" מאת דיוויד ברוזה. 

פרסי הניחומים ניתנו ל(מקום השני)טובה גודמן, בת ה-24, מפסדינה, קליפורניה ששרה את "צל עץ תמר", במקור של זוהר ארגוב; ולמריאנה יוספובה, בת ה-23, ילידת רוסיה מסן פרנסיסקו, ושחר אלמליח, בת ה-23, ילידת כפר יונה שחיה בוואלנסיה שבקליפורניה, שחלקו את המקום השלישי.

 

יש ערימה של חבר'ה על הבמה: שכחו שזו תחרות...

מאחורי הקלעים לא ניכרו אכזבות. כולם סיפרו על החוויה הבונה שעברו במסגרת ההכנות ל"הללויה", שתרמה רבות להתפתחותם המוסיקלית, על תחושת חיבור ואחווה שנוצרה בינהם במהלך השבוע בו שהו יחדיו; עד כדי שנשכחה מליבם העובדה כי זו בעצם תחרות. בלטה התרגשותם מרעיון קבלת הזדמנות לבקר בישראל ללמוד על שורשיהם, להתחבר לשפה העברית, לתרבות, למוסיקה המקומית ולישראלים בכלל.

ולצופים היתה חוויה מוסיקלית תרבותית לא שיגרתית, לצפות בזמרים ומוסיקאים שעברית איננה שפה השגורה בפיהם, אשר ביצעו בצורה מופתית שיר אחר שיר מפלייליסט הקלאסיקה הישראלית.

הפיינליסטים יזכו לבלות 3 שבועות בארץ, במהלכם יפגשו אנשי ציבור ישראלים, אנשים מתעשיית המוסיקה הישראלית, יטיילו ויכירו את ישראל על תרבותה ומורשתה - ויופיעו בתחרות הגמר, שהזוכה בה יזכה בחוזה הקלטות ובפרס כספי.

להתראות בפעם הבאה.

 

בקרו באתר החדש באנגלית Israel USA.net

למדור לוס אנג'לס

לכל הכתבות החדשות

למדור העסקים והנדל"ן

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

הוסף תגובה חדשה