התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

שיר לשלום, גירסת סנטרל פארק (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 29.09.2014 02:32
הכוכבת אלישיה קיז הזמינה מוסיקאי ישראלי - עידן רייכל ומוסיקאי פלסטיני - עלי עמר מרמאללה, לשיר איתה בבכורה עולמית בניו יורק את קריאתה לשלום במזה"ת

Alicia Keys - We are here (Global Citizen Festival) 

"בעוד הפצצות מעל בגדד

אנחנו מנסים לשמוע משהו שעוד לא שמענו.

בואו נתחיל עם אבא טוב

זה כל-כך אמיתי

אבל כל-כך עצוב.

ובזמן שהכול שרוף ובוער

נתפלל עבור החפים מפשע

כי כרגע אין בזה היגיון...

 

בואו נדבר על עזה

בואו נדבר על ישראל.

עכשיו זה אמיתי, עכשיו זה אמיתי.

הנשמות שלנו מאוחדות

כך שנוכל לאהוב אחד את השני".

אלו, בתרגום חופשי, חלק ממילות השיר החדש We Are Here, "אנחנו כאן", ששרים יחד הכוכבת אלישיה קיז, הזמר והמוסיקאי הישראלי עידן רייכל והמוסיקאי הפלסטיני עלי עמר מרמאללה.

השיר הושמע בבכורה עולמית במופע מיוחד שהתקיים במסגרת Citizen Festival שנערך בסנטרל פארק בניו יורק בסוף השבוע והוקרן בשידור חי ברשת NBC. המופע נועד להעלות את המודעות לזכויות אדם בעולם ולגייס תרומות למלחמה בעוני.

אלישיה קיז, עם עידן רייכל ועלי עמראלישיה קיז, עם עידן רייכל (משמאל) ועלי עמר לאחר המופע והשמעת הבכורה של השיר "אנחנו כאן" בסנטרל פארק בניו יורק 

רייכל סיפר, כיצד הקשר בינו לבין לבין קיז נוצר בשנה שעברה, כשהזמרת הופיעה בישראל, הזמינה אותו לשיר איתה את להיטה Fallin, וב'תמורה' ביצעה יחד עם רייכל את להיטו שלו, "ממעמקים".

עם עלי עמר הוא מופיע מזה מספר חודשים, בעיקר בארה"ב. "למרות הקושי, יחד אנחנו מנסים לבנות גשר מוסיקלי", סיפר רייכל. "ואת החזון הזה חיבקו ואימצו מספר אמנים בינלאומיים, בהם אלישיה קיז שאיתה הופענו על במת הענק בסנטרל פארק בניו יורק. זה היה מרגש".

קיז סיפרה שהחליטה לכתוב את השיר לאחר ביקורה בישראל: "דיברתי עם הרבה אנשים משני הצדדים, רובם שם רוצים שלום. זה הדור הוותיק שרוצה מלחמות - הדור הצעיר רוצה בשלום. והזמנתי את רייכל ועמר לשיא איתי, כי הם מייצגים את האהבה שכולנו חייבים למצוא בלבנו על מנת לרפא את הפצעים הישנים ולנוע קדימה".

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילום מסך: ‪aliciakeysSpain / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה