התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

הרגע המרגש ב"גראמי": "אונס זה לא OK" (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 09.02.2015 17:57
הפתעת טקס חלוקת פרסי המוסיקה היתה הופעתו של הנשיא אובמה, בעצמו חתן "גראמי" בעבר, וקריאתו להפסקת אלימות מינית באירוע שמעדיף בדרך כלל לסובב את הראש

President Obama’s Message at the 2015 GRAMMY Awards


 

בין ההופעות ה'היסטוריות' וההיסטריות וחלוקות הפרסים באוסקר של עולם המוסיקה, טקס ה"גראמי" ה-57, שנערך בלוס אנג'לס - הרגע המפתיע והמרגש ביותר היה הופעתו הופעתו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שבעצמו זכה ב"גראמי" פעמיים בקטיגוריית הקראת ספר האודיו הטוב ביותר, ספריו שלו (ב-2006 וב-2008).

בווידאו ששוגר מהבית הלבן ל-28.5 מיליון צופי האירוע, ביקש הנשיא מיוצרי המוסיקה, הכוכבים והכוכבות וקהליהם "לשנות את המציאות בה אנו חיים" כדי להכחיד את תופעות האלימות המינית בחברה האמריקנית. "אונס זה לא OK", אמר הנשיא.

אובמה הזכיר את הנתון המזעזע לפיו אחת מכל 5 נשים אמריקניות סובלת בימי חייה מאונס או מניסיון לאונס, ויותר מאחת מכל 4 נשים סבלה סוג של אלימות. "זה דבר שצריך להיפסק", אמר אובמה, שמקדם בימים אלה פרויקט בשם It's On Us, שהמצטרפים אליו נדרשים להתחייב בשבועה שלא ינהגו לעולם באלימות מינית.

לאמנים קרא הנשיא להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי. "עלינו ליצור תרבות שבה יש אפס סובלנות לאלימות ושבה תומכים בקורבנות".

דווקא לטקס פרסי הגראמי יש היסטוריה לא מחמיאה של סובלנות בכל הנוגע לאמנים שנחשדו באלימות מינית. למשל, מפיקי הגראמי לא התרגשו מפרשת תקיפת הזמר כריס בראון את הזמרת ריהאנה, ומיתגו את חזרתו לטקס לאחר הפרשה כ"קאמבק" מזהיר. במקרה אחר, רק בשנה שעברה, הטקס העניק פרס לראפיסט אמינם, למרות איומיו הפומביים נגד זמרות (כמו לאנה דל ריי).

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: הבית הלבן / יו טיוב

 

 

הוסף תגובה חדשה