התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

מה קרה ל- MUSIX: ככה שומעים היום מוזיקה?
מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות | פורסם: 10.08.2015 20:19
המיזם הישראלי, שאיפשר גם לאלפי ישראלים החיים בארה"ב להאזין בזמן אמת למוזיקה הישראלית העדכנית ביותר, ניסה להשתדרג - ואוּף, זה לא עובד

מיזם MUSIX

ביוני 2009 השיקה חברת הסלולר הישראלית "פלאפון" את מיזם MUSIXבהשקעה המוערכת במיליוני שקלים.

השירות, יחיד מסוגו בישראל דאז, איפשר ללקוחות להוריד אפליקציה לנייד ודרכה להאזין בכל מקום וזמן וללא הגבלה לשירים ישראלים ולועזיים מתוך מאגר של מאות אלפי כותרים.

עלות השירות (שלא השתנתה כמעט מאז השקתו) הייתה כ-20 ₪ בחודש, בחיוב הנכלל בחשבון הטלפון הנייד. ההאזנה היא בפורמט Stream; כלומר, הלקוח אינו רוכש את המוזיקה אלא רק את הזכות להאזין לה. התנתקות מהשירות פירושה התנתקות מהספרייה האישית.

למרות כמה חריקות של תחילת הדרך (שבועיים בלבד אחרי ההשקה נכנס המיזם למקצה שיפורים אינטנסיבי), שירות MUSIX הוכתר כהצלחה גדולה. שנתיים אחרי השקתו כבר איפשרה חברת פלאפון התחברות גם ללקוחות חברות סלולר מתחרות, בהן סלקום ואורנג'. הניסיונות של אותן חברות לפתח מיזמים דומים הצליחה פחות (ווליום של סלקום) או כשלה לחלוטין (חברת אורנג').

כיום, משרת מיזם MUSIX יותר ממאה אלף לקוחות, מתוכם אלפי ישראלים החיים בארצות הברית ובמדינות נוספות ברחבי העולם. כל מה שצריך הוא חשבון בחברת סלולר ישראלית, או חבר/קרוב משפחה בארץ המוכן להתחלק/לשאת בעלות השירות החודשי. בפועל, עבור ישראלים רבים החיים בחו"ל, מיזם MUSIX הוא אופציה כמעט יחידה להאזין בזמן אמת למוזיקה הישראלית העדכנית ביותר.

מיזם MUSIX

איך האידיליה הפכה לסיוט

ואולם, לפני חודשיים נשברה האידיליה בעקבות השקת גירסה משודרגת של שירות MUSIX. בגרסה החדשה הושקעו מאות-אלפי שקלים, והיא יועדה להעניק חווית האזנה טובה בהרבה תוך שיפור ויזואלי משמעותי של האפליקציה.

בפועל, כמעט מיד לאחר ההשקה, התברר שהשירות בגרסתו החדשה הפך סיוט עבור הלקוחות.

קונצנזוס הביקורות השליליות לו זוכה MUSIX המשודרג מאז השקתו הוא כמעט חסר תקדים בשוק ההיי טק הישראלי.

אלפי לקוחות מתלוננים על אינספור תקלות - קריסות חוזרות ונשנות של האפליקציה, שירים הנקטעים באמצע או חוזרים על עצמם, מחיקה חלקית או מלאה של ספריית המוזיקה האישית, חוסר יכולת להוריד שירים חדשים או למחוק ישנים, חוסר יכולת להאזין למוזיקה במחשב האישי דרך אתר האינטרנט ועוד ועוד; ורבים מהלקוחות כבר התנתקו מהשירות.

מיותר לציין כי למרות התקלות, חברת פלאפון ממשיכה לחייב את לקוחות MUSIX בעלות של 20 ₪ בחודש, למרות שעבור רובם מדובר בתשלום עבור שירות שבפועל הם כבר אינם מקבלים.

בנוסף, MUSIX אינם מגיבים גם לבקשות החוזרות ונשנות של לקוחות לעשות Downgrade לאפליקציה, כלומר להחזיר את הגרסה הקודמת לשירות פעיל לפחות עד שיצליחו להשתלט על אינספור התקלות של הגרסה החדשה. מהלך כזה כרוך לא רק בעלות גבוהה, אלא גם במכת מחץ תדמיתית והודעה רשמית בכישלון של מחלקת הפיתוח.

מצד שני, המשך המצב הקיים מסב לפלאפון ול MUSIX נזק תדמיתי גדול אף יותר.

פיצוי כספי או התנתקות המונית

כמו ברוב חברות ההיי-טק הגדולות בעולם, גם MUSIX לא מפעילים מוקד שירות לקוחות אנושי. התשובה הלקונית, החוזרת על עצמה עבור אינספור המתלוננים, היא: "אנא פנה בפרטי להמשך הטיפול".

המשמעות בפועל היא משלוח מייל לשירות הלקוחות של החברה, כאשר ברוב מוחלט של המקרים הבעיה לא נפתרת.

כיום, חודשיים לאחר השקת הגרסה המשודרגת, גל התקלות והתלונות רק מתגבר ובמקביל טרם נמסרה תגובה רשמית מטעם חברת פלאפון (שלא לומר התנצלות) ללקוחות שירות MUSIX. כתוצאה מכך הזעם והתסכול מתגברים, ולאחרונה אף נפתחה קבוצת "פייסבוק" הקוראת ללקוחות השירות להתנתק ממנו בהמוניהם כאמצעי לחץ על חברת פלאפון לתקן את התקלות, או לפחות לפצות כספית את הלקוחות על חודשיים של תשלום ללא שירות.

בקבוצה, רבים ממליצים על שירותי האזנה חילופיים למוזיקה ישראלית בפורמט Stream, כמו Rdio או Google play, אך גם הם מודים שאין עדיין תחליף ממשי למאגר הישראלי העדכני והגדול של MUSIX.

"כלקוח לשעבר של MUSIX פשוט התייאשתי מהאפליקציה החדשה והתנתקתי. זהו, אין יותר התרגזויות ועצבים", כתב שמוליק ויינשטיין בעמוד הפייסבוק של השירות. "נכון שזה מדהים שעל אף כל הביקורות, הכעסים, התחינות וההתנתקויות, אף אחד ב MUSIX לא שם פס על הלקוחות? כל כך קשה להודות בכישלון? מה בעצם הבעיה להשיב את האפליקציה הקודמת, שהייתה מעולה? בעיית אגו של איזה טמבל? סתם עקשנות של פרד טיפש?"

"פשוט לא מובן", מוסיף יובל דהל. "האפליקציה גרועה! מעוניין להתנתק! חבל לי על הכסף"... "פעם ראשונה ששדרוג של אפליקציה הצליח להרוס אותה ברמה כזו", מוסיפה מורן טרוכמן... ואלו רק תגובות מייצגות על קצה המזלג.

עסקים כרגיל עם האלבומים החדשים של אתניקס והיהודים

נשאלת השאלה, איך קרה שחברת ענק כמו פלאפון ירתה ברגל של אחד ממיזמי הדגל שלה? כיצד גרסה, שללא ספק נדרשו לה עוד חודשים של פיתוח ובקרת איכות, הושקה במצב חצי-אפוי והסבה נזק תדמיתי ומפח נפש לרבבות לקוחות?

פלאפון, כאמור, מסרבים להעניק הסברים. ניתן רק לנחש שאחת הסיבות העיקריות לחיפזון הייתה השקתו, ב-30 ביוני האחרון, של שירות ההאזנה ב-Stream החדש של חברת "אפל". מיזם בינלאומי מתוקשר עם פוטנציאל לנגוס משמעותית בשירות הוותיק מבית פלאפון. למרבה האירוניה, ברגע האחרון נדחתה השקת השירות של אפל בישראל בעקבות מחלוקת על תמלוגים בין נציגי אפל בארץ ואקו"ם (איגוד קומפוזיטורים ומלחינים), הגוף האחראי על גביית ותשלום תמלוגי השמעות ומכירות לרוב האמנים המובילים בארץ.

יצא ש-MUSIX גם נחפזו לחינם, גם השיקו מוצר פגום, וגם לא מסוגלים לתת כרגע צפי מדויק לתיקון התקלות.

ההחלטה הרשמית, לפחות בשלב זה, היא לשדר עסקים כרגיל. מה שבא לידי ביטוי, בין השאר, גם בהעלאת האלבומים החדשים של אתניקס, היהודים, תמר אייזנמן, עומר אדם, נתן גושן ועוד.

בתגובה רשמית לכתבה זו נמסר מחברת פלאפון:

"MUSIX הוא שירות המוזיקה המוביל בישראל, ואנו מחויבים להמשך פיתוחו לטובת המשתמשים והאמנים. האפליקציה החדשה מהווה שדרוג משמעותי בעיצוב, בחוויית המשתמש, בפיצ'רים ומיישרת קו עם סטנדרטים בינלאומיים. בדומה לכל אפליקציה המושקת, יתכנו חבלי לידה הנלמדים ומטופלים באופן יסודי. מאז השקת האפליקציה מחדש, אנו פועלים לשיפור הפיצ'רים ונמשיך כך עד שהפיתוח יושלם לשביעות רצון המשתמשים".

לעוד כתבות של טל פרי

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה