התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

"העליתי סטאטוס לפייסבוק בו כתבתי: 'אני, שחקנית תיאטרון וזמרת עם קרדיטים וקבלות, מובטלת'"
מאת: טל פרי, כתבנו לענייני תרבות | פורסם: 20.10.2015 17:24
אחרי שהפכה אחת משחקניות התיאטרון הצעירות המצליחות בישראל, אילנית גרשון-וייס (33) רוצה שנכיר את המוסיקה שלה באלבום חדש שבדרך, "מתנות שמורות"

אילנית גרשון-וייס

צילום: אביטל פלצ'י 

"אף פעם לא הייתי בסיטואציה בה אני פשוט יושבת בבית ולא קורה כלום.

"מצד שני, אולי זה בדיוק מה שהיה צריך לקרות כדי שאתחבר שוב למוזיקה שלי.

"כשאני נכנסת לפרויקט משחק חדש אני נעלמת בתוכו, ויכול מאוד להיות שאם הייתי מתחילה עכשיו חזרות מבוקר עד ערב, ההתכוונות הטוטאלית שיש בי למוזיקה הייתה מתמוססת לי שוב בין האצבעות".

השחקנית-זמרת אילנית גרשון-וייס, רגע לפני שהיא מתחילה לגייס כספים להשלמת הקלטות אלבום הבכורה שלה "מתנות שמורות".

כחודש נותר לגרשון-וייס לגייס דרך האתר Headstart סכום של 75,000 ₪ לו היא זקוקה להשלמת המיקסים, העריכה ויחסי הציבור לאלבום המתהווה, אותו יצרה במשותף עם המוזיקאי ברק אולייר (בנו של הגיטריסט באלדי אולייר).

שני סינגלים, "לשכוח אותי" ו"כל רגע", כבר יצאו לרדיו בארץ בשנה החולפת, ובמקביל החלו אולייר וגרשון-וייס להריץ מופע אקוסטי אינטימי במועדונים קטנים, בו הם בוחנים את החומרים החדשים על הקהל.

על פניו, עוד סיפור על צעירה מוכשרת המנסה לקדם קריירה מוזיקלית ללא גב של חברת תקליטים גדולה.

בפועל, המקרה של אילנית גרשון-וייס (33) מורכב בהרבה.

ב-10 השנים האחרונות אילנית הפכה לאחת משחקניות התיאטרון הצעירות המצליחות בישראל, עם תפקידים בולטים בלהיטים כמו "כנר על הגג", "ינטל", "הקוסם מארץ עוץ", "רעל ותחרה", "עת דודים" ועוד.

סדרת הטלוויזיה "בילי", בה גילמה חייזרית מקסימה המגיעה לכדור הארץ, הפכה אותה לכוכבת ילדים המחלקת חתימות בכל טיול ברחוב. וגם בתחום הדיבוב זכתה להצלחה גדולה.

ואז, הכל נעצר.

אילנית גרשון-וייס בסדרת הטלוויזיה ביליאילנית גרשון-וייס בסדרת הטלוויזיה "בילי"

מאות תגובות אוהדות

"כל שחקן תיאטרון יודע שיש תקופות עמוסות יותר ופחות", היא משחזרת, "אבל לי זה קרה כמעט בבת אחת. כל ההצגות שהשתתפתי בהן ירדו מהבמה כמעט באותו זמן, או שנמצאה לי מחליפה, ולא הגיעו תפקידים חדשים. לפני כמה חודשים מצאתי את עצמי בבית בחוסר מעש, אז העליתי סטאטוס לפייסבוק וכתבתי שם שאני, שחקנית תיאטרון וזמרת עם קרדיטים וקבלות, מובטלת.

"לא חשבתי שזה ישנה משהו, אבל יום אחרי התקשרו מגלי צה"ל וביקשו לראיין אותי. פתאום גיליתי שהסטאטוס עורר גלים בכל התעשייה וקיבלתי מאות תגובות אוהדות, בין השאר משחקנים קולגות שהחמיאו לי על האומץ וסיפרו שגם הם נמצאים במצב דומה ואף פעם לא עלה בדעתם לקום ולומר: 'אין לי עבודה'".

משהו טוב קרה אחרי שגרשון-וייס הוזמנה להופעה של הזמר-יוצר ברק אולייר, שהיה בן זוגה במשך כמה שנים; כיום היא נשואה לשחקן טל וייס.

לפני עשור החלו השניים להקליט שירים למה שאמור היה להיות אלבום הבכורה של אילנית - ואז הפרויקט נעצר והוקפא.

"ברק הוציא אלבום משלו, ואת רוב השירים הכרתי מהתקופה בה היינו יחד", היא נזכרת. "בזמנו הקלטנו באולפן הביתי שלו, כשעוד הייתי תלמידת שנה ג' בסטודיו למשחק של ניסן נתיב. אלה היו שירי רוק, שנשמעו נכונים לי באותה תקופה ובדיעבד אני יודעת שזו ממש לא הייתי אני. השורשים שלי כמוזיקאית הם ג'וני מיטשל ופול סיימון, זמרים-יוצרים קלאסיים עם צליל אקוסטי וחם.

"בכל אופן, הקריירה שלי בתיאטרון צברה תאוצה ואז אני וברק נפרדנו. אחרי ההופעה שלו היכה בי פתאום כמה קשה לי שהשירים שכתבנו יחד אף פעם לא הבשילו לאלבום שלם. הרגשתי שזה משהו שאני חייבת לעצמי: להתחיל שוב לעשות מוזיקה ולהתחבר סופסוף לעצמי ולקול הפנימי שלי.

"התקשרתי לברק יום אחרי ההופעה וסיפרתי לו מה אני מרגישה. הוא אמר רק דבר אחד: 'אם אנחנו מתחילים שוב לעבוד, ממשיכים עד הסוף'".

אילנית גרשון-וייס וברק אולייר באולפן ההקלטות (צילום דניאל ג'יידלין)אילנית גרשון-וייס וברק אולייר באולפן ההקלטות (צילום: דניאל ג'יידלין)

האם העובדה שהייתם בעבר זוג וכיום שניכם נשואים הפריעה?

"ממש לא. אני וברק הפכנו לחברים הכי טובים. אני ביחסים מצוינים עם אשתו, מתה על הילדים שלו, וברק כבר הספיק להפיק את האלבום-בדרך של בעלי, טל וייס, כך שהפכנו כולנו לסוג של משפחה אחת גדולה".

הכסף שאת מנסה לגייס דרך אתר Headstart יממן הקלטות חדשות, או השלמת ההקלטות מלפני עשר שנים?

"האלבום 'מתנות שמורות' יכלול כמה שירים שכתבנו לפני 10 שנים, בהם 3 סינגלים שכבר היו מוכנים, לצד שירים חדשים שכתבנו בשנה האחרונה. הכול הוקלט מחדש, בעיבודים שונים לחלוטין המחוברים למי שאני כיום. הסכום שאני מנסה לגייס יממן רק את השלמת ההקלטות ואת יחסי הציבור. כל מה שהקלטנו עד עכשיו מומן מרוב החסכונות שהיו לי והושקעו כולם בפרויקט הזה. אני מדברת על כמה עשרות-אלפי שקלים".

שווה לך לקחת הימור כזה? שוק המוזיקה בישראל בקושי מפרנס את האמנים הוותיקים והמובילים שלו.

"לי זה שווה, כי מגיעה לי לפחות ההזדמנות להשמיע לאנשים את השירים האלה ואז שהם יחליטו בעצמם אם אוהבים או לא. אני לא נאיבית, ולא מצפה להרוויח מזה כסף. אני רוצה רק להגיע לסוף המסע ולדעת שנתתי כל מה שיכולתי, ויצרתי משהו אמיתי שכולו שלי".

צפו בקליפ לשיר "לשכוח אותי":

 

{C}{C}

אילנית גרשון | לשכוח אותי - הקליפ הרשמי


 

לעוד כתבות בנושאי תרבות, מוסיקה וביקורת סרטים חדשים ולצפייה ביתית, מאת טל פרי

לכל הכתבות החדשות

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה