התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

עולם המוזיקה נפרד בעצב מעוד אגדה: ליאונרד כהן
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 12.11.2016 20:36
בעוד העולם כולו עסק בבחירות הדרמתיות בארה"ב, איש לא ידע שהאומן הענק בעל קול הבס המחוספס הלך לעולמו. הידיעה פורסמה רק ביום שישי, יממה לאחר שנקבר

 

 

קרדיט: AP

 

הזמר והמשורר בן ה-82 הוציא את אלבומו האחרון "You want It Darker" באוקטובר, שרבים ראו כבר אז כאלבום פרידה. שבועות לאחר מכן הגיעה ההודעה המצערת מסוני על מותו. המשפחה בקשה לשמור על פרטיותה בזמן האבל ופרסמה שאירוע זכרון לזכרו יערך בלוס אנג'לס במועד מאוחר יותר. כהן נקבר בעיר שבה נולד וחי חלק ניכר מחייו, במונטריאול שבקנדה.

{C}{C}

Leonard Cohen - You Want It Darker (Audio)


 

 

ליאונרד כהן התחיל את הקריירה שלו דווקא בכתיבת שירה, והוציא לכתוב שירים שיצאו כספריו עוד בהיותו סטודנט באוניברסיטת מקגיל בקנדה בשנת 1951. רק בגיל 32 החליט לפתח קריירה גם כזמר ומלחין ועבר להתגורר בארה"ב. בזכות שירו "סוזאן" התחיל קריירה משגשגת והתגלה ע"י אותו מאתר כשרונות של חברת קולומביה רקורדס שגילה גם את בוב דילן וברוס ספרינגטין לפניו - ג'ון האמונד.

 

קריירה שהתפתחה שיר אחר שיר

 

כהן המשיך ליצור, שירו "הללויה"  שהיתא בשנת 1984 זכה לגרסאות כיסוי רבות, ב-1988 הגיע כהן לבסוף לתודעת הקהל ולהצלחה רבה עם צאת האלבום "I'm Your Man" שכולל את השיר "First Will Take Manhattan". גם עולם הקולנוע אימץ באהבה שירים מאלבום נוסף שהוציא  -שלושה שירים מאלבומו "The Future" שיציא ב 1992 הפכו לחלק מפס הקול של הסרט המצליח "רוצחים מלידה".

 

אהב את ישראל

 

כהן, כבן למשפחה יהודית, היה ידוע בזיקתו לישראל. חודשיים אחרי שהסתיימה מלחמת יום הכיפורים הגיע להופיע בארץ בסוף 1973, וביקש להצטרף לצוות הבידור המופיע בפני חיילים שהוצבו בחצי האי סיני. הוא הצטרף לצוות שכלל את מתי כספי, אושיק לוי, חנה רובינה ואחרים, ועבר איתם בין המוצבים השונים. את ההשפעה שהייתה למראות המלחמה עליו ניתן לראות באלבום שהוציא שנה לאחר מכן בשם - New Skin for the Old Ceremony . לאחר הפופולאריות הרבה ברחבי העולם הוא חזר לישראל כחלק מסיבוב הופעות עולמי, והופיע באצטדיון רמת גן.

 

אספנו כמה מהלהיטים הגדולים של היוצר הענק הזה, שידע לצחוק על הכל, גם על המוות.

 

Leonard Cohen - Hallelujah


הללויה

 

 

Leonard Cohen - Dance Me to the End of Love


Dance Me To The End Of Love

 

Leonard Cohen - Suzanne


Suzzane

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה