התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

נפרדים מדני - סולן שלישיית אדלר
בת דודו שוש טיילור סופדת לו | פורסם: 02.11.2021 18:52
ביום שבת הלך לעולמו נגן המפוחית האגדי, עו״ד דני רונן, סולן שלישיית אדלר לאחר מלחמה ממושכת במחלת הסרטן.

 

דני רונן

 

ביום שבת הלך לעולמו נגן המפוחית האגדי, עו״ד דני רונן, סולן שלישיית אדלר לאחר מלחמה ממושכת במחלת הסרטן. הוא גרם למדינה שלמה להזיל דמעה. הסולן האגדי של שלישיית אדלר איש מרתק וכריזמטי, בן יחיד לבטי וארווין רונן. בעל לאנג׳ליקה, אבא לטל, גילי ומיקי וסבא לחמישה נכדים.

דני, הטביע חותם משמעותי בעולם התרבות והמוסיקה.

 

ב-1980 פנה דני לדרור אדלר בבקשה שילמד אותו לנגן במפוחית כרומטית. (המפוחית בה ניתן לנגן בקלות חצאי-טונים.) דרור סירב לבקשותיו החוזרות ונישנות. בהיותו עקשן דני לא ויתר. דרור שהבין לבסוף שלא יהיה מוצא מהצעיר העקשן, הסכים. לדרור התגלה צעיר מוכשר להפליא. בתוך שנה אחת דני ניגן בצורה מבריקה את כל הרפרטואר של שלישיית אדלר. 

 

 

כשדני אדלר פרש ב-1982 - היה זה אך טבעי שדני רונן יהיה המנהיג הבא של שלישיית אדלר.

 

שלישיית אדלר הפכה לחלק אינטגרלי מתרבות הנוף הישראלי וזכתה למוניטין בינלאומי בווירטואוזים למפוחית. 

 

השלישייה מוכרת על ידי קהילת המפוחית הבינלאומית כשלישיית המפוחית המובילה כיום בעולם. עם רפרטואר עשיר שנע בין קלאסיקה לפופ, בין נשמה לקאנטרי ומערבון, צלילי ישראל והמוזיקה היהודית - שלישיית אדלר ריגשה קהל בארצות הברית, גרמניה, צרפת, קנדה, דרום אפריקה, בלגיה, שוויץ , הולנד, הונגריה, אנגליה, אורוגוואי, הונג קונג, טייוואן, סין, תאילנד, יפן, סינגפור וכמובן ישראל.

 

החיים מלאים בהפתעות ולא תמיד כולן נעימות. דני כמו בכל דבר אחר שעשה, נלחם עד הרגע האחרון כמו לוחם אמיתי. הוא המשיך לחייך, לשמוח ולתת לכל הסובבים אותו את התחושה שהכל יהיה בסדר והחיים יפים. 

 

בפן האישי,

עד לרגע בו הבין שהפרידה קרובה, דאג דני שאמא בטי לא תדע על מחלתו. ״בכל יום שאני רואה אותה שמחה חוזרת ממפגש עם חברות ונהנית מהחיים, אני מאושר״. 

 

שעות ספורות לפני שהורדם והונשם הוא ביקש מבנו טל שיסע ויביא אליו את אמא.

 

הכרתי את דני מהיום שהוא נולד. דני היה מסוג האנשים שלא היו בהם שום חסרונות, תמיד עשה את הדבר הנכון. צנוע, מוכשר ברמות הוא פשוט היה אדם מדהים. 

 

בן דודי אהוב שלי חבר ילדות שלי, אח שלי, אהוב נפשי. דני רונן לא איתנו יותר הוא הלך בעוד אני אוקיינוס וחצי רחוקה. 

 

לנצח נישא אותך עמנו ונזכור אותך כפי שהיית איש יקר.

 

הוסף תגובה חדשה