התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - מופעים

עידן רייכל בסיבוב אמריקני: הפגנה אנטי-ישראלית מול הופעתו בניו יורק
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 13.04.2015 16:51
מול עשרות מפגיני ארגון החרם הפרו-פלסטיני BDS התארגנה הפגנה ספונטנית פרו-ישראלית. המשטרה פיזרה את המפגינים ורק אז הותר לזמר הישראלי להמשיך בדרכו

עידן רייכל ושוטרת ניו יורקית לאחר פיזור ההפגנה נגד הופעתועידן רייכל ושוטרת ניו יורקית לאחר פיזור ההפגנה נגד הופעתו

סיבוב ההופעות של הזמר והמלחין הישראלי עידן רייכל בארצות הברית החל בסוף השבוע בתיאטרון ביקון בניו יורק כשברקע הפגנת ארגון החרם האנטי ישראלי Boycott, Divestment and Sanctions) BDS), שאין זו 'הופעתו' הראשונה באירועי תרבות ישראלים שהוא קורא להחרים.

בפעם הקודמת קידם גל הפגנות הארגון את הופעות להקת "בת שבע" ולהקת המחול הקיבוצית בארה"בובסוף השבוע נושא ההתקפות היה רייכל, הפופולארי מאוד בארה"ב (ולא רק בקרב ישראלים-אמריקנים) ומרבה להופיע בה. עשרות מפגינים פרו-פלסטינים הגיעו ביום ראשון בערב לאיזור התיאטרון שבברודווי, ניסו לחסום את הכניסה ולהניע צופים מלהכנס לאולם, קראו קריאות נגד רייכל ונגד ישראל ונשאו שלטים הקוראים להחרמתה של התרבות הישראלית.

הפגנה ספונטנית של תומכי ישראל בפתח התיאטרון הניו יורקי שבו הופיע עידן רייכלמול המחאה התפתחה הפגנה ספונטנית של מספר ישראלים ויהודים אמריקנים תומכי ישראל.

בפנים התקיימה ההופעה כסדרה. אחרי שעה קלה הופיעה המשטרה ופיזרה את 2 ההפגנות. רק לאחר שאחרון המפגינים התפנה, הורשה רייכל לצאת מהאולם.

הזמר הודה למשטרה שאיבטחה אותו, אבל לא ממש התרגש. כמי שמרבה להופיע בארה"ב, אין זו פעם ראשונה שמתארגן נגדו קמפיין אנטי-ישראלי הקורא להחרים את מופעיו... וכנראה גם לא האחרונה. משום מה זה לא משפיע על מעריציו, ורוב הופעותיו הן sold out.

עם זאת מארגני המופע יגבירו את האבטחה בהמשך הסיבוב של רייכל, הכולל מופעים ב-Durham שבצפון קרוליינה (כולל מופע באוניברסיטת Duke), במיאמי ובווסט פאלם ביץ' שבפלורידה, בבירה וושינגטון ובקליבלנד.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: פייסבוק, טוויטר

הוסף תגובה חדשה