התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - מופעים

הדג נחש שוחים מחוף-אל-חוף
מאת: שוש חיות | פורסם: 27.04.2015 13:51
להקת הדג נחש מישראל בדרך לסיבוב הופעות חדש בארה"ב, שבמרכזו הופעתם ב-28 באפריל במועדון "אבלון" שבהוליווד. לא בפעם הראשונה - מחכים להם בעניין וציפייה

להקת הדג נחש

הדג נחש - בדרך לסיבוב הופעות נוסף בארה"ב - היא לא רק חבורת היפ הופ ירושלמית-ישראלית מצליחה שקיימת ופועלת מזה כ-20 שנה, אלא להקה המקדישה לפעילות חברתית ויזמות בקרב אוכלוסיות חלשות בישראל ושבשיריה אינה חוששת להביע מחאה ולגעת בליבת הקונפליקטים הישראלים - מתהליך השלום ("אחד הוא מספר המדינות מהירדן לים / שתיים מספר המדינות שיום אחד יהיו כאן") ועד שימוש בסמים קלים. הם גם היו האמנים הראשונים שהצטרפו בזמנו למחאת האוהלים בישראל.

בסיבוב האמריקני הנוכחי, המופק ע"י חברת ההפקות "טיב" הם יתארחו במועדון אבלון שבהוליווד ביום שלישי, ה-28 באפריל, בשעה 8 בערב (להזמנות כרטיסים במחירים של 25 - 45 דולר למופע בלוס אנג'לס).

הופעות נוספות יתקיימו באולם בית הכנסת "בית אלוהים" בברוקלין ביום ראשון, ה-26 באפריל (להזמנות כרטיסים למופע בניו יורק, שבו יופיע גם הזמר מתיסיהו); ב-Kraushaar Auditorium בטוסון שבאריזונה ביום שני, ה-27 באפריל; וב-Ravinia שבשיקגו ביום ראשון, ה-3 במאי.

שאנן סטריט, סולן הלהקה, מוביל את המוסיקה והמסר מאז שכתב והקליט את "שלום סלאם פיס" ב-1996.

שירי הכתר של הדג נחש היו "לא פראיירים" ב-2003, ואחר כך הלהיט "שירת הסטיקר" ("השמאל עוזר לערבים ביבי טוב ליהודים"), שהלחינו חברי הלהקה על פי מילים של הסופר דויד גרוסמן, שבוססו על סטיקרים ישראלים אופייניים ושעשה אותם "להקת השנה" בישראל ב-2004.

בשנים האחרונות אהבנו מהם את "עוד אח אחד" ו"שיר נחמה", את "אני מאמין" ו"לא מספיק", והכי את "קובלנה על מפלגות ישראל", שהלחינו חברי הלהקה על פי מילים שכתב מאיר אריאל בטרם מותו ויצא לא במקרה סמוך לבחירות לכנסת ה-19 (הקודמות).

הדג נחש

מלבד שאנן חברים בלהקה ויגיעו לארצות הברית: גיא מר, שלומי אלון, יאיא כהן אהרונוב, דודוש קלמס, ו"אטרף" (משה אסרף).

לא בפעם הראשונה - בהוליווד מחכים לדג נחש בעניין וציפייה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: אתר הלהקה

הוסף תגובה חדשה