התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - מופעים

עושה היסטוריה: שלמה ארצי בהופעה במדיסון סקוור גארדן ב- 26.4.17
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 21.04.2017 16:53
השבוע זה יקרה לראשונה. שלמה ארצי יופיע לפני 5,000 איש באחד האצטדיונים הנחשבים ביותר בארה"ב ובעולם - רק לפני שבוע הופיע שם בון ג'ובי.

שלמה ארצי - לא עוזב את העיר (עונת ההופעות)


את שלמה ארצי לא צריך להציג. כולם מכירים אותו, הן הנוער שגדל על מופעי הרוק בערד לפני שני עשורים, והיום רובו הורים לילדים בני עשרים - שגם הם מכירים בעל פי את השירים של ארצי. המוזיקה והמילים שמלוות את ישראל במשך יובל לא הושמעה מעולם על במה בארה"ב בהופעה הפתוחה לקהל הפתוח.

הרבה סיבות טובות הובילו להופעה המרגשת הזו. מופע התרמה למען ילדים ברחבי העולם, שאורגן על ידי אורט ניו יורק ומופע על ידי חברת ההפקות LBNY בניהולה של ליאת ברקו, חגיגת יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל - וזמר אחד שבמשך 47 שנים זכה לאהדה של קהל מכל הגילאים, החל מזכייתו בפסטיבל הזמר והפזמון בשנת 1970.

 

במערכת Isreali Life USA, הגאה להיות אחד מנותני החסות למופע ההיסטורי, תפסנו את שלמה ארצי לראיון קצר, ושאלנו את שלמה ארצי מספר שאלות, ממש לפני שהוא ממריא אלינו לארה"ב, להופעה ההיסטורית.

 

איך זה להגיע אלינו לניו יורק, ולהחליף את קיסריה והאולמות המלאים במדיסון סקוור גארדן היוקרתי?

 

"זה כבוד גדול" עונה ארצי. "אני תמיד נרגש לקראת מקומות בהם לא יצא לי להופיע עד היום… אין ספק שלמדיסון סקוור יש הילה מיוחדת עבור כל חובב מוזיקה וספורט כמובן. משחקי ה- NBA המופלאים, הופעות היסטוריות של כל הענקים, וכמובן בילי גואל שהמדיסון הפך לקיסריה שלו. אז כן, כנראה שאני מעט נרגש".

 

לארצי היסטוריה מוזיקלית ענפה בארץ, ושלל פרסים בהם זכה, שידורי רדיו אהובים, טור בעיתון בארץ, פרס אקו"ם על מפעל חיים בו זכה כבר לפני עשור, תואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד שהוענק לו מטעם אוניברסיטת חיפה וכמות עצומה של אלבומים שזכתה להגיע לראש מצעד הפזמונים. החל מ"גבר הולך לאיבוד" בשנת 1978, "תרקוד", "לילה לא שקט"  ועוד מגוון עצום של אלבומים שהולידו להיט אחר להיט.

 

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}

שלמה ארצי - זה מה שנשאר (עונת ההופעות)

 

מגיעים מכל העולם

 

להופעה הקרובה בארה"ב רכשו כרטיסים ישראלים מכל העולם, הרבה מעבר לגבולות אמריקה. ישראלים ששוהים בדרום אמריקה, בקנדה, באירופה ואפילו בישראל - מגיעים לקחת חלק במופע המיוחד הזה.

 

 

שאלנו את ארצי כיצד הוא מרגיש לגבי ה"עלייה לרגל" של ישראלים מכל העולם, למופע במדיסון סקוור גארדן?

 

"סיפרו לי שלהופעה הזו בניו יורק טסים אנשים מכל רחבי ארה"ב, והיבשת. תמיד מפתיע אותי שאנשים משקיעים מאמץ רב כל כך בשביל לראות אותי על הבמה ולשמוע אותי שר. חשוב לי שהם ידעו שהמחשבה הזו לא עוזבת אותו גם כשאני על הבמה. 'מה? הם באמת באו מרחוק כל כך רק בשביל לשמוע אותי שר?'

וארצי משתף - 'בברלין נגשו אלי אנשים 'אני מצרפת', 'אני מלונדון', 'אני מאמסטרדם' . אנשים מכל רחבי אירופה שהגיעו ברכבת, מכונית או מטוס ועשו את כל הדרך. שאלתי אותם שוב ושוב  - "באמת? באתם במיוחד או שהייתם בסביבה?'.

 

מעבירים את הבמה מקיסריה

ההפקה במדיסון סקוור גארדן צפויה להיות עצומה - כמו קיסריה אבל בגדול יותר. שלמה ארצי יגיע עם ההרכב המקורי והמסכים, הציוד ושלל הגיטרות, ביחד עם צוות של 30 איש שמגיע להופעה על הבמה ומאחורי הקלעים".

 

לסיום, יש לך מסר כלשהו שתרצה להעביר לקהל בארה"ב?


וארצי, בצניעות האופיינית, מזכיר מה חשוב באמת - "תהיו טובים. תאהבו את מי שלידכם ואת עצמכם. ולמרות הקלישאה אאחל לכולם בריאות ושלוות נפש, יותר מזה אנחנו לא צריכים.

 

עדיין לא מאוחר לקנות כרטיסים, לשיר עם ארצי את כל השירים המוכרים, לנוע מצד לצד בבלדות המוכרות, כאשר את להבות הנר של מופעי ערד מחליפות אפליקציות של טלפונים ניידים, ולהיזכר בימים ההם - הרבה לפני עידן הריאליטי, בהם אומן היה נבחן לפי עומק המילים בשיריו, ואיכויותיו המוזיקליות.

 

להזמנת כרטיסים למופע של שלמה ארצי במדיסון סקוור גארדן - לחצו על הלינק הבא:

https://goo.gl/dckQMh

 

{C}{C}{C}{C}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה